Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek a zsenik?

Milyenek a zsenik?

Figyelt kérdés
Ha valaki ismer zsenit, netalán ő maga egy zseni, leírná nekem, hogy hogyan szokott viselkedni, gondolkodni, mennyire és miben különc. Bármilyen válasznak örülök, ami a témába vág.

2014. dec. 25. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Olyanok mint én
2014. dec. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

elég relatív dolog. engem a környezetem zseninek tart, mivel kis energia befektetéssel sikerült eddig minden megmérettetésem. nyelvvizsga, érettségi,vagy versenyek.

gyors tanuló vagyok, akkor is megjegyzem a dolgokat, ha nem figyelek oda teljesen. pl olvasok órán, de tudok figyelni közben az előadóra is, könyvre is.

emlékszem minden szám adatra, amit valaha hallottam, és érdekelt.

még ha nem érdekel, akkor is emlékszem hetek után is valami apróságnak a számadataira, pl %ok vagy negatív dolog: hogy gyakran ügyetlen vagyok, és a sportokban nem vagyok jó.

főzni jól tudok, ránézésre tudom az arányokat, és emlékszem miből mennyi kell, ha egyszer már hallottam a receptet.

szóval nem tartom magam zseninek, csak könnyen megjegyzem a dolgokat. erre meg sokan rácsodálkoznak.

óvodában volt érdekes,hogy megtanultam magamtól írni 4 évesen. kérdezgettem a leírt szavakat, hogy mi van oda írva. így megtanultam a betűket, meg pár dolgot. teljesen normálisnak tartottam, írtam naplót is, így derült ki, hogy tudok írni-olvasni. persze, helyesírási hibákból volt bőven , ahogy ma is:D

2014. dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

2# vagyok. még annyi, hogy rajzolni sem tudok. térlátásom sincs

szóval van jó pár dolog, amiben leelőznek még a kisgyerekek is .

de mégsem cserélnék senkivel.

2014. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

kérdező:

csendes vagyok leginkább, nem szeretem ha mindenki engem néz, ebből adódóan is nem szívesen beszélek emberek előtt.

van párkapcsolatom, mellette tudok önmagam lenni, és felszabadultan beszélgetni.

mindenki mással, vagy korábbi kapcsolataimban is nehéz dolgom volt, alig mertem megszólalni.

családi eseményeken is leginkább meghúzódok az asztal szélén és válaszolok ha szólnak, de én vagyok a fő társasági ember

2014. dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

nem én vagyok*

pont a lényeg maradt le:)

van véleményem mindenről, csak társaságban nem merem elmondani. főleg azért amit írtam, hogy minden fej felém fordul olyankor. egyedül vizsgán tudok rendesen beszélni, de akkor tudom a tétjét, és biztos vagyok magamban. család előtt meg mindig úgy gondolom, hogy ciki amit mondani akarok

2014. dec. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon jól tudok rajzolni, és minden tudást eltudok elsajátatani míg mások csak szenvednek a tanulással.Meg nagyon sok mindent másképp látok.É pszichés problémáim voltak, halucináltam.
2014. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én sokban hasonlítok a 2. hozzászólóhoz. Viszont szerintem ami fontos különbség, hogy a többi emberhez képest jó emberismerő vagyok és a céljaim teljesen különböznek egy átlagemberétől. Legtöbb téma amiről az emberek beszélgetnek hidegen hagy. Gondolkodásmódban leginkább a gyakorlatiasságban különbözök.
2014. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Úgy látom itt páran nincsenek tisztában a zseni szó fogalmával. Vannak az okos emberek, vannak a nagyon okosok és jóval felettük állnak a zsenik. Azért mert jó a memóriád még nem leszel zseni. :) Ahogyan akkor sem ha fejben összeszorzol két hatjegyű számot egy másodperc alatt. :)

A zseni rendre nagyon jó és nagyon eredeti ötletekkel áll elő. De azért látod elsőre csak szimplán jónak akkor még fel se fogod hogy micsoda brilliáns, sziporkázó ötletet osztott meg veled. Ez az igazi újító és alkotó szellem az ami a zseniket jellemzi. Azért mert mondjuk fotómemóriád van és idézni tudsz szó szerint egy rakás könyvből azzal legfeljebb mutatványosnak mehetsz egy cirkuszba.

A zseni teremt, célt tűz ki, értelmet ad az életednek.

2014. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A zseni olyan mint én! Teljesen átlagos egyszerű embernek tartom magam! Nem a legjobb a beszédkészségem, de nem is vagyok egy magambafordult csendes ember. Én igazából műszakilag vagyok a toppon gépek gépészeti megoldások stb. Nem hangoztatom senkinek nem is dicsekszek vele de folyamatosan kattog az agyam mindenféle újításon! Van egy pár ötletem amik nagyon nagy újítások lehetnének csak pénz hiányában nem tudom meg fog e valósulni valaha. De igyekszem! Sok embert meghallgatok, sokan megbíznak bennem de sajnos néha megtalálnak a hülyék is. Ilyenkor végighallgatom őket de nem nagyon érdekelnek! Ami talán rossz tulajdonságom hogy rámenősebbnek kellene lennem munka terén csak nem kenyerem a nyalizás a főnökségnél. Családos ember vagyok!
2014. dec. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
17%
Az egyik ismerősöm zseni,de semmi extra,nagyon szerény és tisztességes,csak egy kicsit sokat beszél ennyi.
2014. dec. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!