Mi az élet lényege?

Figyelt kérdés

és mi egyáltalán a feladatunk?

megszületünk,ki gazdagnak jó körülmények között nő fel,szülei orvosok tanárok stb,így érthető hogy a gyerek is a felső oktatásban részesül,és a felső körökben mozog,ugyan akkor vannak akik a nyomorba születnek nincs kitörési lehetőségük,lopásból rablásból élnek,vagy güriznek éjjel nappal. de nem is ez a kérdésem lényege,hanem arra lennék kíváncsi,hogy Isten szemében mit kell tennünk, mert minden ember úgy él,hogy hibákat követ el,senki se tökéletes,de a mi a feladatunk mit kell tennünk,függetlenül a bőrszíntől vallási nézetektől politikától,anyagi helyzettől? hiszen egy napon mindenki meghal,de nem mindegy,hogy valaki rossz volt egész életében,vagy becsületes,szóval mi a feladatunk nekünk embereknek?


2011. nov. 20. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés!
2011. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hogy úgy éljük az életünket,hogy ne keljen semmit se megbánni.
2011. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nincs értelme. Próbáld meg élvezni, mert pár évtizeden belül megszűnsz létezni.


Amúgy ezt már millió egy filozófus és vallásalapító próbálta megmagyarázni, eredmény nélkül, szóval ne tőlünk várd a megváltást :D

2011. nov. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A lelki fejlodesunk lehetosege a foldi elet. TEhat nagyon jo a meglatasod, de ez nem mindenkit elegit ki, mint benned is megfogalmazodott a kerdes, tehat keresed a valodi ertelmet, ahogyan ezt mar evszazadok ota masok is megtettek, hiszen sok feltalalo, tudos is igy indult el, mint te!

Az egyik szemelyiseget kielegiti az, amit lat, vagy kap keszen, es valojaban egy korforgonak lesz a reszese, hiszen a szuloktol tanultakat viszik tovabb, azokat a szokasokat, igy dolgoznak, a fizikai igenyuket kielegitik, es ebbol az eletuk. Viszont van a masik fajta ember, aki nem elegszik meg ezzel, es inkabb keres, kutat, akar egy regesz, es igy folyamatosan megtapasztal dolgokat, es kozben fejlodik, es egyre tudatosabb lesz, mint a regi zeneszerzok, epiteszek, feltalalok, irok stb., hiszen nagyon sok olyan irok konyveit tartjuk manapsag a kezunkbe, amik segitsegunkre is vannak ezzel kapcsolatban, hiszen mar a sajat tapasztalatjukat irtak le, tehat igy mar ertekes lelek volt, egy fejlett lelek, aki segitsegere lehetett a tarsadalomnak, az emberiseg szamara.

TEhat en ugy erzem, hogy az eletnek ez lenne a lenyege, hogy fejlodjunk, hiszen a lehetoseget megkaptunk, es hasznaljuk a tudatunkat pozitivan, es probaljuk felszinre hozni azt, ami valojaban minden emberben megtalalhato, a tehetseg, a tudas!

Egy gyermek nem fugg a szuleitol, hiszen nagyon sok borton elitelt van, akinek a szulei orvosok, es tehetosek, tehat ez nem jelenti azt, hogy kulonbozoek lennenek, sot talan meg egy szegeny csaladbol szarmazo gyermek lesz, aki nagyobb a lehetosege arra, hogy lelkileg fejlodjon, hiszen tapasztalat kell ahhoz,hogy fejlodjunk, a tudatunkat fejlesszuk. Isten nem figyel ezekre a dolgokra ugy, mint te, Isten teremto, aki tant kuldott, egy Torvenyt, amit bekellene tartania minden elonek pl.

Ha van egy apa pl. aki becsuletre, tiszteletre nevelte a gyermeket, de felnott koraban egy betoro, gyilkos vallik belole, akkor az apja, aki nemzette mit szol ehhez?

2011. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad hibákat követünk el, de ez nem baj. Mert szerintem az élet lényege az önmagunkhoz képest létrejövő fejlődés. Nem számítanak az anyagi körülmények és semmi, csak az ember és a tökéletesedése. Nekem a legnagyobb kérdésekre mindig az irodalom adta meg a választ. Olvass sokat, de szigorúan csak a legnagyobbakat.
2011. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

második válaszoló! hát elég nehéz úgy élni,hogy ne bánjunk meg valamit is,sőt lehetetlen.

A többi választ is köszönöm. fiatal vagyok még,és úgy érzem nem találom a helyem,még itthon se a családban.2 szakmám is van,de egyik se érdekel,a munkahelyeimet is gyakran váltogatom,és lehet majd idővel találok valamit ami leköt és értelme is van,de egyenlőre nem tudom mi lenne az. attól félek hogy 30 éves koromra is ugyan itt tartok majd,legkönnyebb lenne italba meg drogokba menekülni,de mégis van bennem tartás,hogy én nem olyan vagyok,sokkal erősebb vagyok annál,hogy megfutamodjak.

2011. nov. 20. 15:34
 7/16 anonim ***** válasza:
2011. nov. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az élet értelme, hogy megismerjük, elfogadjuk és szeressük az Istent, hogy végül a mennyországba jussunk.
2011. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
túlélni, szaporodni, meghalni
2011. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
boldogság szerelem barátság szorkozás meg
2011. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!