Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért ítéli el a...

Sok ember miért ítéli el a többit?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a szerelemben lévő korkülönbségek miatt is ezt teszik, pedig azok csak szeretik egymást. Vagy a vallás és a hovatartozás miatt: senki sem tehet arról, hogy rossz helyre születik. Esetleg, ha valaki más szexuális beállítottságú, akkor is miért kell elítélni valakit? Vagy miért vannak rossz előítéletek?

2014. dec. 27. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Tudod ezt kicsit nehéz mifélénknek megérteni, de elmagyarázom könnyen hogy megértsd :)


Tegyük fel, hogy te nem ismered a lila színt, és egy ember előtted megjelenik lila pólóban. Mikor te észrevetted ezt az embert, aki kimutatta az ő lila pólóját, nem fogod tudni megmondani hogy ő milyen színű pólóban van, mert nem ismered, és csak tétlenül állsz előtte.


Tehát ha benned nincs rosszindulat, nehezen érted meg, hogy a másik ember miért olyan :)


Csak az ítél el másokat, akiben sokszorosan is megvan ugyanaz, és/vagy nem fogadja el magát olyannak amilyen, nincs önmagával sem megbékélve.


Nekem saját osztálytársam volt ilyen. Mélyen megtudott sérteni, és mikor mindenféle jelzővel illetett engem, én csak álltam és bámultam, és vissza nem tudtam neki válaszolni semmit. Amit ő mondott rám az mind igaz volt rá, de én nekem semmi nem jutott eszembe, h visszavágjak esetleg, mert bennem nem volt az meg :)


Érted? :)


Fogadd el, az emberek többsége ilyen, én sajnálni tudom őket, ha megfigyeled sosem tudnak igazán boldogok lenni, mindig komorak és mérgesek.

2014. dec. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! :)
2014. dec. 27. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Azért,mert ha valakit magunk alá taposunk,úgy érezzük,magasabban állunk.
2014. dec. 31. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És miért erősítették az emberekben a szülei, hogy a férfiaknak idősebbeknek kell lenniük? Vagy ha mondjuk tegyük fel, van egy 14 éves lány és egy 20 éves fiú, akkor miért kell rosszra gondolni mindkettő fél esetében? Vagy miért kell mindenkinek heteroszexuálisnak lennie és miért nézik le a másságot?
2014. dec. 31. 12:01
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Mert feljebb valónak hiszik magukat, csak nekik lehet igazuk, csak ők a szépek, csak ők lehetnek intelligensek... Szörnyű!
2015. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eléggé az... :( Miért ilyen a társadalom? Miért nem jobb? :/
2015. jan. 3. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos ez generációs jelenség...
2015. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


És miért erősítették az emberekben a szülei, hogy a férfiaknak idősebbeknek kell lenniük?


Azért, mert ez így célszerű. Egyrészt a lányok korábban érnek (nem testileg értem), másrészt pedig 30 év múlva meg fogod tapasztalni ennek az előnyét. Egy 50-es nő (tisztelet a kivételnek) már nem sok vizet zavar az ágyban, míg egy 50-es pasi még ereje teljében van.

2015. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!