Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ügyvéd, hogyan tudja...

Egy ügyvéd, hogyan tudja beépíteni az értékrendjébe azt, ha például egy kegyetlen gyilkost kell megvédenie?

Figyelt kérdés
Mostanában nézegettem bűnügyi riportokat, filmeket, kegyetlen gyilkosságokról. Amikor az ügy vádlottjának a védő ügyvédje (elnézést ha rosszul fejeztem ki magam) szólal fel, valahogy haragot kelt bennem. Persze tudom, hogy ez a munkája, de mégis , hogy bír elszámolni a lelkiismeretével, hogy megpróbálta megvédeni, hogy kiállt olyan ember mellet aki ,nőket erőszakolt, családját gyilkolta meg és még sorolhatnám.

2014. dec. 25. 23:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

senki nem gyilkos addi, amíg ezt a bíróság ki nem mondja


az ügyvédek nem a vádlottat, hanem a jogszabályokat képviselik, azokkal játszanak, a törvény alapján dől el az el, hogy bűnös e vagy nem, nem pedig erkölcsileg ítélkeznek.


egyik filmben mondta az egyik ügyvéd(nem szószerint):

"az önmagában nem lenne baj, amit tett, a baj ott van csak, hogy ezt nálunk tiltja a törvény."

2014. dec. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, de például van amikor a vádlott elismerte a kegyetlen gyilkosságát, de azért még enyhítő körülményeket próbálnak neki össze szedni az ügyvédek. Ezt nem tudom megérteni.
2014. dec. 25. 23:34
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

szóval nem az embert nézik, hanem hogy pl A jogszabály védi őt, de B jogszabály felülírja A-t így az érvényét veszti, erre a védő felhoz egy C-t, és a végén győz vagy a vádló, vagy a védő.

így eshet meg az, hogy ártatlanok vannak bent, bűnösök meg szabadon.

2014. dec. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

most látom, ha elismerte:


a jogazsbályokban erről is van szó (mert megeshet ilyenkor az is, hogy valaki más helyett elvállalja valaki a tettet, csak mert mondjuk zsarolják...így ezt sem fogadják el csak natur, mert lehet e mögött is bűnözés áll(ahogy pl a zsarolást is tiltja a törvény, vagy életveszélyes fenyegetést, stb)

2014. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
enyhítő körülményeket meg azért szedegetnek, mert ez a védő dolga, hoyg megtalálja az ilyen jogszabályokat, hogy mindenki lehetőleg törvények szerint legyen elítélve és annyit kpjon, amennyi elő van írva.
2014. dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Inkább a lelki oldalára vagyok kíváncsi, hogy mondjuk hazamegy a családjához és beszámol arról , hogy hát sikerült enyhíteni a büntetésén egy embernek aki megerőszakolta majd meggyilkolta a saját lányát, sajnos amit írsz nekem nem nagyon jön át, talán túlságosan az érzelmi oldalát nézem a dolgoknak.
2014. dec. 25. 23:43
 7/15 anonim ***** válasza:
és pl ha megbánja bűnét az is enyhítő körülmény, szóval ennyit a vádlottak bocsánatkéréseiről is...
2014. dec. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6:


úgy kell elképzelni mint DR Huse-t


az ember senkit nem érdekel, csak a veséje :)


ez nekik munka.


nincs idejük szerintem filozofálgatni rajta, miközben mondjuk a milliomodik törvényt bújják.

2014. dec. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Dr house :)
2014. dec. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ja és persze elfogultságnak nincs helye a büntetőügyben!


ennyi erővel elengedhetnének egy srácot is, aki megvert valakit, csak mert tetszik az ügyvédnek, vagy bírónak..


nincs tetszés=nem tetszési kérdés, mert az nem lenne igazságos, a magyar törvények, meg arra törekednek.

2014. dec. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!