Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem?! . Egyszerűen...

Miért nem?! . Egyszerűen képtelen vagyok arra, hogy őszinte legyek, hogy szeressek, bizalommal forduljak bárkihez. Egyszerűen azt érzem, hogy nem vagyok képes szeretni

Figyelt kérdés

Sokszor előfordult már velem, hogy csalódás ért, emberekkel kapcsolatban.

például a legjobb barátom csalódásomra egy haszonleső kisfiú.

az osztályomban vannak akik mindig kedvesek és szépen beszélnek, aztán mikor megkapják cserébe tőlem amire a tudtom nélkül amúgy is várnak ( ! )- tapló parasztok lesznek. magyarul szintén kihasználnak.

sokszor megbántanak engem megvető gúnyszavakkal, és ez a sok embertől sokszor hallva, ezt velem éreztetve egy idő után fáj. olyan mintha elhitetnék velem, vagy el akarnák hitetni velem azt, amit gúnyból mondanak.

Bosszant, és még inkább elszomorít..., hogy alig van 1-2 olyan ember, akivel mondjuk lehet is beszélgetni. Nem felvágni azzal, hogy hány emberrel szexeltem már, vagy hogy milyen cuccaim vannak, és mennyi pénzem van ( a szüleimtől, amire aztán a gyerekeknek lehet nagy a p**ájuk. vagy alig van olyan, akivel kulturáltan lehetne szórakozni, esetleg alkohol meg drog meg minden szar nélkül amiket amúgy is gyűlölök!. ...

Teljesen bizalmatlanná váltam, És érzéketlen vagyok., illetve Gonosz.

Ez sokszor annyira fáj..., mert annyira önzetlen, és tiszta szívű voltam kisgyermekként, most meg rám sem ismernek. s Még ÉN sem sokszor Saját Magamra... :'(

mélységesen elszomorít, hogy ilyen lettem.

Az a kérdésem, hogy veletek volt-e már hasonló. Vagy éreztétek-e már így magatokat...

Vagy tudnátok-e lelki tanácsot adni arra, hogy hogyan legyek újra nyitott. hogyan tudjak újra bízni. újra hinni valakinek. vagy érzelmesebbnek lenni. minden fajta érzelmet kiöltem magamból, hogy sérthetetlen legyek és leperegjen rólam az, amit mondanak. Ez be is vált, és sikerült is. De mindenki mással szemben is. A szeretteimmel is kegyetlen vagyok, és lettem. Bizalmatlanul irányulok feléjük. ez nem csak nekik hanem nekem is rosszul esik hogy hogy lehetek ilyen. és még inkább az, hogy látom rajtuk a fájdalmat, amit okoztam nekik azzal, hogy bizalmatlan vagyok úgy is, hogy azt mondom nekik hogy szeretlek. Mert számomra a szeretet az elfogadás, tisztelet, és az őszinteség illetve az önzetlen lelkületesség, a Szeretet fogalma.

... ..


15 éves fiú



2014. dec. 17. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan lány vagyok, de 14-15 évesen hasonló módon viselkedtem. Gonosz lettem és ellenséges a világgal, mert képtelen voltam beilleszkedni, mindig bántottak.

Igazából több külső hatás kellett ahhoz, hogy ez megváltozzon, magadon csak úgy nem tudsz segíteni. Majd boztos lesz oka, esetleg vedd észre azokat a helyzeteket, amikor valakinek szüksége lehet rád és érezd utána, hogy jó érzés volt segíteni másoknak. A szüleidet, családodat meg szimplán tiszteld, a többi majd vagy jön magától, vagy nem, igazából nem szabály az, hogy a családod szeretni kéne, ha nincs egy jó kapcsolat köztetek.

Az is jót tenne szerintem, ha vennél egy kutyát, vagy valami kisállatot, amit mindig gondoznál, mert őket lehet szeretni, hiszen alig tesznek rosszat, de főleg soha nem bántanak szándékosan.

Egyébként nem rossz módszer ez a bezárkózás az ostoba emberek elől, de akkor másfelől nyiss azok felé, akik szimpatikusak neked egy kicsit.

2014. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ujra nyitott csak akkor lehetsz, ha talasz valakit, aki hajlando kinlodni veled. Marmint segiteni abban hogy megnyiljon a szived.


Amugy meg en is ilyen ember vagyok. Tul sok csalodas megkeseriti az ember eletet. De talaltam egy par jo baratot akik elott mindig megnyilhatok :)

2014. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
van egy barátom, aki lány, 9 éve ismerjük egymást, és igazából már jártunk is, de még mindig, és most is a legjobb barátok vagyunk. mind ketten hálásak vagyunk a másiknak, ha mondjuk meghallgat, én is meghallgatom őt. és ha szüksége van rá vagy ha úgy érzem mindig megölelem : ) egyszerűen immádjuk egymást :3 csak például az is egy zavaró tényező számomra, hogy hogyan vegyem rá arra hogy ne foglalkozzon az emberek véleményével. egyfolytában azon aggódik, hogy én mint a barát barátja megölelem nehogy meglássanak minket, mert akkor azt hiszik, hogy járunk. Én meg mondtam, hogy na és? eddig is ezt hitték, hiszen egész nyáron kint voltunk sétáltunk együtt, majdnem minden héten pedig nem vagyunk épp közeli szomszédok.. :P . ... de semmi :( nem tudom hogyan vegyem rá, illetve hogy hogyan érveljek neki világosan annak érdekében, hogy kicsit többet foglalkozzon azzal, amikor vele vagyok, és kevesebbet mások véleményével, erről. Azzal próbáltam neki érvelni, hogy: Nem számít hogy ki, illetve kik mit gondolnak vagy mondanak mert, a tényt hogy járunk-e nekünk kell tudni, és mivel tudjuk hogy nincsen így nincs is erről mit mesélni, tovább. mások is csak azért foglalkoznak ezzel, és nem a saját dolgukkal, mert unatkoznak, és olyan szinten nem szeretik magukat, hogy nem magukkal foglalkoznak, hanem másokkal, mások dolgaival. egyébként már mindenki tudja hogy csak barát barátok vagyunk, és nem járunk. de ő még mindig a közvéleményen akadékoskodik... tanácstalanná, és kérdőjelessé vált számomra ennek a megoldása. ...
2014. dec. 18. 07:21
 4/6 A kérdező kommentje:
kicsit úgy érzem felőle, hogy degradál engem maga mellett. Nem akar velem mutatkozni, mert hogy én? mellette? járni? ugyan dehogy! .. ha ez a helyzet, akkor bőven itt az ideje annak hogy beszélgessek vele, magunkról. arról amit én nem értek nála.
2014. dec. 18. 07:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Helyesen gondolod, kérdezd meg őszintén és komolyan ezeket a dolgokat tőle.

Lehet sok neki a közeledésed és ezért mondja ezeket a dolgokat, tudod már rég kiléptetek a gyerekkorból és ilyenkor talán elvár már az ember egy távolságtartást. Vagy lehet az is, hogy le akar rázni kicsit, mert túl sok időt akarsz vele tölteni.

2014. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elgondolkozom azon, hogy mit fogok tenni ennek érdekében.

Köszönöm a Válaszokat : ) ; ) !

2014. dec. 20. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!