Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ennyire sűrű a...

Miért lett ennyire sűrű a depressziós, önsajnáltató ember?

Figyelt kérdés
Lassan én érzem magam szánalmasnak, mert sosem vágtam meg magam, sosem gyógyszereztem be magamat és felkötni se kötöttem fel magamat. Annyi ember beszél ilyenekről körülöttem. Velem van a gond? Hogy én logikusan megkeresem a probléma forrását és megoldom a gondjaimat? Vagy ez a rossz? És még teljesen büszkén meg természetes mondják hogy " haha, igen és úgy szedtek le a kötélről " meg hogy " kértem xy-tól antidepresszánst, te is kértél? " Ez normális? Az osztályomban a lányok 60%-a vagdossa magát. Szerelmi bánat. Stb. Nekem is vannak gondjaim, sajnos nem szerelmi bánat színtüek ezek a problémák de tudom őket kezelni. Most arra vagyok kíváncsi hogy mi az oka hogy ennyire szeretne mindenki meghalni? És velem van a gond hogy nem értem?
2014. dec. 9. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Nekem nem volt soha szerelmi bánatom, nagyobb gondjaim voltak, és vagdostam magam, de soha nem tudta senki.

(Csak később a pszichológus.)


És soha nem akartam meghalni.

2014. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

mert ez a menő monstanában

mármint a vagdosás

2014. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Miért jó olyat kérdezni amire tudod a választ? Természetesen nem veled van a baj, kóros az általad leírtak viselkedése. Megleptelek?
2014. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
0%

családi gondok, divat tini kultusz,politika,szülöi elvárások,és még folytathatnám


másik az aki valoban el akar távozni e világrol az nem fogja bejelenteni ! hanem sajnos megteszi


másik sok tini nél a figyelem hiány ,és igy hivja fel a külvilágra magát


röviden enyi

2014. dec. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
És ennek a kérdésnek mégis mi az értelme? Ügyes vagy, kapsz kockacukrot! Havonta többször eszembe jut az öngyilkosság, van amikor hetente, és nem azért, mert ez a divat, hanem mert semmi örömöm nincs az életben, és magányos vagyok. Nem vagyok rá büszke, de annyira tud fájni az élet, hogy annál a nemlétezés is jobb. Mondjuk az is igaz, hogy én nem reklámozom a bajomat és nem figyelmet akaró kis liba vagyok.
2014. dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Ezek csak önsajnáltatások, hogy nagyobb figyelmet kapjanak. Talán enyhíthet is a fájdalmon, ha két hasonló gondokkal küzdő ember megoszthatja egymással a bajait, persze ezeknek csak az a lényege, hogy legalább valaki meghallgatja őket. Azokról beszélek, akik nem divatból csinálják, csak nem


Plusz a legkönnyebb út az önsajnáltatás, nem kell csinálni semmit, de felfigyelnek rád. A legtöbb tininek elég ennyi.

2014. dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Az aki képes csak így beszélni ezekről, vagy kimutatni az egyszerűen szánalmas. Akinek igazán gondjai vannak (mármint ilyen mélyek) az nem fogja ezeket szétkürtölni.
2014. dec. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nagyon ügyes vagy, kérdező ( irónia)


komolyra fordítva: az osztálytársaid valószínűleg csak divatból csinálják.


általában aki tényleg öngyilkos akar lenni, az megteszi, nem hivalkodik. persze az ellenkezőjére is van példa.


de vannak, akik tényleg szomorúak és nem találják a helyüket, sztem joggal.


Ma Magyarországon nehéz megélni, de nézzünk körül: az emberek többsége érzelmi analfabéta, alig vannak normális kapcsolatok, szinten képtelenség igaz barátokat találni.

ráadásul a legtöbb szülő is ostoba, nem is foglalkozik a gyerekével. persze h sok szomorú, "depressziós" ember van.


aki még értelmes és vannak érzései, az pedig csak szenved.


a válaszod sajna arról árulkodik, h te sem vagy éppen az empátia bajnoka, ahogy néhány válaszoló sem, de hát ez nem meglepő.

sok tini divatból depressziós, viszont vannak tinik, akiknél nem "tiniprobléma", hanem komoly gondjaik vannak. a probléma ott kezdődik, h az emberek zöme annyira egyszerű, h el tudja képzelni, h egy 16 éves tényleg rosszul rézi magát és gondjai vannak.

2014. dec. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez nem önsajnáltatás. Ez csak egy zsákutca amibe a magadfajták kergetnek oly sokunkat. Kérdezd meg egy valóban anexiety-s embertől hogy miba baja. Azt fogja mondani semmi. Miért? Nem bízik meg sok emberben. Vagy mert nem lehet megfogalmazni ezt? Mindenki döntse el maga. De ha egyszer elkap újra és újra visszajön az érzés. Ne ítélkezz, beszélgess. Kérdezz. Jól tud esni a tolerancia.
2014. dec. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

vannak olyanok, akik divatbol csinaljak es vannak olyanok, akiknek tenyleg komoly gondjuk van. en nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem egy szerelmi banat az nem komoly gond. en is vagtam mar meg magam egyszer-ketszer, de nem szerelmi banat, meg ilyenek miatt, es aki tenyleg meg akar halni, az nem mondja senkinek. ugyanez a helyzet a depresszioval. ha tenyleg depresszios, akkor az a valaki nem vag fel vele. en tudom. :) ha felvag vele, az nem depresszio, hanem onsajnaltatas.

van olyan gond, problema, aminek hiaba keresed meg a forrasat, nem tudod se megoldani, se kezelni sehogy. nekem is ilyen problemam van es hogy oszinte legyek ez csak valaki halalaval erhetne veget (nem az en halalomra gondoltam).


a lenyeg, hogy nem veled van a gond. ne erezd rosszul magad azert, mert ok ilyeneket csinalnak! orulj neki, hogy te meg tudod oldani a problemaid es nem folyamodsz ilyen "megoldasokhoz"! :)

2014. dec. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!