Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek megesett már? Mitől...

Veletek megesett már? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, veletek volt már úgy hogy tök rosszul éreztétek magatok a viselkedésetek miatt?Mármint a probléma a következő: nagyon szeretek beszélgetni, általában mindenkivel szóba állok, viszont akkora hülyeségeket hordok össze hogy az valami hihetetlen. Mindenféle idiótaságot beszélek, nevetek össze vissza (pedig alapjában véve meg egyáltalán nem vagyok az a típus ) ez főként akkor van ha olyannal beszélgetek akivel azidáig még soha vagy igen ritkán beszéltem, de néha még olyannal is ez van akivel nap mint nap találkozok. És a legrosszabb az egészben hogy aztán mikor véget ér a beszélgetés, hónapokig vagy évekig bennem marad hogy kinek mekkora marhaságot mondtam.

Ez alapjában véve normális, (szerintem nem azért is kérdezem meg) vagy tényleg én vagyok ennyire nyomorult? Jó hát mondjuk tudom hogy kicsit zizi vagyok na de hogy ennyire....

Vagy lehet hogy csak izgulok és azért beszélek marhaságokat? De az is gáz nem, ha valaki egy tök normális nála 2X 3X idősebb emberrel beszélget és izgul? (Mhhh milyen jól elbeszélgetek magammal :D (Y) ). Na de szóval lényeg ami lényeg le lehet erről szokni vagy lehet ink. nem szólok senkihez és megvan oldva. Vagy lehet hogy a korral jár.... az is lehet nem?

Na mind1 ha vki járt már így vagy hasonló helyzetben van egy két jó tanács elkélne.

Am azért teszem fel ezt a kérdést mert szeretném ha az emberek "igazából megismernének" viszont így inkább csak egy bolondot látnak bennem akit jobb elkerülni és nem azt aki igazából vagyok.

A válaszokat előre is köszi (de gonosz választ azért annyira ne ha kérhetem, mármint értitek mire gondolok, nincs kedvem most azon is rágódni köszönöm!).

Am 16L.



2014. dec. 18. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az a lehető legrosszabb megoldás, ha nem szólsz senkihez. Beszélgess csak, próbálj nem hülyeségeket mondani. Majd elmúlik az izgulás.

Aki jóindulatú ember, az látja, hogy milyen vagy, nem néz bolondnak, ne aggódj.

Maradj zizi, nyitott és jókedvű :) Sok felnőttből ez hiányzik.

2014. dec. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Elmúlik. Tényleg. Ahogy nősz, egyre jkevésbé zavar majd mások véleménye.
2014. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Lehet pusztán kisebbrendűségi érzéstől kezdve akár tourette szindróma is. Van iskolátokban ingyen pszichológus? Esetleg egyszer elbeszélgethetsz vele, ha megbízhatónak érzed. De ha nem bizalomgerjesztő, akkor ne állj szóba vele. A pszichológus is csak ember.


Egyébként ha kiderülne, h tourette szindrómás vagy, tudtommal annak nincs olyan fokozata, ami súlyos lenne, tehát nem kell megijedni, inkább örülni kell, ha reális a diagnózis, mert az egy jó nyomvonal, irányvonal, ami mentén már kézzelfoghatóbban meg lehet oldani a problémádat. Úgy tudom, a tourette-nek sokféle formája van, és akad, akiben mindez kombináltan. Az egyik változata, amikor valaki tikkel (ez más szindrómának is lehet egyik tünete), viszont sajátos, h a tourette-esek egy része öntudatlanul kimond a tudatalattijába egykor fojtott tudattartalmakkal kapcsolatos , számára amúgy kellemetlen szavakat, amit szégyell kimondani, vagy ahogyan szégyell kimondani; lehet ez infantilis kifejezésektől a káromkodásokig, vulgarizmusig sok minden.


Bár nem elég konkrét , amiket írtál, és konkrét példát se soroltál fel, tehát csak tapogatózni lehet a leírásod alapján, h mi állhat mögötte.

