Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik nem előítéletesek,...

Akik nem előítéletesek, azokat irigyelni vagy sajnálni kell?

Figyelt kérdés

Értem ezt úgy, hogy bizonyos népcsoportokkal szembeni előítéleteknek azért van alapjuk, az emberek tapasztalnak velük szemben dolgokat...


Én pl. alap nélkül nem utálok senkit, de! A c-k rászolgáltak, hogy utáljam őket, utcánkban laknak, hangosak, éjszaka kábelt égetnek, az önkormányzat kifizeti nekik a 400 ezres villanytartozásukat. Teleszemetelik a környéket, ami amúgy egy nagyon szép táj lenne. Beszólogatnak mindenkinek, aki elmegy a putrijuk előtt, már a kölykök is csoportosan ráncigálják le a másik hátitáskáját. A rendőrség meg nem tesz semmit.

A zs-k Nagymamámat egyszer úgy átvágták, hogy legszívesebben megkerestem volna őket, és... Áhhh, már mindegy is.

A k-k konkrétan kolleganőm barátnőjének a lányát rabolták el az Ázsia Centerben.


Értem én, hogy ne vegyük egyik népcsoport tagjait se egy kalap alá, csak a tapasztalatok miatt nem tudok nem előítéletesen/utálkozva viszonyulni hozzájuk.


Szóval, akik nem előítéletesek és/vagy annyira védik bármelyik csoportot, azokat sajnáljam a naivitásuk miatt, vagy tartsam őket szerencsésnek és irigykedjek, hogy őket még nem érték attrocitások?


Ti hogy vagytok ezzel?


Normális, kulturált válaszokat szeretnék, nem neonáci vitát, köszönöm!


2014. jún. 8. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

inkabb ugy tekintsd att az embert magat, figyeld a beszedet, viselkedes, az alapjan lehet velemenyt formalni, de most h hova tartozik, sztem folosleges, 0 ismeretseggel iteletet mondani vkire is!

tudok mondani rossz c t rossz magyart attol meg 0 bol ne!

2014. jún. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"A rendőrség meg nem tesz semmit"

-Pontosan azért, mert magunk között kell rendezni a nézeteltéréseket, ha kell vegyél gázpisztolyt és hordjad mellette rugós késsel.


Nekem nincsenek előítéleteim, azért mert nincs félni valóm, és ha lenne, akkor is idejében megoldanám erőszakkal is a problémát.


Mielőtt irigykednél, szólok hogy ne tedd, ugyanis miattuk majdnem átraktak másik intézménybe, mert az Ő malmára hajtotta a verekedés okát.. Mondván hogy ártatlan, és csak én szemeltem őt ki.

2014. jún. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szabadna, de az évek alatt felhalmozódott tapasztalatok miatt nem olyan egyszerű ez. Feltűnik egy személy akármelyik csoportból és az agyam már kalapál, hogy "kerüld el messziről".
2014. jún. 8. 22:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy m-ok is ártottak már neked vagy valamelyik ismerősödnek. Akkor miért nem utálod az összes m-t is? Rengeteg ugyanilyen m-ok által elkövetett tettet tudnál te is felsorolni szerintem. Vagy például kitől hallottál már olyat, hogy egy barna szemű kirabolta, ezért az összes barna szemű lopós, és nem szabad bízni bennük? De ezt az egészet akár meg is fordíthatjuk. Ha találkoztál volna 2 megbízható x-szel, utána az összesben feltétel nélkül megbíznál?


Egy embert ne mások, hanem a saját tettei alapján ítélj meg, mindig vannak kivételek.

2014. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Második:

Sokra megyek a késsel, ha egyszerre 5-en jönnek.


Én már elköltöztem Otthonról, de a szüleimet meg a húgomat azért féltem.

