Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha antiszociális vagyok,...

Ha antiszociális vagyok, hogyan legyen barátságosabb?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy manapság szinte elvárás, hogy legyél mindig mosolygós, vidám, nyitott, barátságos, csevegős kedvű az emberekkel, örömmel hallgasd minden dolgukat, és úgy általában véve legyél feléjük pozitív.


Én viszont zárkózott vagyok, introvertált, sokat vagyok egyedül, és nem is bánom, szeretek egyedül ebédelni, olvasgatni, nem foglalkozni senkivel magam körül, és ha rossz napom van, kifejezetten fizikai fájdalomként élem meg, ha bármilyen társas interakcióban kell részt vennem.

Van amikor szívesen megyek bulizni, vagy nyitott vagyok összejövetelekre a barátaimmal (túl sok nincs), de annyira nem gyakori. Ők szeretnek, jó a kapcsolatunk, de úgy érzem valahogy nagyobb kapcsolati hálóra lenne szükségem, viszont ilyen személyiséggel kb lehetetlen megoldani.


Van még ezzel valaki így? Ti hogy szereztek új barátokat, új ismeretségeket?


23L


2014. dec. 22. 20:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat elgépeltem, hogyan legyek barátságosabb lett volna a kérdés?
2014. dec. 22. 20:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk elsősorban ne használj feleslegesen szakszavakat úgy, hogy nem ismered a jelentésüket.


Szerintem ha akarattal akarsz barátságos lenni, abból jó nem fog kisülni. A társadalom miatt meg ne legyél mosolygós vidám, csak azért, mert elvárás, érezd jól magad olyannak, amilyen vagy. Esetleg ha nagyon zavar, beszélgess el egy pszichológussal.

2014. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha így érzed jól magad, ne akarj változni. És ez nem is olyan dolog, hogy eldöntöd, hogy te most barátságosabb leszel, tehát az alap személyiségedből nehéz bármilyen irányba is faragni.
2014. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

valóban van némi fogalomzavar.

az antiszociális aktívan és tevékenyen kártékony.

ezért te a leírás alapján kevésbé vagy szociális,de nem vagy kártékony és direktbe ártó.

a megfelelési kényszer meg elég rossz tanácsadó.

ez a fajta személyiség nem változik meg,ilyen marad,legfeljebb megtanulja a társasági dinamikát és alkalmazza hatékonyan,vagyis eszközként és céllal.

tehát kell találnod egy célt.

nekem a célom a kapcsolatépítő képességem fejlesztésével két dolog miatt volt aktuális.

1.a pénzhez a kapcsolatok építése és a kapcsolatok fent tartása vezet.

2.még jobb akartam lenni a csajozásban.

tehát találj olyan okot a változásra a fejlődésre aminek konkrét célja és haszna van számodra és nem csupán a megfelelési kényszerből származik.


amit meg írsz az első mondatodban bocs de nevetséges.

a legtöbb ember magyarországon sza-rét húgyért dolgozik és még ennek is elveszik a felét adóba,a gyerekvállalás gyakorlatilag luxus úgy ki van szipolyozva mindenki.

egy dolgozó jogait a világon senki sem védi mert elpusztították a szakszervezeteket ezért még a sza-r munkájáért is aggódnia kell,hogy megmarad-e.

szóval nagyon ritka a boldog és mosolygós ember,nemhogy még elvárás is.

elvárás az lehetne a köszönés mondjuk.

mert én naponta szembesülök azzal az undorító szokással,hogy olyan szinten be vannak reccsenve,el vannak fásulva az emberek,hogy még vissza köszönni sincsen kedvük.

2014. dec. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is szeretnék új barátokaaat! te hol laksz? :D
2014. dec. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

te nem antiszociális vagy hanem összezavart.

az antiszociális ember nem akar barátságosabb lenni.


az, hogy hogyan szerezz új ismeretségeket jellemed kérdése. de próbálkozhatsz olyan helyeken, ami kapcsolódik a szabadidődhöz, itt interneten, meg gyakorlatilag bárhol próbálkozhatnál, de ahhoz valószínűleg túl félénk vagy (vagy valami más).


mivel nem tudjuk, milyen lehetőségeid/érdeklődésed van és milyen embereket keresel, tanácsot sem lehet adni.

2014. dec. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"az antiszociális aktívan és tevékenyen kártékony."


ez nem igaz

az más kérdés, hogy létezik a fogalom egy formája pszichiátriában és jogban is.

2014. dec. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Azt hiszem ez a szorongás lesz.

Talán nincs elég önbecsülésed és emiatt esetleg foglalkozol azzal,hogy mit gondolnak rólad mások. De mivel mások is így vannak ezzel(ki milyen mértékben) így igazából szinte senki nem gondol rólad semmit csak te magadról.

Az igaz barátokkal idővel kialakul egy meghitt légkör ami lehetővé teszi a fejlődést lelkileg..hogy kitörj ebből az állapotból.

Az önismeret segíthet felismerni ezeket a dolgokat. Tudom ajánlani a személyiségpszichológiát.

Csak ezért írom ezt így mert ebben az állapotban vagyok.

Csak már nem ennyire mélyen :)

2014. dec. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!