Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Karácsonykor mit ünneplünk? A...

Karácsonykor mit ünneplünk? A szeretetet, vagy Jézus születését? Mit gondoltok azokról akik úgy ünneplik a karácsonyt, hogy közben ateisták?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm... Írjatok nemet, kort és azt is, hogy keresztények vagytok e! Még 1x köszi! :)

2014. dec. 15. 19:01
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
26%

Szerintem a karácsony lényege hogy lelkileg megtisztuljunk, gyónjunk és magunkhoz vegyük Krisztus testét. Csodálatos dolog hogy Isten egyszülött fiát adta értünk!


És ilyenkor alap hogy jól viselkedünk, szeretetben vagyunk.

Ez a szeretet, a család ünnepe.

2014. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%

Ateista vagyok. Nem tudom, hogy mit ünnepelnek ilyenkor, én semmit. Se karácsonyfa, se ajándékok, se semmi.

20/L

2014. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Viccen kívül valószínűleg sokan az ajándékokat ünneplik. Amúgy egy ateista is ugyanúgy élvezheti a karácsonyt, azért, mert ilyenkor a családjával lehet, velük tölthet pár napot, közben finomakat ehetnek. :)


Nem hívő keresztény, 24F

2014. dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Vallástól is függ.

Aki nagyon tősgyökeres keresztény, az Jézus születését ünnepli elsősorban. Akik keresztények, de nem annyira azoknál mindkettőt ünneplik, de inkább a szeretetet.A nem hívőknél pedig szinte csak a szeretetet (vagy néha azt se)


De szinte mindenhol előfordul mindekét ünneplés.

2014. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%
Azt írd be a szociológiai közvélemény-kutatásodba, hogy az 1-es válasz dupla nulla ma, Magyarországon, a gyakori kérdéseken. Ez lett a divat, a trendi.
2014. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Én ateista vagyok és kimondottan semmit nem ünneplek.

Ajándékot adunk-kapunk, mert ezt szoktuk meg, aztán összeül a család, eszik egy jót, elvagyunk és ennyi.

2014. dec. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ember- és vallásfüggő.

Ez azért is érdekes, mert eredetileg nem is vallási ünnep volt, az egyház is már úgy vette át.

Én személy szerint ateista vagyok, és ez a szeretet ünnepe, amikor a Télapó hozza az ajándékokat.

2014. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Az én családomban az ajándék van a központban. Sajnos. Ilyenkor mintha a szüleim az ajándékkal szeretnék helyrehozni, azt, hogy egész évben alig figyeltek rám.

Persze ott a sütemény készítés és vásárlása, de csak az utolsó 1 hét a szép. Addig semmi.

2014. dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

mi csak úgy ünneplünk.

jót érzünk, jót eszünk, ..ajándékok.

(van karácsonyfa is)

2014. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ateista, de hívő se (nehéz ezt megmagyarázni). Szeretem a karácsonyt és a szeretetet ünneplem.
2014. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!