Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az élet lényege?

Manó9919 kérdése:

Mi az élet lényege?

Figyelt kérdés
Én tudom a saját megfogalmazásomban de kíváncsi vagyok a tiétekre is:)

2015. jan. 4. 03:07
 1/3 anonim válasza:

A folyamatos küzdés, a tanulni akarás.

Rousseau szerint az élet értelme a munkában van és ezt részben én is pártolom.

Ha folyton küzdünk valamiért, apró sikereket érünk el, akkor az apró örömeket vagyis folyamatos örömeket okoz az életünkben, és a lényeg az, hogy boldogok legyünk és sok vidám emléket gyűjtsünk az elmúlt évek eseményiről, amiket később felemlegetve ismét megmosolyogjuk.

Folyamatos küzdés és életben maradás, legfontosabb küzdés az egészségért, a tudásért, a szeretetért, a szerelemér a családér, a tiszteletért és akár csak egy rubik kocka kirakásáért. A nagyobb értékű erények hosszútávúak, őket kell "megtalálnunk az életben" és folyamatosan fenntartani ezt az állapotot, amit megint csak küzdéssel érünk el.

Lényege a két család, amibe beleszületünk és ahova mi nemzünk. A másodiknál, a folyamatos boldog életért, minden nap meg kell becsülni a társunkat és minden percben szeretetet biztosítani felé, mindenki felé, hogy örökké boldogok legyetek.

A kisebb nagyobb problémákat sokszor meg kell oldani, ezek azok a dolgok, amelyek megzavarhatják a felhőtlen boldogságot és ezen problémák leküzdésével újra 100%-osan jelen lehet a boldogság. A folyamatos küzdés a pihenést is magában foglalja, mert míg pihenünk a szervezetünkért küzdünk, azért, hogy neki jó legyen és hogy ne legyen kimerült, azért, hogy életben maradjunk egészségesen, sokáig.

A lényeg sok apróságból rakódik össze és persze nagyobbakból, amiket folyamatosan rendszerezni kell. Mint az emberi szív, aki a nap 24 órájában ugyanígy értünk harcolt, ahogy a mi "két kezünk" ugyanazért az életért. A kettő nagy halmaz (ami magába foglalja az össze többi halmazt)együtt alkotja az életet. A szív munkája és a tudatos emberi munka, az élni akarás.

18/L

2015. jan. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerinted kérdező?
2015. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Semmi . Szerintem nincsen sok értelme .
2016. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!