Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek olyan módszereket,...

Ismertek olyan módszereket, amik gyorsan tudnak egy kis önszeretetet eredményezni?

Figyelt kérdés

Rá kellett jönnöm, hogy az önbizalomhiányból nem egy nap alatt lehet felgyógyulni, viszont a jelenlegi állapotomban meg vagyok béklyózva. Alig tudok teljesíteni az iskolában és nyakamon a technikusi vizsga. Nincs időm kivárni azt amikor lelkileg egészségesen tudom intézni a dolgaimat, amikor majd nem fekszem át a hétvégéket egy olyan időtlen ébrenléti álomban lebegve, ahol nincs feszültség, és nem megy el ezzel minden időm, amit a tételek kidolgozására vagy csak egyszerűen mosogatásra és takarításra fordíthatnék. (ocsmányul néz ki a szobám. Anyám már teljesen jogosan pöröl velem érte)


Olyan módszerekre lenne szükségem, amikkel ha csak átmenetileg is, de nyerhetnék annyi erőt, hogy reggeltől estig kihúzzam a napot és ne vesszen kárba. Nem bukhatok meg!!!


A tükör előtt való "jaj de szeretlek" kántálást ne írjátok, az baromi nevetséges és inkább ront, mint segít. A jó tulajdonságaimat is számba vettem már párszor, azok mantrázása sem hoz gyors eredményt. Ezeken kívül örülnék néhány jó tanácsnak.


2014. dec. 23. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, mi múlik ezen a vizsgán, és mi lesz akkor, ha megbuksz. Nekem általában az egyetlen dolog, ami ébresztő jelleggel hat.
2014. dec. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

jutalmazás

amit szeretsz csak akkor engedd meg magadnak, ha kész vagy a kötelezőkkel

2014. dec. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szarba se veszed magad az a baj.


Az önbizalomhiányt nem azzal lehet pótolni hogy próbálod növelni az önbizalmad hanem azzal hogy nagyra értékeled magad.


Két eset lehetséges: hogy mindenki mást értékelsz nagyra vagy hogy saját magadat


Jelen pillanatban te másokat értékelsz nagyra magadat meg csak lenézed.

Nem is értem hogy várhatsz így életerőt vagy bármit is magadtól.


Egyszerűen vissza kell venned a hatalmat.

Ki a legfontosabb a világon ? Én.

Ki a legfaszább srác a környéken ? Én.

Kinek sikerülnek elsőre a vizsgák ? Nekem.

Kiért rajong az összes lány/fiú a suliban ? Értem.

Ki a világegyetem középpontja ? Természetesen ÉN.


Egész életünkön keresztül próbálunk befolyásolni mindent és mindenkit, próbáljuk meggyőzni a másikat a saját hülyeségünkről, a saját akaratunkat próbáljuk rákényszeríteni az egész világra.


De mi az amivel egyáltalán nem foglalkozunk ?

Saját magunkkal.

Hát ez lenne itt a kulcs ami az összes zárat nyitja.

2014. dec. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!