Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbiából, félénksé...

A szociális fóbiából, félénkségből hogy lehet "kigyógyulni"?

Figyelt kérdés
Már nagyon zavar, h még az utcára se szívesen megyek ki egyedül, késsel, villával képtelen vagyok enni, meg ilyesmik. :S
2011. júl. 7. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakember nélkül minden zavart, úgy lehet kezelni hogy direkt csinálod azt amit utálsz.

Ha nem akarsz késsel villával, erőltess magadon és idővel megszokod.

Mindenre rákell erőszakolni magad, csak így segít.

2011. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Biasa ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak. Szembe kell nézni a félelmeiddel, s idővel kicsivé zsugorodnak, majd eltűnnek. Ha menekülsz a számodra kellemetlen helyzetek elől, csak felerősödnek.Amíg nincs szükséged szakember segítségére, lazulj el és menj bele a kellemetlen helyzetekbe, s utána veregesd vállon magad, hogy milyen ügyes és bátor is vagy.
2011. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. :D
2011. júl. 8. 15:55
 4/10 anonim ***** válasza:

előttem szólóknak... ez nem így működik...

a pánik betegek, nem tudnak uralkodni a félelmükön... leblokkolnak...

Én is hasonló cipőben járok... félek a méhektől, darazsaktól... egyszer vagy 5-10 méh "megszállta" az üdítőmet, bepánikoltam, menekültem, sírtam... nem tudtam mit tenni... más megvárta volna míg elmennek... nem nagyon vészes ez a "fóbiám" egyszer volt csak ilyen pánikrohamom, de tudom, hogy milyen érzés, ha nem tudsz megfelelően cselekedni...

Én is tisztába vagyok vele, hogy mit kell tenni, meg kellett volna várnom nyugodtan, hogy elmenjenek, de akkor teljesen leblokkoltam...


szóval kedves kérdező, szerintem kérd szakember segítségét...

2011. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen, ez a baj. van, h csak el kéne mennem a boltba valamiért, de egyszerűen nem merek, félek belépni az ajtón.. mások persze emiatt h.lyének néznek, de nem tehetek róla. :( szakember segítségét meg nem akarom, erről senki sem tud. ha megemlítem valakinek, az meg csak nevet vagy elmegy mellette, h én ezzel csak sajnáltatni akarom magam. remélem "kinövöm" majd ezt..
2011. júl. 11. 23:22
 6/10 anonim ***** válasza:
ez nem így működik... ez egy betegség! ne félj szakemberhez fordulni!
2011. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Biasa ***** válasza:

Tisztázzunk valamit!Ha megijedtél a sok darázstól, az nem pánikbetegség de nem is pánikroham,messziről sincs köze egymáshoz. Fóbiának sem mondható, ugyanis ha méh-darázs-fóbiád lenne, akkor már akkor rosszul lennél és szorongás fogna el,ha már csak egy a közeledbe száll, vagy csak elég lenne rágondolnod, hogy a közeledbe szállnak.

A kérdezőnek pedig azt üzenem, hogy ha a boltba nem tudsz bemenni, az nem szociális fóbia, hanem agorafóbia. A neten utána tudsz keresni a különbségnek. Én évekig pánikbetegségben szenvedtem, amihez agóra-,szociális-,és klausztrofóbia is társult. Engem gyógyszeres kezelés plusz teljes szemlélet váltás gyógyított ki a betegségemből.Megszenvedtem vele, de ki lehet belőle jönni. Nincs ezen semmi szégyellni való. Menj el dokihoz, mielőtt rosszabbodna a helyzet. Én is évekig vártam a doktorhoz menéssel, ezért lett igen súlyos a helyzetem.A gyógyszereket pedig csak 1 évig szedtem, utána pedig igenis kényszerítettem magam, hogy belemenjek az ijesztő szituációkba.Működött.

2011. júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Ezen kívül van még pár fóbiám, mindegyikkel nem lehet orvoshoz menni. Csak ez a legsúlyosabb. Azért még próbálok ez ellen tenni, ha nem megy, akkor szakemberhez fordulok.
2011. júl. 12. 12:34
 9/10 anonim ***** válasza:
amit kiemeltem a darazsas szituból, az csak egy volt... egyébként egyből menekülök előlük... csak azért írtam azt az esetet, mert akkor pánikoltam be először...
2011. júl. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Biasa ***** válasza:
Kedves előző válaszadó! Nem akartam lekicsinyíteni a félelmedet a darazsakkal kapcsolatban, csak azt akartam mondani, hogyha bepánikolsz tőlük, az nem pánikbetegség vagy pánik roham. Sokan keverik ezt a dolgot. A pánik roham a semmiből tör rád, és rosszul vagy, leblokkolsz, izzadsz, remegsz, szédülsz, hánynod kell, stb. A pánik betegségnél pedig ez sorozatosan előjön, mire elérsz az iskoládig, szakad rólad a víz(na nem a melegtől), vagy már kilépni sincs merszed a lakásból egyedül. Szóval csak félsz a darazsaktól, mint sokan mások. Megjegyzem, a méh csípés nagyon egészséges, ízületi problémáknál nagyon sikeresen alkalmazzák!
2011. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!