Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet a mániám hogy...

Miért lehet a mániám hogy nagyon sokmindent számolok? Tehát 10-ből 9-szer amikor iszok akkor pl még azt is számolom hány kortyot iszok. Nagyon furcsa, de nem tudok leszokni róla. Valami ötlet hogy miért lehet?

Figyelt kérdés
2014. dec. 3. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:

További ötletek amiket számolhatsz: lélegzetvétel per óra, pislogás per óra. Have fun!


Egyébként elég kényszeresnek tűnik, lazulj el kicsit.

2014. dec. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Unatkozol, de szereted elfogalni magad. Tényleg lehet kényszerbetegség is.
2014. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak számolod, vagy olyat is csinálsz, hogy pl. mindig csak 5 kortyot iszol?
2014. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En igy a setalassal vagyok neha pl na meg 1200 lepes kb es otthon vagyok es szamolok, vagY volt hogy ultem a buszmegben es az elottem jobbra elmeno kocsik +1 szamitottak a balra elmenok -1nek a kamionok buszok meg 2 v -2 azt meginn csak szamoltam.
2014. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egyfajta kényszeresség, a kényszerbetegség egy enyhébb változata lehet. Ha zavar, akkor fordulj pszichológushoz, ő tud neked ebben segíteni.
2014. dec. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,egyebkent 3.valaszolo,igen,sokszor van ugy,csak nalam ez 10 vagy 12-15,a lenyeg h figyelek ra :/
2014. dec. 4. 06:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Na ez viszont nagy baj... OCD-s vagy.

Én is sokáig szenvedtem, aztán fél év alatt rendbehozott egy pszichológus.

2014. dec. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez az ocd pontosan mit takar?
2014. dec. 4. 13:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Obsessive-compulsive disorder, magyarul kényszerbetegség. Tényleg csak pszichológus segíthet neked ebben.
2014. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ertem.En konkretan 16eves vagyok es ez kb 1-2eve lehet jelen,de csak mostanra tunt fel hogy ez talan valami komolyabb lehet...lehetseges hogy valoban elmulhet?Nemreg utana olvastam es ugy irtak egy oldalon hogy az emberek nagyreszenel ez serdulokorban alakul ki,de egyeseknel ez az eletkor elore haladtaval teljesen el is mulhat.
2014. dec. 4. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!