Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges önként kigyógyulni...

Lehetséges önként kigyógyulni a szociális fóbiából?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ez a fajta fóbia 20 éves kor előtti férfiaknál elég gyakori. Arra lennék kíváncsi, hogy idővel elmúlik-e? Lehet-e ellene tenni magunktól vagy csak a pszichológus segíthet ilyen esetben? (Szerintem) elég súlyos az eset, 18 éves srácról van szó.

2014. dec. 27. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
pszichológus mindenképp
2014. dec. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez lenne a legjobb megoldás. Fel is vetettem már az illetőnek, hogy nem ártana szakemberhez fordulni, de ő elutasítja azt...
2014. dec. 27. 21:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is az voltam sokáig..sőt ma is még , de szerintem a legegyszerűbb ha szembenéz vele..vagy én azt csinálom egy jóideje,hogyha új emberrel találkozok úgy viselkedek mintha ezeréve ismerném.. régen befeszültem nagyon.

Aztán az emberek azt hiszik nagyon nyitott vagyok ...:D Pedig ha tudnák,hogy ez nem ösztönös hanem én próbálkozok minél jobban:D

2014. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de úgy könnyű visszaesni.


Könyvajánló: Andrew Matthews: Legyél boldog tinédzser! Nekem annak idején sokat segített.

2014. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy szembe tudna nézni vele így önszántából... Én meg próbálok segíteni, de legtöbbször megsértődés lesz a vége... Kicsit olyan, mintha még maga előtt is próbálná letagadni a fóbiáját. Vagy inkább mintha tudna róla, de próbálná figyelmen kívül hagyni és amikor szóba kerül egyből elutasítóvá válik...

Eddig annyira nem tűnt fel, hogy ilyen súlyos szociális problémái lennének... Nem szerette a nagyobb társaságokat eddig sem, de ami most van... Ma például elmentünk boltba és a bolt ajtaja előtt "behisztizett", hogy Ő nem hajlandó bejönni, menjünk haza, mert sokan vannak bent(kb 10 ember volt bent..) Hétköznaponként pedig kerülőúton kell közlekednünk úgy kb mindenhová, mert szerinte a főutcán túl sok ismerőssel találkoznánk. Nem hajlandó szórakozóhelyekre és igazából sehova eljárni.. Nyáron mennénk Pestre egy számomra nagyon fontos esemény miatt, de már előre félek, hogy mi fog történni... :/

2014. dec. 27. 21:27
 6/10 A kérdező kommentje:
21:23-as válaszoló köszönöm a tippet és a reménysugarat is! :) El fogom olvasni a könyvet!
2014. dec. 27. 21:28
 7/10 outtatime válasza:
Én is kerülöm az embereket, régebben görcsből, mostanában megfontolásból. A kettő között volt egy ilyen mindegy mi lesz elmegyek ide is, oda is korszakom (amolyan igenemberes), az 7 évig tartott, becenévről ismert többezer ember, tényleg mindenhol ott voltam. Akkor előbb majdnem alkoholista lettem, majd majdnem drogos(füves). Aztán szakítottam a társasággal majd egy másikkal is, azóta nincs bajom tömegben, csak megutáltam az arctalan embermasszát, ki is költöztem falura, az agyamra ment a város ostoba népsége. Cserébe most a község ostoba népsége megy az agyamra, csak itt jóval kevesebben.
2014. dec. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Legutolsó válaszoló:

Ezt meg tudom érteni. De ahogy írsz abból azt veszem ki, hogy nálad nem ilyen súlyos a helyzet, hogy még attól is irtózz ha boltba mész vagy főutcára vagy ilyenek... Engem csak ez zavar az egészben... Én ilyen tipikus "örökmozgó" típusú ember vagyok és ez az állandó négy fal között létezés teljesen kimerít szellemileg... Meg ez az állandó negatív légkör szinte elviselhetetlen a számomra... De hiszem, hogy megoldhto/visszafordítható ez a probléma csak fogalmam sincs, hogy hogyan segíthetnék így, hogy az illető ilyen ellenszenvessé válik ha feljön ez a téma...

2014. dec. 29. 21:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Nehezen,de ki lehet. Gyakoribb ez a dolog,mint gondolnád. Azok a mentális zavarok nem gyógyíthatóak,melyek az agyi neurotranszmitterek hiánya miatt alakulnak ki,mint például skizofrénia,neurózis stb. A szociális fóbia valószínűleg a rossz szocializálódás következménye. Ha elmennél egy pszichiáterhez,lehet hogy gyógyszert írna fel,mert ügye ebben van a pénz... Erre a problémára csak te tudhatod a választ,le kell győznöd önmagad!
2015. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem én szenvedek a fóbiában, hanem a párom, aki ezzel eléggé rossz hatással van az életemre. Pszichológushoz nem hajlandó menni, ezért próbálok segíteni rajta, csak elég nehéz, mivel minden segítséget elutasít és szinte beszélni se lehet vele erről a témáról mert hamar felidegesíti magát vagy megsértődik. :/
2015. jan. 11. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!