Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes 25 évesen belekezdeni?

Érdemes 25 évesen belekezdeni?

Figyelt kérdés

Régen 19 évesen érettségiztem le, rossz átlaggal,utána technikusi tanulmányokat folytattam 2 évig, 21 éves koromban tettem le.21 éves korom óta dolgozok, előtte diák koromban több évet diák munkáztam. Azonban most 25 évesen rájöttem, hogy semmit se tettem le az asztalra.Sose tanultam igazán, se nyelvet, se mást...Főiskolára gondoltam, hogy elkéne indulnom, de nincs hozzáá érettségi ponthatárom, ezért érettségit kéne javitanom. Azonban semerre se tudok most elindulni...Jelenleg eléggé 2hónappal ezelőtt még olyan munkahelyen dolgoztam, ahol 200netót vittem haza,csak sajnos időközben ennek vége lett, és jelenleg minimálbérért dolgozok , amit tervezek otthagyni, egy jobb állásért. Összefoglalva úgy érzem semmit se tettem még le életemben asztalra, mindig elb*sztam a pénzem,és most rádöbbentem hogy se tartalékom, se kocsim, se jövőbeli ház alapom sincsen. Érdemes még 25 évesen belekezdeni tanulmányokba újra? Mostanában elég kilátástalannak mondják az oktatást, ugyanakkor félek, is. mert nem akarok újabb többévet elfecsérelni életemben.

Jelenleg németet igyekszem tanulni, sajnos nem elég lendülettel, de igyekszem. Tantárgyból matek/nyelv/ és választottból kell javítanom,különben főiskola kilőve.

Sokan javasolják, hogy külfőld,és hagyjam a pics*ba a fősulit. Ti hogy indulnátok el? Arra gyúrnátok, hogykimenjetek, és inkább nyelvet erőltetnétek,v agy megpróbálnátok elindulni főiskolán leharcolva a javító érettségiket, és akkor talán fősulira felvesznek?

Érdemes 25 évesen még a tanulással bajlódni? Lassan tényleg úgy érzem kifutok az időből és valamerre lépni kell. Van itt más aki hasonló helyzetből képes volt kitörni vagy elindult valamerre? Leírnátok röviden a történeteiteket?



2015. jan. 5. 05:44
 1/1 anonim ***** válasza:

25 évesen annyira nem késő tanulni, hogy sokan még csak azt teszik. Neked volt közben egy kis szüneted? Hát nabumm! Sőt, mivel már beleszagoltál az életbe, komolyabban vennéd a tanulást, mint az, aki csak időhúzásból megy feljebb.


Ami a nyelvtanulást illeti, az egy fősuliban eleve tananyag lesz, úgyhogy szerintem az előnyösebb, mint "csak" nyelvet tanulni.

Btw ha a technikumot lenyomtad, akkor azért van a fejedben "valami". Hát használd ki! Hajrá!


Egy szintén technikus.

2015. jan. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!