Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják az emberek a...

Miért utálják az emberek a pszichológusokat?

Figyelt kérdés

Mindenki úgy gondol rájuk, hogy "agyturkászok", össze-vissza beszélnek, nincs is semmi értelme.

Pedig szerintem azért elég menő, hogy valaki csak úgy a viselkedésedből meg tudja mondani, hogy mi az oka, milyen traumából ered, stb.

Miért kapnak mégis ilyen előítéleteket?

Köszönöm!


2014. nov. 28. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Én mostanában akarok eljutni hozzá majd, nekem szükségem van rá
2014. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
En is jartam dilidokihoz de nem hasznalt semmit! A szuleim kenyszeritettek ra. Vannak barataim akiknek elmondhatom a problemamat minek meg ez is?
2014. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem őket utálom, hanem magát a tényt, hogy segítségre szorulok. Ezért általában nem szoktam járni senkihez, csak ha már nagyon muszáj.
2014. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Nekem az tűnt fel, hogy pszichológusnak az ilyen bölcsész típusú emberek mennek el, ugyan olyan átlag ember, mint a többi, semmivel sem tud többet a bemagolt dolgokon kívül, ugyan úgy megvannak a saját problémái, mint a legtöbb embernek.


Egy páciens mikor elmegy a dilodikihoz a problémáival, akkor a legtöbb esetben az segít, hogy az illetőnek van kinek kibeszélni a problémáit, van aki meghallgatja stb.

A baj ezzel, hogy a páciens problémáit egyáltalán nem oldja meg, csak amolyan kölcsönbarátként funkcionál.


Akár én is lehetnék pszichológus, annyi a különbség, hogy én a különféle problémákra nem tudom a szakszavakat.

2014. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem érdekes szakma. Engem érdekel minden, ami pszichológia.


Nekem inkább olyan érzésem van, hogy ha pl. egy pszichológussal beszélgetek kötetlenül (tehát nem páciensként, hanem mint ismerős, tanár)akkor vajon elemez? Meg figyeli, hogy beszélek vagy hogy fogalmazok? Mi járhat a fejében, szakmailag is figyel?


Kicsit paranoiás vagyok. :D

2014. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Mert egy gyáva, gyenge emberré tesz, aki áltatja magát, hogy ő erős és bátor csak más szemszögből.

Másik, hogy eltünteti az egyéniséget, igazi mintapolgárt akar csinálni belőled.

6. osztályba engem is elküldtek amiért idegesítettem angoltanárt :D

Állatkákat kellett pakolnom, meg rajzolnom mint valami óvodásnak, teljesen megalázó volt.

Én egész életemben megvoltam a problémáimmal, az izgalmas, furcsa történeteket elmeséltem a barátaimnak és ennyi. Valószínűleg azoknak kevés barátjuk van illetve nem merik/nincs idejük elmesélni mindezt.

Sokak 20 éves korig kis álomvilágba nevelkednek, mindent csak fekete-fehéren látnak, ezért nem is tudnak feldolgozni dolgokat, és fordulnak pszichológushoz.


Valós megoldásokat nem kapsz egy pszichológustól, csak ha áltatod magad és elhiszed, hogy így van.

Kb mint a vallásban, amikor az emberek az hiszik a mennyországba kerülnek csak azért mert betartják a szabályokat.

2014. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

A sok negativ kommentet olvasva szomoru lettem...


Nekem sokat segitett, mert sok dolgot meg a barataimnak se tudtam elmondani, annyira mely dolgokrol volt szo... De a pszichologusnot szerettem. Mindig mosolyogva vart es orom volt vele beszelgetni.


Miert biztam benne?


Mert nem ismert, igy nem itelkezhetett masok velemenye alapjan ( gondoltam en), meg a szakmaja titoktartasa kenyszeriti, igy nem feltem, hogy valakinek elmondja. Nagyon sokat segitett nekem, hogy elmondhattam minden problemamat neki. Es ezert mindig is halas leszek.

2014. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert az a téves elképzelés él az emberek többségének a fejében, hogy a pszichológushoz a bolondok járnak, holott ez nem igaz.

Sokan nem tudják elfogadni, hogy lelkileg igenis segítségre szorulnak, ők szokták a pszichológusokat szidni. Én voltam már pszichológusnál, nekem nagyon sokat segített.

2014. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 29. 16:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Aki járt több pszichológusnál, vagy egyetemi élete során találkozott pszichológus hallgatókkal, az amiatt utálja ezt, mert sokszor a legszétesettebb emberek, mennek erre a szakra és később csak ártanak, azoknak akik hozzájuk mennek segítségért.


Persze vannak jó szakemberek, őket nem utálják és elismerik.


Sokszor mellélőnek az okoknál amúgy.


Meg sima viselkedésből aki leszűr valamit, az nem szakember, feltáró beszélgetések vannak annak során derülnek ki dolgok, amihez sok esetben nem is kell ilyen végzettség, hogy valakinek összeálljon mi miatt vannak jelen.

2014. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!