Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most komolyan. Ha megerőszakol...

Gabba8303 kérdése:

Most komolyan. Ha megerőszakolnak egy nőt, aki előtte a diszkóban mondjuk szinte semmiben kellette magát egész éjszaka és persze jól berúgott, Ki a hibás és ki az aki tehet azért hogy ez ne történjen meg? Kin van az elkerőlés felelőssége?

Figyelt kérdés
2014. nov. 27. 17:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

FYI:

A nemi erőszaknak akkor számít a közösülés, ha az egyik fél teljes tudatával nem egyezik bele az aktusba. (Konyha nyelven, hogy könnyebb legyen.)

Mikor nincs teljes tudatában az ember?

- fiatalon

- részegen

- kábítószeres állapotban

- eszméletlenül

- agy funkciókat érintő betegségek esetén


Még mielőtt valami ferde hajlamú megkérdezné a halottakat nem lehet megerőszakolni, de azt más okból nem tolerálják....



Hivatkozás:

[link]


Pontos szöveg:

Szexuális erőszak


2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről

197. § (1) Szexuális erőszakot követ el, és bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki

a) a szexuális kényszerítést erőszakkal, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetéssel követi el,

b) más védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen állapotát szexuális cselekményre használja fel.

(2) Szexuális erőszakot követ el az is, és öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés büntetéssel büntetendő, aki tizenkettedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez vagy végeztet.

(3) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt

a) tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére követik el,

b) az elkövető a hozzátartozója, vagy nevelése, felügyelete, gondozása, gyógykezelése, illetve egyéb módon a hatalma vagy befolyása alatt álló személy sérelmére követi el, vagy

c) azonos alkalommal, egymás cselekményéről tudva, többen követik el.

(4) Öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő,

a) aki az (1) bekezdés a) pontjában vagy a (3) bekezdés b) vagy c) pontjában meghatározott bűncselekményt tizenkettedik életévét be nem töltött személy sérelmére követi el, vagy

b) ha a (3) bekezdés a) pontjában meghatározott bűncselekmény a (3) bekezdés b) vagy c) pontja szerint is minősül.

(5) Aki szexuális erőszak elkövetéséhez szükséges vagy azt könnyítő feltételeket biztosítja, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2014. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj a videóval, a valóságot mutatja, azt kellene meglátni belőle ,hogy ez figyelem felhívás direkt a nőknek, a nőkért, erre pont a nők ellenzik ,mert torzítva látják még ezt a segítség nyújtást is.

Itt arról van szó ,hogy ne adjanak táptalajt az erőszak lehetőségének, ezzel mi a baj?

Mindenki az öltözködéssel jön ,pedig a viselkedés ami meghatározó.

Felelőtlenség hibájába futnak bele szerintem, miért kell hullarészegen éjjel, egyedül egy parkon át hazamenni?

Igen sajnos ilyen világ van,hogy félni kell ,hogy bármikor bármi megtörténhet,hiába mondom ezt a 16 éves lánynak...ha ugyanúgy este egy kihalt kivilágítatlan elhagyott parkon át megy haza...ahol mindenféle rossz arc megfordul, ha történik valami vele ki lesz a hibás? Egyértelmű,hogy az erőszakoló ,de ha meg lehet előzni annyival.hogy másik utat választ,vagy taxival megy haza, vagy kimegy valaki az állomásra elé,stb,stb...akkor ennyit mgeér a megelőzés..nem?

2014. dec. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%

Az elkerülés felelőssége minden esetben a potenciális sértettet terheli. (A tettes esetében ez értelmetlen is lenne, hiszen ő eleve nem akar elkerülni semmit.)


Szóval az én felelősségem, hogy elzárjam a gázt, bezárjam a lakást ha elmegyek otthonról. Felhúzzam az autóm ablakát és bekapcsoljam a riasztót-központi zárat, ha leteszem az autót, ésatöbbi, ésatöbbi... Méghozzá elsősorban az én felelősségem, már csak azért is, mert én vagyok a legérdekeltebb abban, hogy velem ne történjen baj!


Ez persze nem zárja ki, hogy "történjen valami", hiszen így is ég le ház és így is lopnak el autót. De ha én megtettem mindent, amit a józan ész diktál, akkor az már nem az én felelősségem.


Levetítve ezt az aktuális kérdésre: igen, a nők felelőssége, hogy úgymond minél kevésbé hívják ki maguk ellen a sorsot.

Szóval aki úgy gondolja, hogy neki joga van leugrani a legmagasabb toronyház tetejéről is, az felőlem tegye.

De ha meghal.... és ez később meglepetést okoz neki...

Akkor istenuccse jelölöm a Darwin-díjra!

2014. dec. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!