Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy bír valaki ennyit aludni?

Hogy bír valaki ennyit aludni?

Figyelt kérdés

1 hónapja van új szobatársam a kollégiumban, de nem bírtam rájönni, hogyan képes valaki erre.

Napi 16-18 órákat alszik, felkel 3-4 órára, majd utána ismét 14-18 órákat alszik. És ez megy szinte minden nap.

Láttam a naptárában, hogy vizsgája is lett volna, meg órája, egyikre se ment be. Felkelt, filmet nézett, evett, fürdött, és aludt.

Nem magyar, Latin-Amerikából jött. Nem mertem tőle megkérdezni.

Elvileg szerintem nincs semmi ilyesmi betegsége, mert a hónap elején még mindennap bulizni járt, akkor meg pont az ellentéte volt. Hazaesett éjfélkor, majd ment vissza bulizni, miután aludt pár órát.


De ez tartott kb 1 hétig.


Hogy bír valaki ennyit aludni? Tudom, kérdezzem meg, de egyrészt most itthon vagyok, másrészt nem merném megkérdezni, mert ugye semmi közöm hozzá. Ráadásul elég igénytelen, a ruháit soha nem mossa ki.

Én beleőrülnék, ha nekem ennyit kéne aludni, de 3-4 óra ébrenlét után látom rajta, hogy már fáradt.


Vagy ez milyen betegségnek a tünete? Vagy mi?


A srác 24 éves.



2014. dec. 23. 16:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Ezt az életet, amit ő űz, én tényleg vegetálásnak tudom csak nevezni.
2014. dec. 23. 16:46
 2/9 A kérdező kommentje:
A naptárában láttam (ki van ragasztva, nem kutakodok), hogy nincs alapba sok órája, de még arra se jár be, vagy max nagyon ritkán.
2014. dec. 23. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem ilyen volt, akkor valami lelki baja van szerintem. Depresszió tünete lehet.
2014. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem ez depresszió.Lehet nem ártana,ha mégis csak beszélnél vele.
2014. dec. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Nekem nem tűnt depressziósnak, és mivel nem tud magyarul, angolul szoktunk csak köszönni, ha kérdezek is valamit, 1 szavas válasz és kész. Nem erőltettem.

De mitől lenne depressziós? Az első hétben semmi nem látszott rajta.

2014. dec. 23. 18:07
 6/9 A kérdező kommentje:

Én voltam régebben szorongásos-depressziós, de én pont nem tudtam tőle aludni. Csak ezért nem értem, meg az első hét miatt.

Ha ébren van, filmet néz, de nincs rossz kedve. Csak 3-4 óra után már tényleg álmos.

2014. dec. 23. 18:13
 7/9 anonim válasza:
A depressziósnak általában hangulatingadozásai vannak.Egyszer ilyen ,egyszer olyan.De hát lehet,egyszerűen csak ilyen.
2014. dec. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy depressziós lenne, csak nem értem, hogy bír valaki folyamatosan 3-4 óra megszakításokkal 16-18 órát aludni.

Én a kóros álmosságra gondoltam.

2014. dec. 23. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Simán lehet ilyen egészségügyi problémája. Belőlem pl. a vérszegénység, vashiány is azt hozza ki, hogy képes vagyok egésznap aludni. Szó szerint... Némi kúrával ez helyreáll. Alapból nagyon fáradékony vagyok, ha még nehéz időszakom is van és beáll mellé a fent említett problémám, akkor kb. pont ugyanolyan "lesz*rom" állapotba kerülök, mint a srác és szinte el sem jut az agyamig, hogy ez nem jó. Ilyenkor persze tudom.

Az ősz-tél, tél-tavasz forduló is nagyon megvisel, akkor is fáradékonyabb vagyok az átlagnál. Most pl. tök normálisnak érzem magam. 10-kor keltem és kezdek álmosodni, tehát lassan lefekszem. 10-kor pedig simán felébredek magamtól ismét. :)


A szobatársad, szerintem nyugodtan kérdezd meg tőle.

2014. dec. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!