Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy féléve kezdtem lámpalázas...

Egy féléve kezdtem lámpalázas lenni, mit tegyek? Nem pubertáskori, hisz 22 vagyok. De amint kiállok a nem is től nagy közönség elé, izzadás, remegés, szájszárazság.

Figyelt kérdés

Korábban nem volt, vagy ha volt is, elmúlt. Most van pár prezentációm, és már rendesen megy el a kedvem, hogy ki kell álljak.


Van erre valami bevált gyógyszer?


2015. jan. 13. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, az az oka, hogy a közönség fapofával hallgatja végig. Vagy te unod az egészet és nem érdekel. Ilyen esetekben el szokott menni az ember kedve, és ha a többiek előtt kell szerepelnie, olyan érzése van előtte, mintha foghúzásra menne. Bár mivel kevés infót adtál meg, nem tudom, mi lehet a baj.


A lámpaláz ellen egyébként csak egy hatásos módszer van: a gyakorlás és a sok szereplés. Ha megszokod, hogy sok ember előtt beszélsz, egy idő után teljesen természetessé, megszokottá válik és nem leszel (annyira) ideges. Továbbá fontos az is, hogy érezd, hogy amit mondasz, a többieknek érdekes, időnként nevettesd is meg őket. Vagyis fontos a sikerélmény. Ezt pedig csak sok gyakorlással, önismerettel, önkontrollal, önreflexióval lehet megoldani.

2015. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!


Van igazság benne, amiket írtál, mert bár amit előadok én szeretem, a közönség ha nem is fapofával, de úgy nézik végig és értékelik, hogy direkt hibákat keresnek. Így valamilyen szinten érthető is, ha félelemmel állok ki. Viszont nincs más választásom, mert most ilyen időszak jön

2015. jan. 13. 12:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem pánikbetegséged van. Egyik ismerősömnek az van. És pont ilyen. Nem mer mások előtt "szerepelni". Vagy ha muszály akkor nagyon ideges.
2015. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem hinném, mert 2 évvel ezelőtt úgy álltam ki az osztály elé, mintha nem is bemutatóm lenne.
2015. jan. 13. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!