Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb ember kiragadja a neki tetsző parancsolatokat és a többit nem tartja be?

Figyelt kérdés
Ha benne van a tízparancsolatban, hogy templomba kell járni, akkor miért kihagyható miközben pl. a lopás elítélendő? Vagy miért oké a házasság előtti szex, ha a káromkodás nem az? Miért szelektálnak az emberek a törvényekből kedvükre? Nekem úgy tűnik, hogy sokan csak azt tartják be szándékosan, amelyik nekik kényelmes. Senki sem tökéletes és nem lehet mindent betartani, de miért veszik sokan természetesnek, hogy az úgy jó, hogy csak a törvények egy kis részét tartják be, mintha a többi nem is lenne?
2009. ápr. 10. 17:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Hát megnézem azt, aki mind a 613 parancsolatot betartja...
2009. ápr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy mindet be lehet tartani, hanem azt, hogy a főbb parancsok közül kiválogatják, amit könnyű betartani, a többi meg mintha nem létezne. A 10 parancsolatban a törvények nem egyenrangúak?
2009. ápr. 10. 18:02
 3/24 anonim ***** válasza:
Tudod, gyarló az ember!
2009. ápr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Megfelelő szemellenzővel az emberölésből is lehet erény, lsd. a keresztes háborúkat.
2009. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Én nem találom a tízparancsolatban, hogy templomba kell járni. Általánosan a káromkodást sem.
2009. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

A tízparancsolat ószövetségi törvény. az Újszövetségben Jézus csak 2 parancsot mondott.

A tízparancsolat is irányadó. De az Úr napját szenteld meg, nem azt jelentette eredetileg, hogy menj vasárnap templomba, hanem hogy tartsd meg a szombatot, (ne dolgozz, ne gyalogolj, ne szeretkezz...) akkoriban a legtöbben csak évente egyszer mentek templomba. Ezt lehet úgy értelmezni, hogy menj vasárnap templomba, én nem úgy értelmezem.

A ne paráználkodj, nem azt jelentette, hogy házasság előtt ne feküdj le senkivel, hiszen a zsidóknál elfogadott volt a házasság előtti szex (ezért nem csodálkozott senki, amikor Mária terhes volt, bár még nem voltak összeházasodva Józseffel), sőt a válás is elfogadott volt. Ma sokan ezt úgy értelmezik, hogy tilos házasság előtt, én nem így értelmezem.

Tehát szerintem pl. én nem szelektálok, hanem tudom, hogy mi mit jelent.

2009. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

2. Isten nevét hiába ne vedd! (ez a káromkodásra utalhat, a csúnya beszéd nem káromkodás)

3. Az Úr napját szenteld meg! (mise)

2009. ápr. 10. 18:53
 8/24 A kérdező kommentje:
Ezzel az erővel semmit sem kell betartani, mindent mindenki úgy értelmez, ahogy akar...
2009. ápr. 10. 18:55
 9/24 anonim ***** válasza:

Régen, amikor leírták ezt jelentette. Miért gondolod, jogosan lett átértelmezve? Biztos vagy abban, hogy pl. az Úr napját szenteld meg misét jelent? Miért? Ki mondja? Ha az ószövettség szerint akarnánk élni, akkor az Ószövettség Úr napjára, szombatra vonatkozó törvényeit kéne betartanunk. Abban egy szó nincs templomról, miséről meg végképp nem is lehetne.

Te azt olvasod ki belőle, amit ki akarsz olvasni és ehhez ragaszkodsz. Rendben. De gondolkodj el egy kicsit.

2009. ápr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Te mit olvasol ki a törvényekből? Az Ószövetség nem véletlenül része a Bibliának. Nem kell talán figyelembe venni? Olyan nincs, hogy kicsit figyelembe veszem. Vagy eszerint élek vagy nem. Azt hittem, hogy legalább ebben a világban valami állandó: Isten törvényei és mércéje nem változik.
2009. ápr. 10. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!