Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi legyek ha nagy leszek?...

Mi legyek ha nagy leszek? :DDD Légy szíves segítsen valaki!

Figyelt kérdés

Hetedik osztályos vagyok,tudom még nem kéne ezen ennyit stresszelnem, de egyszerűen nem tudom hogy mi szeretnék lenni!Napok óta teszteket töltögetek, és a foglalkozások listáját nézegetem.Szerintetek mi az az irány, amerre érdemes lenne elindulnom?


Amit el tudnék magamról képzelni:

Egy biztos,és ez NAGYON NAGYON fontos;ha lehet,emberekkel szeretnék foglalkozni.Ezzel az a bökkenő,hogy egy mosópor reklámon is sírógörcsöt kapok.Nagyon-nagyon érzékeny vagyok, és a legnevetségesebb dolgok miatt is lelkiismeret furdalásom van.

A másik a művészet. Elég jól rajzolok mindenki azt mondja hogy valami ilyesmivel kéne foglalkoznom.Ha már rajz,akkor egy kis fantáziát szeretnék belevinni a dolgokba (illusztrátor vagy tetoválóművész) viszont mindenki azt mondja,hogy ilyeneket egy komolyabb munka mellett is tudok csinálni,ha ilyen mindenféle kurzusokra járok.

Színész:habár ez hülyeség mivel nagyon lámpalázas vagyok, viszont mindenki azt mondja, hogy nagyon sok tehetségem van hozzá..Elég rossz helyzet:DD

(a negyedik pedig a pszichológus,de arról még nem vagyok kellően informálva)


Amit biztos nem csinálnék soha:Nem szeretnék monoton munkát végezni, nem szeretnék se a politikával, se a pénzügyekkel foglalkozni,és nem akarom egy monitor előtt leélni az életemet.


Egy kicsit magamról;Pozitív tulajdonságok:Van bőven fantáziám,elég jó tanuló vagyok,segítőkész vagyok,optimista vagyok,szeretem az állatokat.


Negatív tulajdonságok:Jó tanulónak jó tanuló vagyok, viszont matekból pocsékul állok!(Most félévre négyes lettem, de mire ezt elértem szinte vért izzadtam.)Nem tudok egy dolgot sokáig csinálni,nem vagyok csapatjátékos,nem szeretem ha megszabják hogy mit tehetek és mit nem.(De parancsolgatni sem szeretek.)


Ennyi lenne remélem valaki tud egy jó ötletet adni,és komolyabban el is tudnák gondolkodni hogy milyen iskolába menjek tovább.



2015. jan. 10. 19:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és lány vagyok ha ez befolyásol valamit :DD
2015. jan. 10. 19:49
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a gimit ajánlanám, ott olyan alapokat tudnak adni, hogy bárhová mehetsz, rajtad múlik csak. Én szakközépiskolába jártam, és sajnos nagyon elvittek minket a szakmai tárgyak felé(én azthittem hogy az még pluszba lesz), így pl kémia, biosz, ilyesmikből alig volt óra, az is csak azért hogy legyen munkája a tanárnak. Én teljesen más területre mentem, de az volt az ára hogy középsuli után egy évem pocsékba ment, mert vagy újraérettségiztem volna, és jelentkezek megint, vagy (ahogy csináltam is) előbb elmentem másik egyetemre, ahova kevesebb ponttal is felvettek, aztán átjelentkeztem oda ahova most járok. Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szakon vagyok, esetleg ez érdekelhet téged is, nézz utána! :)
2015. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj gimibe, ha semmiképp sem szeretnél azonnal szakmát. Esetleg válassz valami tagozatot (művészeti, angol, stb.), ha tetszene.

Ennyi idősen felesleges még akármit is ajánlani, csak magamból kiindulva, mire 18 leszel még párszor változni fog a véleményed, meg a személyiséged is. És nagy valószínűséggel majd kialakul benned az, ami komolyabban érdekel.

2015. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Menj el szexológusnak.
2015. jan. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Boldog :)
2015. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Tudom későn írok 😢de ha szereted a művészetet és emberekkel akarsz foglalkozni akkor legyél rajztanár (azért nem orvost írtam mert írtas h érzékeny vagy )
2016. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
És az oevost az emberekre értem nem a művészetre...mielött valaki írná...
2016. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben egy olyan gimit választanék, ahol erős a művészeti képzés. Ezután a reklámiparban foglalnék helyet. Ott szabadjára engedheted a képzeletedet és van benne egy kis pszichológia is, hogy mivel foghatnád meg az emberek figyelmét.

Én régen egy reklámcégnél szerettem volna dolgozni, mert elég kreatív vagyok, de maradok a gyerekkori álmomnál és cukrásznak megyek. Ott is kiélhetem a fantáziámat. :)

2016. aug. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!