Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tartom visszataszítóna...

Csak én tartom visszataszítónak az ünnepi időkben működő brutális mennyiségű vásárlást?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit megbántani, ez csak az én magánvéleményem. Nem nézek le senkit a szokásai miatt, a kérdéssel nem ez a célom. És már most tudom, hogy sokan vélekednek úgy ahogy én, és sokan nem.

Egy viszonylag szegény családból származom (nem katasztrófa, de jóval rosszabb az anyagi helyzetünk az átlagnál), 60 ezer forintot keresek 1 hónapban.

Csak én tartom kifejezetten undorítónak, amikor valaki szükségtelen méretű TV-t vesz, csak a karácsony miatt? Ha akarja, vegye nyugodtan, de miért pont a "karácsony" nevében? Vagy adogatja a gyermekének/akárkijének a több 30.000 Ft-os telefont, mert ezzel próbálják a törődést kimutatni?

A karácsony ma már egy hatalmas év végi gazdasági fogás, amibe az emberek zombi módjára sétálnak bele.. (itt nem egy kereskedő szavával éltem).

Ha van valakinek pénze, vegye nyugodtan, de konkrétan mit, és miért akarnak kifejezni az efféle adományozással?


2014. dec. 12. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem.

(bocs, a sok rizsát nem olvasom el, a kérdésre a válasz:nem csak te, más is)

2014. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miert gondolod hogy barmit is ki akarnak fejezni?


Egyszeruen csak oromet akarnak okozni. A nagyobb vasarlasokat pedig a karacsonyra idozitik, mert az adja a kereteket. Nincs ezzel semmi baj.


Amugy meg nincs olyan hogy "szuksegtelenul nagy meretu" televizio :)

2014. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ismered Vavyan Fable krimiírónőt és a műveit? (Nem vagyok oda érte, de az más kérdés.) Ő találta ki erre az időszakra szóló, istenien ide passzoló HARÁCSONY kifejezést.


Értsd jól. :)

2014. dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

a karácsony nem csak arról szól, hogy megvegyük mások szeretetét fölösleges kacatokkal, amin jól meggazdagodnak egyesek, hanem szeretetből évente ki is irtunk egy pár erdőt.


olyan, mint a mikulás, ahol drága és fölösleges hülyeségekkel halmozzuk el egymást, miközben a hajléktalanok és árvák többsége ugyanúgy éhezik és fázik. szt miklós meg forog a sírjában.

2014. dec. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

- Mit szeretnél karácsonyra?

- Nézd meg velem a Diótő-balettot 21-én, lefoglalom a jegyeket! (kb. 3000 ft/fő...)

- Öööö... Nem most romlott el a telefonod kamerája?

- De, de már megcsináltattam.

- Jó, akkor találd ki, mit szeretnél karácsonyra... Hahj, ha én is így válogathattam volna, mint te!


True story. 19 vagyok és lány, egyébként. Remélem, hasznos válasz volt a kérdésedre, tanulságot le lehet szűrni, aztán ha van kedved, gyere velem Diótörőt nézni ;)

2014. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kurtz Bickle ***** válasza:
100%

Igen, ez is olyasmi, mint a Valentin nap. Nem is magával az ajándékozással van gond, mert az aranyos dolog is tud lenni. Kifejezed a másiknak valamilyen számára hasznos funkcióval bíró tárgy képében, hogy te gondoltál rá és fontos neked. Csak hát én is azt látom, hogy ez ma már nem erről szól. Rá lettek programozva az emberek, hogy ilyenkor költekezés, és hatalmas csomagok: maguknak is vegyék csak meg a legújabbat, a legmenőbbet. Mert kell és kész és karácsony van!

A szeretet egy állapot, kifejezni szinte bármikor ki lehet, akármilyen különleges vagy egyedi módon. Ennek egy külön napot szentelni én erőltetettnek érzem. A szerelemmel ugyanez a helyzet. Elvileg a szeretkezés a kifejezése. Jó, virág meg bonbon - ajándékok - elismerem szintén aranyos és romantikus, de könyörgöm, miért kell egy specifikus nap neki?!

Mert akkor jobban ráfekszenek az emberek = több $$$. Ezért. -,-

2014. dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Irigy vagy
2014. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha 500 nettót keresnél havonta(!), nem fél év alatt mint most, akkor már nem taartanád undorítónak, hanem megvehetnéd amit csak szeretnél, és nem csak most, mindig:)
2014. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5:

erről beszélek, az egymással töltött idő már nem olyan értékes mint egy telefon...


8:

nettó 500ból értelmesebb dolgokat is lehet venni mint erdőírtás meg 45. 4 mmes mobil.

2014. dec. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

(Nem számozok be mindenkit)

Nem vagyok irigy, mindenem megvan amire szükségem van. Volt lehetőségem ilyesmit vásárolni, de.. nem tettem. Mert nem kellett. Ettől kezdve nincs mire irigynek lennem. Örülök hogy vannak emberek, akik megtehetik, és nem kell a pénz miatt stresszelniük!


2-es: A szükségtelen méretű televíziót úgy értettem, hogy épp az adott körbe, adott helyzetre nincs semmi szükség akkora képernyőre. Minden TV Méretnek megvan a maga szórakoztató/kötelező funkciója, szerepe. Ismerősöm szobájában van egy hatalmas TV, és annyira kicsi a szoba, hogy iszonyat rossz nézni rajta bármit is.


3-as: Nem ismerem az írótnőt, de rákeresek. :)


Szent Miklós sajnos már túlvilági ventillátorként üzemel. Lemerem fogadni hogy órabérben. A mai aktív világ valahol ma már mindenütt szomorú.


5-ös: Nem hinném hogy azonos helyen laknánk, szóval nem megyek diótörőt nézni, de jó szórakozást! :)


6-os: Egyetértek. A specifikus ma már csak a kereskedelem rövid tartamú turbózása érdekében jön létre.


7-es: Nem vagyok irigy, de a HSZ-emben kifejtettem már.

8-as: Én örülök hogy nem tudok mindent megvenni. Amíg egy 990 Ft-os általam szeretett Szoftver (vagy bármi) könnyeket tud csalni az arcomra, addig jól érzem magam.

+ Ha 500k-s fizetésem lenne, nem ezen dolgokban gondolkodnék.

2014. dec. 13. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!