Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha nem sajnálom a...

Az baj, ha nem sajnálom a nyugdíjasokat? Én vagyok a k. csög vagy a rendszer?

Figyelt kérdés

Most ment a tévében egy riport hogy mennyi nyugdíjat kapnak, mennyire nem lehet belőle megélni. Itthon elég sok kedvezményt kapnak (65 év felett nem kell utazásra költeni, bár szerintem egy 60+ öregről senki nem mondja meg hány éves), ingyenes egészségügyi ellátás (ami olyan amilyen, de ajándék lónak..). Sokan panaszkodnak hogy ledolgoztak 30-40-50 éveket (ismerősi körben csomóan vagy feketén is dolgoztak, nem teljes odaadással, vagy csak lébecolni jártak be a munkahelyre "tiéd az ország, magadnak építed). Erre idejön a külföldi nyugger, kap havi 1000 eurót pl Ausztriában, de a 30 évet dolgozott angol házaspár is kap 2500 fontot (ketten kapják).

Mielőtt tiszteletlennek meg nem tudom minek tűnnék, nekem is vannak nagyszüleim, de egyik se nyomorog, tisztességes nyugdíjat kapnak. Én meg még tanulok, szóval nekem max az a pénzem lesz öregkoromra (ha nem halok meg addig), amit félreteszek.


2014. dec. 3. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Hát én sem látok a környezetemben olyat, akit sajnálnom kellene. Ha lenne, akkor őt sajnálnám.
2014. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten igazad van, valamilyen szinten nem.

Pl. a fekete munkát sokan nem maguk választják hanem erre kényszerülnek. Ez a rendszerváltási időszakban különösen így volt, sokan dolgozta 10-20 évet így mivel nem kaptak jobb munkát. Persze ilyenkor mondhatnánk, hogy miért nem lépett, de ha valakinek el kell látnia 2-3 gyereket, akkor nem ugrál hanem örül, hogy van egyáltalán munkája.

pl. a nagynéném 40 év munkaviszony után kap minimális nyugdíjat, mivel a főnöke 4 órára jelentette be 11 éven keresztül (közben 10 órát dolgozott). Ő is megkapta, hogy miért nem változtatott. Csak sokan arra nem gondolnak, hogy egyedül, 2 gyerekkel nem tud ugrálni az ember, pláne, ha elmúlt 40 éves. Ilyen munkaerő sehova nem kell.

Engem inkább az özvegyi nyugdíjak háborítanak fel. Röhejesek tartom, hogy csak azért kap valaki magas nyugdíjat mert a társa adott munkakörben dolgozott. Ilyenkor áll elő, hogy egy volt tanácselnök felesége pár év munkaviszonnyal magasabb nyugdíjat kap, mint aki 30-40 évet ledolgozott.

2014. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
En viszont lattok a kornyezetemben olyat aki szegenyesen el.Nem sajnalom az olyanoktol a penzt akik tisztessegesen dolgoztak,vagy betegek lettek.A baj azzal a reteggel van aki a gyerekvallalasbol akar megelni,dolgozni nem akar, nem a tisztesseges emberekkel.
2014. dec. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

abból a szempontból igazad van hogy neked még ennél is rosszabb lesz.

viszont vannak nyomorgók is, akik abból a kicsi nyugdíjból pl az unokájukat támogatják, mert annak nincs munkája.

2014. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem baj,ha nem sajnálod a nyugdíjasokat. Van egy viszonlag kis réteg közöttük,akknek nagyon kevés a ny.díjuk,őket ált. egyáltalán nem, vagy csak részmunkára jelentették be anno. Viszont politikai szavazatszerzés szempontjából elég nagy ez a réteg, ezért "nevelik" belénk ezt a p.c. hozzáállást. Akinek meg van a gyárban 40, két-három műszakban ledolgozott éve annak jó nyugdíja van. Már ha megélte a nyugdíjazást.

A szomorú valóság az, hogy tudtommal majdnem 1,5 millió munkavállaló jelenleg a megélhetési minimumot keresi, ami alig nagyobb a minimálbérnél. És nemigen kapnak már zsebbe az emberek, mert ha nem tetszik, a góré seperc alatt talál mást.

Döbbenetes, hogy egy 350 eurós nagyságrendű fizetés már kifejezetten jónak számít Bp-től keletre.

Inkább azt sajnálom, aki most dolgozik havi 90-100 E-ért. Milyen nyugdíjuk lesz már abból?

2014. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!