2014. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a válaszokat! Remélem, mert az a baj hogy valahogyan nekem sosem jön össze hogy némely emberekkel (és pont olyanokkal akikre én felnézek vagy szeretnék velük barátkozni mert számomra fontos hogy mit gondolnak rólam) normálisan elbeszélgessek esetleg akkor összejön ha éppen már valami végett rossz kedvem van, olyankor aránylag értelmesnek tűnök. Ezzel az egésszel csak az a gond hogy egyre többször veszem észre, hogy úrrá lesz rajtam a kétely hogy emberek közé való vagyok e. Mármint ezzel a folytonos bolondságommal csak hülyét csinálok magamból mások előtt, és viszont utána nagyon rosszul esik hogy megint ilyen voltam, rosszul esik belegondolni hogy megint leégettem magam és szörnyű mikor elgondolkodok azon kinek mit mondtam, és szinte az összes ilyen párbeszédre emlékszem. És ugye az a baj hogy (magam véleménye) úgy veszem észre, nemigen találkozok olyan emberekkel akik ezt elnézik nekem és mégis megpróbálnának velem kommunikálni ennek ellenére is pedig aztán tényleg úgy van hogy mondjuk az első beszélgetésnél ilyen vagyok de utána már igen ritkán. Általában vagy nem kíváncsiak rám, vagy úgy vannak vele minek nekem ezzel a kis hülyével foglalkozni inkább beszélgetek mással. Nem mintha nem érteném meg őket ilyen szempontból, csak hát azért kicsit rossz részemről hogy manapság ennyire felszínesen zajlanak a barátkozások. Nem is ismerik meg egymást igazán az emberek, nem is tudnak egymásról semmit és nem is akarnak tudni egymásról semmit. Számomra kicsit furi mert én általában ha valakivel barátkozni szeretnék szeretem kiismerni a gondolat menetét mások viszont ezt nem tartják fontosnak. Mhhh szerintem megint én vagyok a nemnormális :D (miken tudok agyalni :O ). Am bocsi a kisregényekért meg a kevésbé összefüggő szövegért, indokom, mint mondottam szeretek beszélgetni, másik indokom kicsit kezdek fáradt lenni. (Még egyszer leszögezném mindez az én véleményem.)
2014. dec. 18. 21:30
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen én is sokszor éreztem ezt régebben, de még manapság is megesik néha. Szerintem nincs vele nagy gond. (Persze én se látom be.)

Ha belegondolsz a másik úgyis napokon belül elfelejti a hülyeséget, amit mondtál, ha csak nem annyira lényeges. A fontos információk maradnak meg egy beszélgetésből, te sem hiszem, hogy fel tudnád idézni mások botlásait, vagy zagyvaságait. Ha mégis akkor tudatosan nem az ugrik be egyből, hanem az értelmes dolgok.

2014. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Közbe megjegyzem aztán többet már nemigen írok de furi most egészen jól érzem magam hogy leírtam. Na de többet már tényleg nem írok mert hülyének néztek (mondjuk az is vagyok) így is eléggé szégyenlem magam hogy ilyenekkel traktálom a társadalmat, meg amúgy is kezdem magam kicsit jobb kedvűnek érezni, aztán nehogy itt is rákezdjek.
2014. dec. 18. 21:52
 7/16 anonim ***** válasza:

a párbeszédeim legtöbbször kontrolláltak.

feleslegesen fecsegő meg sose voltam.

de ha valami hasonló kellemetlen dolog miatt agyalok,akkor végiggondolom többször is és megbocsájtok magamnak.

aztán ha mégis előmászik a gondolat,akkor arra gondolok,hogy ezt már letisztáztam és megbocsájtottam.

nameg persze ebből okulva igyekszem nem elkövetni újra.

viszont amit írsz a megfelelési kényszer a lehető legrosszabb tanácsadó.

ha meg akarsz felelni,akkor a tetteidre,eredményeidre koncentrálj,ne a locsogásra,mert egy locsogót senki sem tisztel.

2014. dec. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Elolvasod a kérdésem és a válaszokat?

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__6..

Magadra ismertél? A nevetgélésen kívül minden igaz. Nem merek megszólalni, mert csak hülyeségeket beszélek, rám senki sem kíváncsi, mindenki csak a hülyét látja bennem. Egyszer volt egy találkozóm amire úgy készültem ketten leszünk. Ehelyett lettünk legalább hatan. Életem egyik legrosszabb élménye volt, ember nem bénázik annyit egész életében, mint én ott két óra alatt. Hetekig bennem volt az érzés, legszívesebben elástam volna magam. F

2014. dec. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Tényleg nem kell aggódni.


Nem lehet, hogy mások megbecsülésére vágysz? Hogy mások megbecsüljenek, szeressenek, okosnak tartsanak? Pláne olyanok, akikre felnézel...


Nem azért fognak megbecsülni, mert okos vagy, hanem önmagadért.

Én is ilyen voltam ennyi idősen. Ma már az sem okoz gondot, ha 100-200 ember előtt, nyilvánosan kell beszédet mondanom.

Persze, ma már nem érdekel annyira, ki mit gondolhat. Attól, hogy mások hülyének néznek, még nem vagy hülye. Ahogy attól sem leszel okos, ha mások annak gondolnak.

2014. dec. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom és T-mobile számról.
2014. dec. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!