Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Melyik életforma előnyösebb?

Melyik életforma előnyösebb?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és elgondolkoztam azon, hogy mi lenne ha nem lenne tartós kapcsolatom.

Úgy gondolom, hogy ezzel sok felesleges probléma elöl megmenekülnék.


De viszont van bennem egy olyan érzés is, hogy az lenne a normális ha valaki mellett megállapodnék és átlagos életet élnék, család gyerekek stb..



2014. febr. 16. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Ahogy jól esik. Szard már le, hogy mi a normális, ez nézőpont kérdése, mindenkinek más a normális és máshogy a jó, nem kell követni a társadalmat csak azért, mert ezt várják el.


Ha meg azért nem akarsz csak párkapcsolatot, mert sokat csalódtál, viszont tudod hogy egy párkapcsolattal boldog lennél, akkor miért ne akarnál?

Milyen probléma elől menekülnél el? Nem feltétlenül kellenek problémák egy párkapcsolatba, állj hozzá másképp, és nem lesznek problémák. Ha így állsz hozzá, akkor biztos hogy rengeteg probléma lesz.

2014. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ilyesmit nem kell megkérdezni senkitől, benned kell, hogy legyen az elhatározás valamelyik variáció mellett. nekem van ismerősöm, akinek direkt csak alkalmi kapcsolatai vannak, de fel sem merül benne a tartós kapcsolat gondolata. Ugyanígy ismerek olyat is, mondjuk ők vannak többen, akik nem akarnak folyton idegenekkel lefeküdni, hanem igazi társat szeretnének.
2014. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy részben az a problémám, hogy megszokjam a másik szokásait, a sok felesleges beszédet..

Az is gondot okoz egyenlőre, hogy nagyon durván spórolok most. Csak arra költök amire nagyon fontos, és egy kapcsolat plusz kiadással járna. (utazás,ajándékok,programok,stb..)


Tudom, hogy nem kéne foglalkoznom másokkal, pl. a munkahelyemen, hogy mit gondolnak rólam. De valahol nagyon frusztrál, hogy ezt, hogy magyarázzam el másoknak anélkül, hogy ne nézzenek hülyének, vagy másnak. A "másnak" szót úgy értem, hogy más mint az megszokott, de nem úgy, hogy nem az ellenkező nemhez vonzódnék.

2014. febr. 16. 11:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell megfelelni másoknak! Társadalmi "elvárás" a szokásos: férj-feleség-gyerek állapot ,de ha ez neked nem jó akkor minek erőltetni? Csak tönkre mész bele nem csak te hanem a párod gyereked is és hamar válás lenne a vége.


Aztán lehet ,eddig még nem találkoztál olyannal akit el tudnál képzelni magad mellett hosszú távon is, de ha majd jön akkor megváltozik a véleményed.Addig meg maradnak a randik, laza kapcsolatok. Olyat ne csinálj, hogy külső hatásra mert szülők-haverok azt mondják ,hogy már X éves vagy meg kell állapodnod ,és ezért összekapaszkodsz az éppen aktuális akárkivel!

2014. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az h előnyösebb az teljesen szubjektív v kinek ez jön be v kinek az.

Én nekem a szingli lét az az abszolút tökély ellentétben húgommal aki egy hetet sem bír ki társ v kapcsolat nélkül.


Nem vagyunk egyformák én abszolút nem lennék meg jól egy kapcsoltba. Tudom mert kb van egy reális önképem magamról, nincs bennem ragaszkodás, nem igazán érdekel a másik ember . Az meg h véletlenül becsúszna egy gyerek hát ahhoz sok sikert aszexuális vagyok, előbb hullana atomjaira az univerzum.


H mit akarsz igazából neked kell tudnod a te életed nem a másé.

2014. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"valaki mellett megállapodnék és átlagos életet élnék, család gyerekek stb.."

Na látod ezt rosszul mondod, mert az egyedüllét, az ital-buli-sosenövünkfel satöbbi az átlagos élet. Ükapádék ezen nem gondolkodtak...

2014. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem italozom, és nem járok bulizni sem.

Volt egy időszak egyetem elején amikor nem volt igazából célom. Ekkor szinte mindenem volt a buli. Alig vártam, a hét elején, hogy csütörtök legyen, hogy bulizhassak.

De ezt már kinőttem, most már van pár nagyobb célom amit el szeretnék érni. Nem az alkoholba menekülni ami átmenetileg boldoggá tesz de semmi haszna.


Szeretnék egy saját vállalkozást, ami mellett nem igazán lenne a családra időm. Vagy ha mégis akkor ráérek majd akkor ezen gondolkozni amikor ott tartok.

2014. febr. 17. 15:46
 8/10 A kérdező kommentje:
Ükapámék valószínűleg azért nem gondolkoztak ezen mert ők nem tanultak tovább. Régebben más volt a világ, az volt a normális ha követték a szokásokat.
2014. febr. 17. 15:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Rendben. Akkor tanulj tovább, ne vállalj családot, s mindaz amiért a felmenőid éltek, vérüket verejtéküket adták elvész. Mert az okos utódjuk továbbtanult...
2014. febr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elvész?

Végül is így is fel lehet fogni. De az is lehet, hogy nem vész el csak átalakul :)

2014. febr. 20. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!