Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a szeretet Istene...

Ungváry kérdése:

Szerintetek a szeretet Istene megbüntet bárkit is aki Karácsonykor megemlékszik Jézus születésére, békés családi környezetben?

Figyelt kérdés

Csakhogy elejét vegyem a vitának megemlíteném, és megkérnék mindenkit,hogy kerüljük a "dátumokat". Vagyis nem az érdekel,hogy Jézus nem Decemberben született hanem a megemlékezés.

Tehát van valami Bibliai alapja annak,hogy egy meghitt karácsonyi este bűn Isten szemében.

Érezzem bűnösnek magam a Biblia szerint azért mert megemlékszem Isten Fia születéséről?



2014. nov. 27. 00:37
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
45%

Karácsonykor az angyalok fel lesznek akasztva a fára, szegények:((


Egyébként nagyon szeretem is meg gyűlölöm is decembert:)

Remélem hideg lesz és esni fog a hó, mert akkor lehet a legjobbat kajálni, piálni meg a metál is jobban esik...(persze a meghitt hangulat előtt vagy után).


Aztán jó jó filmek is szoktak lenni, olyan katarziszt okozók.

De igazából nem is ez a herce-huca a lényege. Bárhogy el lehet tölteni a karácsonyt. Akár utazásál, akár kapálással tök mindegy. A lényeg a hangulatunk és a hozzállásunk a világhoz.


Amúgy meg, nyilván érdekel, hogy miért nem írtam eddig semmi normálisat. Mert alapból abszurd, hogy bűn legyen egy ilyen ünnep. Nem ezen múlik a szeretet tény, lehet hogy a pogányoknál volt valami, mint egyesek szerint. De ez semmit nem jelent. Aki szerint bűn, az dugja fel az üres üveget és kárhoztassa magát:)

2014. nov. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
8%

Simán megbüntethet bárkit. Ilyenkor van szezonja a nagy családi balhéknak, tettlegességig fajuló üvöltözéseknek, öngyilkosságoknak, karácsonyfatűzből fakadó lakáskatasztrófáknak; csúszós utakon történő, rokonlátogatás közbeni halálos közúti baleseteknek.


Ez mind a szeretet istenének jóváhagyásával történik Karácsony szent ünnepén.

2014. nov. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
21%

Azért én továbbra is megkérdezném, hogy miért karácsonykor akarod ünnepelni, mikor októberben született.

Mivel pedig ezt már TUDOD is... nem értem a dátumot. Miért ragaszkodsz hozzá?

Ettől függetlenül jó szándékú ünnepet nem büntethetne.

2014. nov. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
napjainkban sajnos a karácsony sok ember számára biznist jelent,még több ember számára csak egy ünnep amikor pihenni meg bulizni jelent,mások számára pogány ünnep amit nem szabad megünnepelni.de vannak olyanok is akik tényleg az Megváltónk születését "ünneplik". szerintem nem bűn egyetlen ünnep se ahol Jézus is "vendég".
2014. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:

ez kimaradt.

gyerekkoromban nagymamám megtanított egy imára ami így szólt;"GYERE JÉZUS LÉGY VENDÉGÜNK,AMIT ADTÁL ÁLD MEG NEKÜNK." bármi amin Jézus áldása van az nem lehet rossz,ha az ő nevében kérünk bármit is az nem lesz bűn...szerintem.

2014. nov. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
0%
Isten lássa azt, hogy milyen szándékból ünnepelnek az emberek, de az tény, hogy nem csak Karácsonykor kell békés családi környezetben megemlékezni Jézusról, ezt mindig az elménkben kell tartani. Nem csak Karácsonyra korlátozódik.
2014. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
63%

"A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit. Némely ember azt hiszi, hogy mindent megehetik; a hitben erőtelen pedig zöldséget eszik. Aki eszik, ne vesse meg azt, aki nem eszik; és aki nem eszik, ne kárhoztassa azt, aki eszik. Mert az Isten befogadta őt. Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon. Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve. Aki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és aki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. Aki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és aki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek." (Rm 14,1-6)


Úgy gondolom, ez önmagáért beszél. Egy hívő szabad arra is, hogy karácsonykor megemlékezzen Jézus születéséről és arra is szabad, hogy ne tegye. A Biblia útmutatása azonban nem az, hogy Jézus születéséről emlékezzünk meg, hanem az, hogy a halálára és feltámadására emlékezzünk.


"És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Hasonlóképpen a pohárt is, minekutána vacsorált, ezt mondván: E pohár amaz új szövetség az én véremben, mely ti érettetek kiontatik." (Lk 22,19-20)


"Mert én az Úrtól vettem, amit néktek előtökbe is adtam: hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, melyen elárultaték, vette a kenyeret, És hálákat adván, megtörte és ezt mondotta: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Hasonlatosképpen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre. Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, amíg eljövend." (1Kor 11,23-26)


"Emlékezzél meg, hogy Jézus Krisztus feltámadott a halálból, ki a Dávid magvából való az én evangyéliomom szerint" (2Tim2,8 )


Vagyis van helye a megemlékezésnek a hívők között, de sehol nem szólít fel a Biblia arra, hogy Jézus Krisztus születéséről emlékezzünk meg. Ezért, ha befogadjuk Isten Beszédét, és így megerősödünk hitben, akkor már nem ragaszkodunk a karácsonyi zöldségek fogyasztásához, ami nem több tradíciónál. De tilosnak nem tilos karácsonyt tartani. Ahogy mondani szokás: Ártani nem használ. De tapasztalatból tudom, hogy keresztényként három időszak van, amit nem könnyű elhordozni, még pontosabban négy. Az augusztus 20 körüli időszak, a halottak napja időszaka, a karácsony-szilveszter időszaka, valamint a húsvét sem éppen örömünnep, bár talán egy hajszálnyival kevésbé megterhelt, mint a másik három.

2014. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
3%
üdv, nos a biblia nem beszél a karácsonyról. ámde arrol igen, hogy a pogány ünnepeket nem díjjazza. azt, hogy a karácsony pogány ünnep katolikus külsővel, és hazug adatokkal, gondolom nem kell bizonyítani. :Ganéjt szórok arcotokba, ünnepeitek ganéját, és kihordanak majd rá benneteket. stb, a biblia rengeteg helyen beszél a pogány ünnepek elítéléséről, és megátkozásáról. az, hogy utánnajárj, az a te felelősséget.
2014. nov. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:

Vannak, akik nem ünneplik a születésnapot. Bár a gyermek Isten ajándéka, ők mégsem tudnak hálát mutatni a születésért. Ez elég beteg látásmód.

Annyira elvakítja ezeket az emberek a sátán, hogy hiába ismerik az igazságot, mégis mennek egy egy hamis tanítás után. Ők keményebb elbírálásban részesülnek, mivel kitér erre is a Biblia.

2014. nov. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
0%
üdv, amennyiben ezt írásszöveggel alá tudod támasztani, igazat adok neked. Annyira elvakítja ezeket az emberek a sátán, hogy hiába ismerik az igazságot, mégis mennek egy egy hamis tanítás után az írásod szerint hamis tanítás a születésnapot nem ünnepelni, főleg annak, aki ismeri az igazságot, ergo van a születésnapról szó a bibliában, véleményed szerint. hol? mikor? mi hát az igazság a születésnap megtartásáról? vagy ez lelkiismereti kérdés?
2014. nov. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!