Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen kérdésre miért válaszoln...

Ilyen kérdésre miért válaszolnak "nem tudommal" az emberek akkor is, ha tudják valójában?

Figyelt kérdés

"Mi mindenkinek a baja velem?" "Miért utál mindenki a környéken?" "Miért bámulnak meg annyira?"

Ezekre a kérdésekre mindig nem tudommal válaszolnak, akkor is, ha olyantól kérdezem akire ugyanúgy vonatkozik a kérdés, mint másokra. Az ember azt csak tudja miért utálja a másikat.


2014. dec. 11. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos van valami gyökere a dolognak, de garantálom, hogy az emberek 80%-a azért utál valakit, mert mindenki máson is azt látják, hogy utálni kell. Tényleg nem tudják, hogy miért, de valakit csak kell utálni.
2014. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Az ember azt csak tudja miért utálja a másikat."

Nem feltétlenül. Vannak olyan emberek, akik egyszerűen ellenszenvesek. Nem tettek, nem mondtak semmi rosszat (vagy csak nem tudunk róla), mégis utáljuk őket.

Nekem volt egy ilyen tanárom. Nem volt gonosz, meg semmi ilyesmi, mégis "utáltam", mert baromi ellenszenves volt, rossz volt a kisugárzása.

2014. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, mennyire idegesítő valakitől állandóan azt hallgatni, hogy őt mindenki utálja, és mindenkinek van valami baja veled. Hát még kérdés formájában, egyszerűen nálam ez már tényleg a hajtépős kategória. Úgy vagyok ezekkel, hogy ha valakivel beszélek, akkor jó eséllyel nem azért, mert őt utálom, vagy mert határozottan valami bajom van vele. Erre feltesz egy olyan kérdést, hogy miért utálja mindenki? Hát kösz, gondolhatod. Ezek után már valahogy a 'te kivétel vagy', meg a 'nem rád gondoltam' típusú érvek nekem elég gyengének tűnnek. Ha egyszerűen azt mondja, hogy mindenki, akkor én vagy senki vagyok a szemében, vagy annyira bízik bennem, hogy azt sem képes eldönteni, hogy hogy is állunk egymással. Ezekkel a kérdésekkel engem hagyjanak, amikbe minden világfájdalmát belesűríti az illető, 50% az esély, hogy türelmesen válaszolok, ez hangulatfüggő.
2014. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem akarnak megbántani.
2014. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!