Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudjam rávenni magam,...

Hogy tudjam rávenni magam, hogy ne beszéljek ennyit?

Figyelt kérdés

Sziasztok, rólam azt kell tudni, hogy 14 éves lány vagyok (9.-es), és sajnos (szerencsére?) gazdag a szókincsem (sokat olvasok, filmezek stbstb), ezért irtózatosan sokat beszélek. Tudom magamról, hogy sokszor jár a szám, és gyűlölöm is magam emiatt, mert nem akarom, hogy ezért utáljanak. Viszont ha huzamosabb ideig csendben vagyok, direkt, hogy ne beszéljek, akkor máris megkérdezik, mi bajom van... Pedig semmi, inkább nekik akarok azzal jót, hogy kussban vagyok. :D

Bárminemű tanács akárkitől? Tényleg nem akarom, hogy ilyen miatt ne bírjanak az osztálytársaim, mert én nagyon kedvelek szinte mindenkit, és ajj már. :(



2014. dec. 21. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem a szókinccsel függ össze. Mielőtt mondanál valamit, gondold át, hogy tényleg érdekes-e ez a dolog, és csak akkor mondd.
2014. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Okay, végül is igazad van, de ha alapból egy baráti társaság van, és úgy a semmiről/mindenről beszélgetünk, elég nehéz 'átgondolni'.. :S
2014. dec. 21. 16:59
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan sasold a társaságban a többi embert. Ki mit hogyan szeretne éppen elmondani mi érdekli. Untatod e? Zavarod e a szóhozjutásban. Ilyenek. Aztán ha ezekre mind profi szinten figylesz, akkor már maga a beszéd mennyisége nem igazán gond.
2014. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy maradj ilyen, maximum annyiban gondold át a mondandód, hogy olyat ne mondj, ami esetleg valakinek sértő lehet.

Mutatták már annak jelét, hogy nem állhatnak ki? Ha nem, akkor meg végképp ne nagyon akarj változni.:)

2014. dec. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem, nem igazán, csak én szoktam mondogatni, hogy előre is bocsi ha az agyatokra megyek, állítsatok le :D

Amúgy danke mindenkinek, ment a zöldpacsi :D

2014. dec. 21. 17:19
 6/19 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom tanácsolni, hogy mielőtt mondanál valamit gondolt át, ne beszélj feleslegesen. Az, hogy valaki sokat beszél nem függ össze a gazdag szókinccsel sajnos. Volt egy munkatársam, aki hasonló volt hozzád, folyamatosan beszélt még munka közben is. Engem rendkívül irritálnak az ilyen emberek, akik nem tudnak csendben maradni. Persze társaságban nem baj az, ha beszélsz, sőt nem is biztos, hogy veled gond van! Valaki tett már megjegyzést erre vonatkozóan, hogy túl sokat beszélsz vagy csak te érzed így?

A munkatársam sajnos tényleg komoly gondokkal küzdött és észre sem vette magát.

2014. dec. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem, hogy mondták volna, max a legjobb barátnőim 'adtak igazat' ezzel kapcsolatban, hogy 'igen, tényleg tudok beszélni, elég sokat' :/ de én tényleg nem akarok irritáló lenni, nem gondolom magam olyan hülyének hogy ne venném észre magam, ezentúl is figyelni fogok erre, köszi:)
2014. dec. 21. 17:22
 8/19 anonim ***** válasza:

Én is sokat beszélek, nagyon :D Régebben még többet beszéltem, ráadásul akkor unalmas is voltam.


Mint ahogy előttem írták, figyeld a reakciókat. Meg én pl. át szoktam gondolni (ha van pár másodpercem, előtte, ha nincs, akkor csak utána), hogy engem lekötne/érdekelne-e, vagy feleslegesnek és rizsának tartanám. Van hogy utána jövök csak rá, hogy ez igazából tök unalmas volt, vagy valószínű hogy már túl sok, de akkor legközelebb már nem mondom :)


16/L (10.-es (nem buktam, évvesztes vagyok)

2014. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Remélem, ne te vagy, aki diszkriminálja a többségében segítő választ író nagykorúakat? Ne merészeljen még egy 14 éves lány ilyet tenni, mert felkeresem, és a szüleivel együtt feljelentem a ..csába. Nem neked szól, ha nem vagy ilyen.


Ha meg nagykorút takar a kérdező személye, mint egyes, önmagukat nyavalygó tininek álcázók, akik a segítők idejét rabolják, és diszkriminálják őket alaptalan beszólásaikkal, akkor gyakori: fogd vissza magad, mert élek a törvény adta jogaimmal! Remélem, akiknek szól, képes a szűk agyuk felfogni, amit írtam!


Én becsületes vagyok, és nem tűröm a kö.csög kivagyi kis rosszindulatú sza.rháziakat!


On: ha nem ilyen vagy, kérdező, akkor lehet folytatni a kérdés-feleletet. A többiek meg, akiknek szól, nézzenek mélyen magukba! Ha egyáltalában fel képesek fogni, mi az: befelé nézni.

2014. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

8-as: megfogadom ^^

Utolsó:

....

....

...

...

..

..

...

..

öö, oké

2014. dec. 21. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!