Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak késő este tudok...

Miért csak késő este tudok nekiállni tanulni? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Csak a dolgozatokra szoktam készülni, felelésekkor csak átolvasom, az reggelente menni is szokott.

Viszont nálunk valahogy mindig egy napra időzítik a dolgozatokat. Hazaérek mondjuk időbe, 5 körül, és mondjuk másnap van 2 témazáró. Tudom, hogy neki kéne állni tanulni, de egyszerűen nem megy.


Olyankor hihetetlen módon kreatív vagyok. Sütök a testvéreimnek, főzök a szüleimnek vacsit, takarítok, találok a neten valami szörnyen 'fontos' videót vagy valamit, amit meg kell néznem, meg még sorolhatnám...

Tudom, hogy bután hangzik, de olyankor mindent előtérbe helyezek, pedig ésszel tudom, hogy nem ezt kéne csinálnom, de nem megy...


Aztán estefele, olyan 11 tájékan úgy megvilágosodok, hogy b*asszus, nekem meg kéne tanulni mondjuk 40 oldal törit 30 várossal a térképen, meg meg kéne oldanom matekra kb. 100 példát, mert azokból lesz dolgozat...


Olyankor neki is állok, de lesz éjjel 2-3, mire befejezem...


Aztán másnap olyan vagyok, mint a mosott sz*r. A dolgozataim szoktak sikerülni, de azt az erőfeszítést, hogy ébren tudjak aludni.


Szóval persze az eszemmel megfogadom, hogy jó máskor időbe nekiállok, de egyszerűen nem megy..


Ez valami 'betegség'? :D Mert komolyan, magamat se tudom megérteni, mert nekem is jobb lenne, ha 6-kor neki állnék, és legkésőbb 9-10 fele végeznék is.


Valakinek bármi tipp? Vagy hogy miért lehet?

17/L



2015. jan. 6. 22:38
 1/9 A kérdező kommentje:
*ébren tudjak maradni, elírtam :)
2015. jan. 6. 22:41
 2/9 anonim válasza:
Nálam is hasonló a helyzet, én 10-11 fele kezdek el tanulni és általában 2-re fejezem be, utána alvás.:) Másnap mindig nehéz ébren lenni, de én ezt délutáni alvással pótlom.:) Ez nem betegség, egyszerűen csak ilyen a természeted. Én éjjeli bagoly típus vagyok, így délután nem is tudok tanulni.:) 17/F
2015. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, ez egy elég elterjed mentalitás sajnos, utolsó pillanatban kapkodva próbálni többszörös munkát elvégezni. Sokszor használják ezt a módszert munkahelyen is, stresszesen az ember jobban tud teljesíteni, viszont könnyen kiéghet tőle bárki.

Ráadásul bennem az is ott van, hogy szeretem a kihívásokat, ez hajt előre az életben. Gimiben még nem olyan vészes, de később több kárát látod, a sikertelenség és a mellékhatások is fokozódni fognak.

Mindig van valami érdekesebb, fontosabb, főként ha internet közelében vagyok, és ezek még több érdekes dolgokhoz vezetnek. A gond a fontossági sorrenddel van, egy haszontalan vagy kevésbé érdekes tantárggyal nem szívesen foglalkozok, mert mindig van olyan ami 100x fontosabb és hasznosabb. Aztán eljön az a pont, hogy a haszontalan tantárgy itt van a nyakamon, teljesíteni kell, meg kell csinálni valahogy, szinte már lehetetlen olyan közel van. Ekkor belefogsz és hihetetlenül jól haladsz, de sokszor ez már nem elég, már túl késő és ráadásul a mellékhatása a nem alvásnak is betesz mikor teljesíteni kellene.

Érdekessé kell tenni a tárgyat ami nem egyszerű, elszakadni a nettől, mert egy kis kitérőből általában nagy kitérő lesz.

2015. jan. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem betegség, csak szimplán hozzáállás és önuralom kérdése. Letudod annyival hogy "nem megy" meg "meg kell nézzek ezt azt". Alapból mikor én 17 voltam még kb internetünk se volt, és 11 tájékán már rég aludtunk, pedig most is csak 25 vagyok.


Amúgy ismerős az érzés, szoktam én is ezt csinálni, bár csak olyankor, ha tudom hogy reggel tovább alhatok. Az a baj, alapból úgy kellene, hogy első a kötelezettség, és utána a szórakozás, csak hajlamosak vagyunk fordítani. Ha leülnél, és nekiállnál tanulni, elhatározva hogy most 1 óráig se gép se tv csak tényleg tanulás, akkor ehhez szoknál hozzá, utána meg jobban beosztanád a maradék időd. Mert így pont hogy "na még egy videó" alapon 3x annyi szabadidőd megy el feleslegesen.


De az internet a nagy átka az egésznek, vagyis a hozzáállásunk, én is hajlamos vagyok 5 percre leülni amiből fél óra lesz, meg halogatni hogy na még 1 órát, na még 10-ig, na jó akkor délig...és elmegy a nap.


A sütök főzök takarítok is ilyen, próbálsz hasznos kifogást keresni hogy miért nem végezted el a dolgod, egyfajta önnyugtatás.


A titok nyitja annyi, hogy le kell ülni, és csinálni, nem másba belekezdeni.

2015. jan. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, most próbáld meg elejét venni a dolognak. Én így jártam egyetemre, ahogy te itt leírtad, azzal a különbséggel, hogy ott nem elég egy vizsga előtt pár órát tanulni, hanem az pár nap. Ha volt rá öt napom, addig húztam, mikor már csak négy... három... kettő maradt, vagy annyi se.


Próbáld azt sugallni magadnak, ha még délután foglalkozol az anyaggal, akkor estig megvagy, és meg tudod nézni azt a videót. Én végül azt vezettem be, hogy este hétkor abbahagytam a tanulást, akármi történt, és akkor engedélyeztem a lazítást magamnak. Ez segített valamennyit.

2015. jan. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
A halogatás mestere vagy mit ne mondjak ;)
2015. jan. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok én is, csak éppen egyetemen. Le kéne szoknom róla, mert eddig sok kárát láttam, de sajnos nagyon nehezen megy. Viszont bennem van a vágy, hogy teljesítsek, nem adom fel!
2016. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok, es mindig megfogadom, de sose tudom betartani, nagyon nagyon utalom, de nem tudok nekiallni.
2017. jan. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Úgy érzem, hogy sorstársakra leltem. :)

Én is ilyen vagyok. Ahogy tanulásra adom a fejemet, mindig akadt pár videó. Mert legbelül tudom, hogy csak este tudok tanulni. Így húzom az időt. 18/f

2018. szept. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!