Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a féltékenységet, a stresszt? Hogyan lehetnék jobb ember?

Figyelt kérdés

Féltékeny típus voltam világ életemben! Mindenre és mindenkire. Az idő múlásával pedig nem ,hogy javult volna, csak roszabodott a helyzet,és én is. Egyre jobban félek mindentől,az élettől, a társaságtól. Egyre csöndesebb és visszahúzódott leszek. Nehezebben megy minden, minden apróságtól falnak megyek. Minden magamba folytok,nem merem kimutatni az érzéseimet. Nem merek önmagam lenni!

Mit javasoltok,kihez forduljak ilyen ügyben? Mi az ami ilyen szinten nem tud kitörni belőlem? Mert érzem,hogy van bennem valami ami visszafog. Valahol olvastam,hogy a stresszoldásra legjobb a kineziológus. Sosem hittem a meditációban vagy hasonlókban,de már azzal is megpróbálkoztam mert úgy érzem megőrülők ha nem lehetek olyan amilyen szeretnék. Nehéz ezt így elmagyarázni.

A féltékenységem pedig mindenre és mindenkire kihat /leginkább rám,mert útálom,hogy ilyen vagyok/

Féltékeny vagyok a páromra,sosem engedném el egyedül pl buliba,nélkülem- de én simán elmegyek. Megőrülök már ha csak hozzászól v.kihez,inkább nem is járunk már társaságba.

Vagy ha pl megismerkedem v.kivel azt nem akarom bemutatni a többi barátomnak,se a páromnak.Külön akarom választani. Nem engedem hogy megismerkedjenek. Nehogy már ők jóban legyen utána....tényleg nem tudom mitől félek. Mindenre és mindenkire féltékeny tudok lenni. Hiába akarok változni,sosem ment....most már érzem,hogy többre van szükség, segítségre. Valaki aki rávilágít miért is vagyok ilyen. Nemrég már olyan szinten elkeseredtem,hogy komolyan megfordult a fejemben az öngyilkosság. Minek vagyok én ha ilyen selejt vagyok? Ha nem birkózom meg az élettel,és mindentől kiborulok? Mi értelme,hogy én vagyok?



2014. dec. 11. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
írj privátot és oda leírom hosszabban.:)
2014. dec. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked tulajdonképpen csak saját magaddal van bajod. Még a féltékenységed is ebből ered: nem tekinted magad értékesnek, nincs meg az egészséges önbizalmad.

Azt javaslom, minden reggel tűzz ki magad elé apró célokat. Akár olyanokat is, amiket amúgy is megtennél mert a napi rutinodhoz tartozik. A lényeg, hogy teljesítsd ezeket, és esténként konstatáld is, hogy teljesítetted őket. Ez megelégedéssel fog eltölteni, és rájössz, hogy értékes ember vagy. Ha pedig értékes emberként tudsz tekinteni magadra, nem félsz, hogy elhagynak.

Mesélek valamit. Időnként voltak szeretőim. Mint kiderült, a feleségem szinte mindig megérezte, hogy valami nem kerek, és hogy van valakim, de sohasem verte ki emiatt a hisztit. Tudta, hogy nekem ő a földkerekség legfaszább csaja, és soha senkiért nem fogom elhagyni.

A barátod meg keressen meg engem privátban, adnék neki tippeket, hogyan erősítheti az önbizalmadat.

2014. dec. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!