Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha beszédben valaki...

Az baj, ha beszédben valaki ezeket a szavakat így használja? És nem rövidíti őket, ahogy szokták.

Figyelt kérdés

Pl. szülinap helyett születésnapot mond, suli helyett iskola, tantárgyak neveit se rövidíti le mint mások a hétköznapi beszédben, hanem rendesen biológia, földrajz, testnevelés, így mondja őket.

Szóval erre gondolok, hogy amiket mások többnyire lerövidítve mondanak ki vagy írnak le, azokat a szavakat ő teljes alakjukban használja mindig, és szlenget se használ soha.

Titeket ez mennyire zavarna, ha egy ilyen emberrel beszélgetnétek?


2014. dec. 30. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán... én sem szeretem a szavakat mindíg lerövidíteni.
2014. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fel se tűnne
2014. dec. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem probléma, viszont hosszútávon nagyon fárasztó és időrabló tud lenni és felveti, hogy a beszélővel valami nem 100%...


Például nekem egy autista ismerősöm beszél így, hogy "A bevásárlóközpontban vettem három darab péksüteményt, majd motorkerékpárral visszautaztam lakhelyemre, ahol bekapcsoltam a televíziókészüléket".

Holott mennyivel normálisabb a "A boltban vettem 3 db sütit, majd hazamotoroztam, ahol TVztem".

2014. dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem rövidítek minden szót, amit mások általában igen. De ha valaki folyton kimondja mindennek a teljes nevét az elég idegesítő szerintem.
2014. dec. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én direkt kimondok hosszan minden szót, meg igyekszem szépen fogalmazni, csak mert várom, hogy valamit reagáljanak rá. De eddig semmi...

Szóval senki nem fog furcsának gondolni emiatt.

2014. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"ilyen emberrel"? Mármint normálissal? Nem zavarna, téged viszont legszívesebben megfolytottalak volna, miközben olvastam a kérdést.
2014. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, előző vagyok.

A második x-en túl, nekem már imponáló ha valaki nem a gyerekes szlenget használja, hanem szépen beszél. Viszont, el kell ismernem, amit feljebb írtak, a bevásárlóközpontos, az már engem is leszívna.

2014. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!