Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan vegyem rá tudálékos,...

Hogyan vegyem rá tudálékos, önérzetes, sértődős anyósomat hogy amikor segít azt úgy tegye ahogy Én szeretném?

Figyelt kérdés

Sajnos rászorúlok az Ő segítségére és nincs más. Ő viszont abban segít csak amiben akar és úgy ahogy Ő akarja. Ő mindig mindent jól csinál és mindenki más hülye.

Én meg későn szültem (nem így akartam), depis is vagyok és építkezésben vagyunk. A babám 1 éves és nagyon nehéz vele, természete olyan mint anyósomé és igazi kis energiabomba. Tőle szinte semmit nem tudok csinálni ami kicsit is hosszabb mint 20 perc. Így anyósom mikor jön akkor kell főznöm, takarítani stb. (Férjem csak vasárnap ér rá.)

Anyósom könnyen kiprovokálja, hogy beszóljak, pedig szoktam 10-ig számolni, de Ő nyomul még 50-nél is, aztán meg megsértődik és közli nem jön többet. Én meg kérhetek bocsánatot, mikor Ő idézte elő. A férjem próbál kettőn között békét fenntartani, de végül mindig nekem kell megaláznom magam, még akkor is ha lemondok a segítségéről, mert ilyenkor a fiával sem hajlandó szóba állni. Ő meg ettől borul ki, mert anyás. Most jön a gyerek 1 éves szülinapja meg a karácsony, megint várható, hogy valamin megsértődik. Életünk minden fontos fordulópontján Ő mindig beverte a durcit. Szóval megőrülök Tőle, de a fiát szeretem. Mit csináljak?



2014. nov. 13. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

1. Ha valaki segít, akkor ne akarj meg abba is beleszólni, hogy hogyan csinálja.


2. Ha szültél EGY gyereket, akkor ne másnak kelljen ellátnai a gyereket meg a háztartást, ere minden NORMÁLIS nö képes egyedül is. (Négy gyerekem van, tehát nem elméletben okoskodok)


3. Anyósod helyében tényleg nem mennék többé, ha neked semmi sem jó.


4. Ha nem térsz észhez, akkor nem sokáig marad veled a férjed.

2014. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj meg mindent saját magad, akkor nem kell anyósodat "átnevelni"!
2014. nov. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%

Valószínűleg az anyósod egy manipulátor, vagy hasonló személyiséggel bír.Olvass könyveket, hogyan lehet leszerelni az ilyen embereket.Vagy vágd be te is a durcát, vedd át az irányítást.Nem lesz egyszerű, de az ilyen szar embereknek megálljt kell parancsolni.

Próbálj mindent te magadnak megcsinálni, ne kérd a segítségét és utasítsd vissza ha segíteni akar.Ne foglalkozz vele ha megsértődik, szarj bele magasról.Az ilyen emberekkel csak így lehet kommunikálni, az erő nyelvén, mert ebben éli ki az élvezetét a nyomorék lelke, a bűntudatkeltéssel, manipulálással.

2014. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!