Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ hogy bizonyos...

Mitől függ hogy bizonyos emberek, gyerekek bizonyos dolgokban tehetségesek? Ez függ valamitől vagy így születnek és kész?

Figyelt kérdés

2015. jan. 2. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak erősségei, ők megtalálták a sajátjukat és fejlesztik.
2015. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vannak neten ilyen oldalak, amik segítenek megtalálni, hogy neked kérdező pl. mi az erősséged, készséged, ha esetleg érdekel, ki keresem neked.
2015. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
A tehetség Isten adománya; de mindenki maga és környezete is felelős azért, hogy ezt mennyire bontakoztatja ki, és mire használja.
2015. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem minden tehetség alapja egyfajta előismeret. Akiket ma nagy tehetségeknek titulálunk legyenek azok sportolók, zenészek, festők sem úgy kezdték hogy "én így születtem akkor megnyerem az olimpiát vagy gyorsan elmegyek nézni egy hangszert és aztán hazaérek írok egy platinalemezt". Sportban sokszor beleszól a genetika. De legtöbbet az számít hogy kitartóan és jó technikával eddzenek vagy tanuljanak.

Gondolj pár tehetségre. Megkockáztatom hogy nem tudsz olyan IGAZI tehetséget mondani aki ne gyakorolt volna éveket, akár évtizedeket. Ez a tehetség szó is arra való hogy az embernek ha nincs kitartása valamit végigcsinálni akkor letudhassa annyival hogy nekem ez lehetetlen mert nincs tehetségem. Csak annyi a különbség hogy valaki így letudja valaki megy tovább és nem hagyja eltántorítani magát.

Illetve még azt hozzátenném hogy sok olyan tehetséges ember van aki kiskorától űzi azt amit csinál. Ez nagyban segít, mert így sokkal több tapasztalatot szereznek, és sportolóknál az izomzat és a testfelépítés részben ennek függvényében is változik. De hiába űzöd kiskorodban ha később abbahagyod mert először valaki lezúz mert ő "tehetségesebb".

Illetve hallunk olyan eseteket hogy valakinek alapból jobban megy valami anélkül hogy bármikor csinálta volna. Szerintem ő szintén szerzett egyfajta előismeretet. Például ha te focizol már 5 éve és haveroddal elmentek kosarazni aki soha az életbe nem sportolt semmit és a tesiórákat is ellógta, de tegyük föl hogy neked is az első kosarazásod. Neked fog jobban menni elsőre, gondolom nem kell magyarázni. :)

Nem tudom hogy miért tetted fel a kérdést, de ha esetleg azért mert úgy érzed tehetségtelen vagy akkor üzenem hogy minden csak gyakorlás kérdése és ne add fel. Amit lent felírtam az az én véleményem, pont ezért én szeretnék hinni minden olyan emberben aki kitartó hogy elérik a céljaikat :)

2015. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Leginkább genetika és temperamentum kérdése. pl. a jó zenei hallás vagy a kézügyesség nagyon gyakran öröklődik
2015. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A tehetség az veled született tulajdonság, az igazi tehetséget nem lehet megtanulni, vagy van, vagy nincs. Mindenkinek van valamilyen tehetsége, amiben másnál sokkal jobb adottságokkal rendelkezik. A kérdés csak az, hogy az illető ezt megtalálja-e magában és képes-e kamatoztatni vagy nem. Ez viszont már csak rajta múlik, illetve a szülein, tanárain, környezetén, hogy segítenek-e neki ebben, hogy megtalálja, és az illető hallgat-e a környezetére.
2015. jan. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2015. jan. 3. 12:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Így is születnek, és mivel a szüleik is erősek ebben, már kicsi koruktól olyan környezetet biztosítanak neki és olyan bánásmódot, amiben ez kivirágzik.:)

Most ha Mozart nem zenész családba születik, akkor nem játszhat zenekarban 4 évesen egy saját maga által komponált művet.

Akkor talán föl se fedezik, hogy taníttatni kéne, vagy el sem jut olyan közegbe, ahol lehetősége van tanulni.

Talán ő lesz a dokkmunkások közt a kikötő pacsirtája, és ennyi.

Érted.

2015. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!