Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez bizalmatlanságra utal...

Ez bizalmatlanságra utal valakitől a buszon?

Figyelt kérdés

Ha ülök belül az ablaknál, valaki az előttem lévő két ülés közül valamelyikre ül, viszont nem az ablak mellé, szóval nem pontosan elém, hanem kívülre a másik ülésre.

Ez arra utal, hogy fél tőlem, nem bízik bennem eléggé, hogy elém üljön?

Persze mindegy nekem ki hova ül, csak felvetődött bennem a kérdés, ugyanis ilyen esetben általában kívülre ülnek le és nem pont elém.


2014. dec. 2. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűbb, hogy így nem akar senki mellé ülni, vagy szimplán ezzel a jelzéssel foglalta a helyet.
2014. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizalmatlanságra utal, de nem veled hanem az állókkal szemben:)
2014. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
9 éve buszozok, hogy ez mekkora butaság.
2014. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nem akarnak belemászni idegen emberek aurájába. Én legalábbis jobban el vagyok egyedül, ha ilyen helyzet adódik, akkor tuti úgy ülök, hogy ne a másik elé.
2014. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta buszozok, nagyjából ez szokott lenni a képlet:


- Amíg vannak szabad kettes ülések, addig általában azt töltik fel az utasok. Kábé 70-80 százalékuk az ablak mellett szeret ülni, a maradék meg a belső ülésen.


- Ha már nincs szabad dupla ülés, akkor különböző szempontok szerint töltik fel a többit. PL: Hányós, ezért minél előrébb ül; olyan ember mellé ül, aki nem terpeszkedik, nincs sok cucca, vagy aki csak simán szimpatikus; ajtóhoz ül, mert hamar leszáll; árnyékos oldalra ül, mert melege van; állva marad...stb.


Szóval, hogy a lényegre is válaszoljak: nem hinném, hogy a bizalmatlanság jele. Valószínűleg nem is figyelt rád az illető, hogy hol ülsz, meg minden, csak választott egy neki megfelelő helyet.

2014. dec. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló szerintem jól összeszedte. :D


Én nagyon bizalmatlan vagyok idegenekkel szemben, de nem ezért nem szeretek mások közelébe ülni. Egyedül kényelmesebb, meg "biztonságosabb" is. Ha leülsz más mellé, lehet kifogsz valakit, aki büdös, liheg, vagy egyéb undorító és/vagy idegesítő dolgot csinál. Ez elsőre nem mindig látszik, ezért jó biztosra menni.


Plusz az általad leírt helyzetben azért szoktam én is kívülre ülni, mert akkor kényelmesebben elfér a lában. Utálom mikor hozzámér valaki, és a legtöbben sajnos annyira bunkók, hogy őszintén letojják, ha a 10 perces HÉV út alatt lilára üti a térdem az övék, vagy ha végig hozzám nyomakodnak. Sokan akkor sem ülnek feljebb az ülésen vagy teszik "helyre" a lábukat, ha látják hogy nem férünk el így ketten. Pedig nekem rövid lábam van, nem is kell túl sok hely. :P

2014. dec. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!