Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell mindig a nőt sajnálni?

Miért kell mindig a nőt sajnálni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem provokálásnak tetem fel a kérdést, és jómagam is lány vagyok. Mindazonáltal nem értem ezt a mentalitást, és ismerek jó pár esetet, amikor komolyan nem tudtam azokat megérteni, akik a nő pártját fogták.


Az egyik eset a szomszéd településen volt. Ismerősök hivatalosak voltak egy esküvőre. Azonban kiderült, hogy a leánybúcsún az ifjú menyasszony eléggé hűtlen volt, és megcsalta a párját. Voltak képek is, a vőlegény pedig lemondta az esküvőt, és indoklásképp a képeket küldte el a közeli hozzátartozóknak, és pár ismerősnek. Erre rendre hallottam olyat, hogy "szegény nőt így megalázni", "micsoda gyerekes módszer", stb. Itt a GYK-n is hasonló mentalitása van egyeseknek.

Kérdem én, miért? Ha ez megalázó, akkor a férfinek nem az, hogy kiderült, hogy hűtlen a leendő felesége? Hogy ilyet tettek vele az esküvője előtt, és a lány vígan hozzáment volna hazudozva, ha nem derül ki?


Vagy láttam egy videót, ahol a nő berángatta a férfit valami mosdóba, és le akarta venni a gatyáját, de a férfi ellenkezett. Erre a nő nemes egyszerűséggel tököntérdelte (már bocsánat) a férfit, és jól belerúgott párat, majd mind aki jól végezte a dolgát, szépen elment. A kommentekbe pedig folyamatosan lehetett olvasni, hogy "szegény nő", "balek pasi", stb. Ha a férfi ütötte volna a nőt akárcsak 1-szer is képen ilyenért, már egyből elkönyvelte volna mindenki a férfit megerőszakoló mocskos állatnak.


Sok ilyen történetet ismerek még, de komolyan nem értem. Oké, van ilyen férfiben is, de sokkal ritkább mint nőben.

Ha nyilvánvalóan a nő a hibás, vagy igazságtalanság van, esetleg erőszak, miért a nőt sajnálják akkor is? Miért az ő pártját fogják?

Ha én tökön rúgnék valakit csak úgy, mert nem fekszik le velem, nyilvánvaló, hogy én lennék a hibás, vagy agresszív, aki állat módjára viselkedik, hiába vagyok lány.


Miért van ez? Nem provokálásnak szánom, csak komolyan nem tudom az ilyen embereket megérteni.


22/L



2014. nov. 29. 20:09
 1/7 A kérdező kommentje:
*tettem
2014. nov. 29. 20:10
 2/7 intrepid ***** válasza:

Az élet már csak ilyen, nem mindig logikus, nem mindig igazságos. Ehhez hasonlítható, ha a férfitanár hozzá mer érni egy 13 éves lányhoz, akkor minden rosszat megtennénk ellene. Mi a férfiak is, és a nők is. Ellenben: ha egy 13 éves fiút megkóstol a tanárnője, arra azt mondom, hogy nekem miért nem lehetett ilyen tanárnőm.

Az élet már csak ilyen, nem mindig logikus, nem mindig igazságos.

2014. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kettős mérce.


Kb ugyanaz, mint: az a pasi aki sok nővel volt menő, az a csaj aki sok pasival az r*banc.


Utóbbi állítással én nem értek egyet, de a társadalom egyetért és ez a lényeg.

2014. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mert keresztényi életszemléletben élünk manapság.

legalábbis ez a példa van sulykolva,hogy a gyengébbet jelen esetben a nőt segíteni kell.

holott a valóságban amióta világ a világ az evolúció érvénysül mindenben,az erősebb és az okosabb érvényesül nemtől függetlenül.

2014. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ostoba prüdéria
2014. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3/5

én meg igen, meg általában mindenki egyetért ezzel, aki tud gondolkodni. ugyanis (fiatal) nőként egyáltalán nem teljesítmény sok férfival együtt lenni. a nők választanak, ha egy nő átlagos vagy átlagnál rosszabb kinézetű, akkor is szinte mindig akad egy csomó férfi, aki meg akarja kapni. amíg egy átlagos férfinak is kúszni-mászni kell egy numeráért. tehát ha egy férfi sok nővel fekszik le, akkor ügyes vagy átlag feletti kinézetű, míg ha egy nő sok férfival van együtt, akkor is csak átlagos, nem kell semmi extra dolog ehhez.

egy kis gondolkodás, tényleg nem nehéz megérteni.


kérdező, a nőket mindig is jobban védték és összességében könnyebb életük volt. gondolj bele, süllyedő hajókat ki hagyhatta el először? a kemény munkákat ki végezte mindig is? kik haltak meg a háborúban? stb.

persze sok nő az ellenkezőjével hitegeti magát, mert komplexusos személyiségük képtelen elfogadni, h mindig is passzívabbak voltak a társadalomban. ehhez vedd hozzá, h tombol a feminizmus is ma már. sajnos rengeteg nő ki is használja ezt, nem véletlenül van ennyi nagyképű zavarodott nő ma már. ha a csapból is az ömlik, h a nők ilyen meg olyan jók, és abban erősítik őket, h ne vállaljanak felelősséget semmiért, akkor nem is csoda.

2014. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem ezen felül már önmagában szomorú tény, hogy értelmes ember egyből el kezd gyanakodni hogy valóban lány vagy e, hogy ilyen kérdést írtál ki.


ez a női lét "kiváltsága", hogy gyengébbik nem társadalmi támogatást kap.

ugyanez a helyzet ha azt hazudod az évfolyamtársadról hogy megerőszakolt, vagy el akarod perelni a férjed házát, stb, statisztikai tény hogy a nő élvez előnyt.

vagy ott volt az agliában öregeket rabló pár, a férfi beszélgetett, a nő addig lopott, és a férfi kapta a nagyobb büntetést.


-


az emberek ostobák, nem érteni hanem ismerni kell őket.


-


3: már megint ide lyukadunk ki, sok a kielégületlen látens ri**

ahhoz már ész kellene hogy megértse, mennyi a különbség a férfi és a nő befektetett energiája közt a szexért.

2014. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!