Szomszéd telkére betörtek, ellopták a talicskáját meg a szerszámait, csak nem számítottak rá, hogy a szomszéd otthon van. Kiment a sörétessel, utánuk lőtt, LÁTTA, hogy kik voltak, másnap bement a rendőrségre, feljelentést tett, konkrétan megmondta, KIK voltak, erre kijött a végzés, hogy tettes ismeretének hiányában az ügy le van zárva... Most az mi?

A szomszéd egyébként nem szórakozik, nagy benga ember, ő a baltával is átment már hozzájuk.

2014. jún. 8. 22:59
 6/11 A kérdező kommentje:

4: Tudom, hogy a m-ok is tudnak szemétségeket csinálni, de nekem ők még nem ártottak. Lehet, ha ártanának, mindenkivel előítéletes lennék, nem tudom...

Mondom, tudom, hogy nem kéne egy kalap alá venni, de nem megy... Volt egy c nő kolleginám a konyhán anno, őfelé sem mertem közelíteni. Kb. 3 hét után beszéltünk először. Normális volt, meg minden, meg rendes.

De mivel felőlük már egészen kis korom óta értek attrocitások, az azért beleég az ember agyába.

2014. jún. 8. 23:05
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Én inkább az agyatlan rasszistákat sajnálom.

Személyeket lehet utálni, elítélni, megvetni, de valakit pusztán abból megítélni, mert egy hozzá valamilyen külsőségben hasonló ember bűnt követett el.


De megközelíthetjük más szempontból is a felvetést.

Három megtörtént példa:

1. Volt barátnőmet nagyon is magyar támadók a helyi rendőrség előtt raboltak ki.

2. Engem egy ízig-vérig "nagymagyar" hungarista tag pisztollyal fenyegetett meg életveszélyesen, azért, mert köszönni (!) mertem a barátnőjének. (Akit egyébként már jóval azelőttről ismertem, hogy ők megismerkedtek volna.)

3. Általános iskolai osztálytársaim közül kettő is már megjárta a börtönt, pedig az osztályban mindenki magyar volt. Vagy az a fél utcányira lakó srác - szintén nem tartozik egyik nyilvántartott kisebbséghez sem - fél évet ült lopásért.

Most akkor ezek alapján mondhatnánk azt, hogy lenne alapja, hogy a magyarokkal szemben előítéletesek legyünk?

Tévedés ne essék, én is magyar vagyok, csak nyitott szemmel járok, és nem vagyok senkivel sem elfogult csak azért, mert a bőrszínünk egyezik.


"Szóval, akik nem előítéletesek és/vagy annyira védik bármelyik csoportot, azokat sajnáljam a naivitásuk miatt, vagy tartsam őket szerencsésnek és irigykedjek, hogy őket még nem érték attrocitások?"

Vegyük külön a kettőt!

Ha valaki fanatikusan véd egy csoportot, az is előítéletes, csak nem negatív, hanem pozitív értelemben.

Továbbá attól, hogy valaki nem előítéletes, az még nem jelenti, hogy semmiféle attrocitás nem érte. Csupán van olyan intelligens, hogy ebből ne vonjon le holmi külsőségek alapján elhamarkodott általánosítást.

2014. jún. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem már csak 1 magyar szomszédom van, és a házat nem tudom eladni na ez az igazán tuti dolog csak az szereti ezeket aki nem kénytelen köztük élni
2014. jún. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki nem előítéletes a kérdésben felvetett témában, az nem jelenti sem azt, hogy nem érték atrocitások, de azt sem, hogy azt gondolja, minden úgy jó, ahogy most van. Ezeket az előítéletesek gyakran gondolják, mert az ő logikájuk szerint így jön le, de ez nem így van.

A problémák bonyolultabbak, az előítéletesek gondolkodása a témában meg egyszerű, mint egy faék. Az erőszakból meg még nem sült ki semmi jó hosszú távon.

2014. jún. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azokat kell sajnálni, akik saját előítéleteik rabjai.


Akik viszont egyszerűen realisták, vagyis tudnak adott dolgot, de nem feltétlenül alkalmazzák mindenre és mindenkire, azok okosabbak, mint az előbbiek.

2014. jún. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!