Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 19 éves testvérem öngyilkos...

19 éves testvérem öngyilkos lett, felakasztotta magát a egy fára. Érettségi után volt, tele ambíciókkal, orvos szeretett volna lenni, volt mellette egy aranyos barátnő. Olyanok voltak mint a testvérek. Mi vezethet egy ilyen embert erre a tettre?

Figyelt kérdés
Mellette halt meg édesapja egy autóbalesetben 9 évvel azelőtt. Soha nem beszélt róla, mit mondhatott neki utoljára az autóban. Bár hagyott búcsú levelet, de akkor is érthetetlen amit tett, hiszen azon kívül, hogy mindig látszott rajta édesapjának fájó elvesztése, mindig tele volt élettel.Olyanokkal szeretnék beszélgetni akik hasonló helyzetben vannak.
2015. jan. 12. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló történetet tudok sajnos. Szerintem a szülő elvesztése van mélyen az emberben, amit soha senki nem fog megérteni, ezért sem pszichológus, sem más nem fog tudni segíteni, meg talán nem is engedi.
2015. jan. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon sajnálom! :( De mégis mit írt a búcsúlevélben? Valamivel csak indokolt..vagy csak elköszönt?
2015. jan. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az én rokonságomban hasonló történt. Az egyik fiatal rokonunk kb. egy éve megivott valami vegyszert, és hónapokig volt kórházban. Sikerült megmenteni, de ő is az egyik szülő elvesztése (ha jól emlékszem csak elváltak) miatt próbált öngyilkos lenni. Pedig az sem mostanában történt.
2015. jan. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Nekem nagyapám akasztotta fel magát anno. De ez napra pontosan egy évvel a születésem előtt történt, úgyhogy ezt csak úgy mesélték nekem. De... Igazából az összes nagyszülőm fűbe harapott mielőtt születtem... Furcsa... o.O
2015. jan. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a testvérem akasztotta fel magát .Azóta eltelt 10 év ,de azóta se tudom miért tette.

Őszinte részvétem !

2015. jan. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Nekem főiskolás koromban a barátnőm lett öngyilkos, bár ha szabad így fogalmazni, neki azért volt oka rá. (Bár én azt sem nevezném oknak... de sokak szerint az.) Nagyon beteg volt, egy genetikai rendellenességgel született, és állandóan bajok voltak a szívével. Azt mondták, nem valószínű, hogy megéri a 40-et. Ő meg nagyon a fejébe vette, hogy ezt "megelőzi" úgymond. Egész normális életet élhetett volna, de ő inkább menni akart. Persze, én erről szinte semmit nem tudtam, halála után tudtam meg a legjobb barátnőjétől. Nagyon megihlette az "édes november" című film, és elhatározta, hogy miután megtalálja az igaz szerelmet, pár hónap után eltávozik. Sajnos így is lett.

De visszatérve Rád, illetve testvéredre: sajnos rengeteg ok lehet, ami miatt valaki erre az elhatározásra jut. Ráadásul aki a legmélyebben van, általában az igyekszik úgy tűnni, mint ha minden tökéletes lenne. Ki tudja, milyen volt valójában a kapcsolatuk? Ki tudja, mik történtek vele, amikről senki nem tud?

De tényleg lehetséges az is, hogy ennyire nem tudta feldolgozni a szerette elvesztését. Ez nagyon mélyre tudja taszítani az embert, és lehet, hogy ideig-óráig kihúzza valahogy, látszólag életvidáman, de egyszer csak nem bírja tovább...

2015. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok életvidám ember belül zokog.. Sajnálom az esetet. Az autóbaleseten kívül lehetséges hogy pont azt nem kapta meg soha, vagy nem érezte soha, ami a legjobban kellett volna neki.
2015. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogadd rèszvètem. Ez egy olyan tèma, amely rettegèssel fog el, ugyanakkor szomorùsàggal is. Nem dolgozta fel amit átkellett èlnie, ez nagyon nehèz feladat lehet. Nekem a bátyàm halt meg autòbalesetben. Sokszor gondolok rà, mire gondolhatott, mit èrezhetett mèg, de ha belegondolok akkor szonorùsàg önt el. Látni bàrki halàlàt apa; baràt ; tetvèr, talàn ennèl is rosszabb.
2015. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!