Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintek lehetek lelkibeteg így?

Szerintek lehetek lelkibeteg így?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú történetem van de megpróbálom röviden leírni. Igazából 2 személyiségem van és 2 életem ha úgy nézzük. Suliban nagyon félénk,visszahúzódó vagyok de máshol ha bulizni kell vagy otthon nagyon fel vagyok szabadulva beszélek mindenkivel és vannak barátaim. Suliban állandóan stresszelek,nem beszélek senkivel,magamba zárkózok és várom a várom a tanítás végét,ezért az osztálytársaim folyton zaklatnak. Nem tudom mi történik velem ahogy belépek az iskola ajtaján egész megváltozok,emiatt már félek elmenni iskolába,sokszor előfordult hogy nem mentem be hogy kicsit lenyugodjak,nem tudok aludni rendesen mert egész éjszaka stresszelek hogy mi lesz holnap velem suliban, és ez már nagyon régóta megy kb 9-10 éve, semmit sem változtam :( nem tudok mit kezdeni magammal,nem tudok hova menni ez elől,de már attól tartok hogy valami komoly lelki bajom lesz :( hiába mondták hogy próbáljak ezt azt semmi nem megy,iskolán kivül van társaságom akikkel járok mindenfele és ők jófejnek tartanak mert velük felszbadult vagyok.De most ahogy elkezdődött a suli még bulizni sincs kedvem menni velük,mert ki kell pihenjem magam a sok stressztől.Hiába mondtak már akármit nem megy a beilleszkedés az osztályba,mintha belém lenne épitve ez a személyiség és soha nem távozik belőlem.. Mit tehetek? :/
2015. jan. 16. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy lelkibeteg, csak nem szereted azt az osztályt, közösséget, ahova jársz. Próbáld meg ezt nem éreztetni velük. Ha begubózol és kelletlen vagy velük, piszkálni fognak. Ha mosolyogsz esetleg pozitívan kezdenek viszonyulni hozzád. Ha legalább 1 batátot szereznél kevésbé lenne stresszes az ottlét. Ao osztállyal, vagy a tanárokkal van a nagyobb baj?
2015. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MultiLevElTarget válasza:

Üdv!


Ha mindenfélét mondtak, akkor nehéz dolog lesz, de megpróbálok valami hasznosat összehozni. A legkézenfekvőbb megoldás persze az lenne, ha magántanuló lennél, de gondolom annyi pénzed nincs, hogy külön tanárokat fizess meg. Az iskolarendszerünk egy nagy rakás szomorúság. Érthető a stresz, én is stresszeltem a suliban, amíg el nem kezdtem tojni a tanulásra...meg is lett az eredménye - utólag okos az ember. Lássuk csak, amikor belépsz az épületbe, megváltozol. Az iskolákban senki sem az igazi arcát muatatja, sokan megjátszák magukat, hogy ők legyenek a Janik a hegyről. Ha úgy érzed, hogy ez a "személyiség" csak az iskolában jön elő, sehol máshol, akkor az nem személyiség, csak a te EGYETLEN személyiséged egy másik aspektusa. Az is te vagy, más nem lehet. Az előtörése szerintem az iskolától és minden velejárójától való félelemből adódhat. Gondolog itt a tanárokra, osztálytársakra, bezártságra, olyan dolgokra, amire rákényszerítik a tanulókat, akaratuk ellenére. Ezek a dolgok ott munkálkodnak mindenkiben, van akire hatással van, van akire nincs. A tanulmányi eredményeidre is hatással van ez?

A pihenés fontos, de próbálj meg a mélyére menni a problémádnak, hogy kideríthesd mi okozza pontosan. Javasolni azt tudom, hogy próbálj meg buliként gondolni az iskolára. Én utáltam a munkahelyem, most is utálom. Utálok bejárni és rohadni bent. Egyszer úgy kezdtem gondolni rá, mintha szórakoznék. Segített ez, de még mindíg utálom a munkámat. Viszont a bent töltött idő repül, mert nem azzal vagyok elfoglalva, nem rágódok és nem siránkozok azon, hogy milyen rossz és kellemetlen nekem ott bent lenni. Nagyon sokat számít egy foglalatosság folytatása közben, hogy mi a véleményed az adott dologról. Ha folyton csak agonizálsz, akkor "belehalsz" lelkileg a szenvedésbe. Elsőnek fel a fejjel, és nem szabad sem pesszimistának sem depressziósnak lenni. Voltam én is depis, de úgy döntöttem, hogy nem leszek az, és ez segített. Dönts te is úgy, hogy nem félsz, nem feszülsz rá a zavaró körülményekre és akkor biztosan sikerülni fog kijönni ebből a helyzetből.

Jómagam is nehezen illeszkedek be idegen társaságba, de csak az elején megy nehezen. Idővel mindíg megtalálom a hozzám közel állókat, mind gondolkodásban, mind egyebekbe. Talán neked is segítene, de biztos tanácsolták már, hogy próbálj beszédbe elegyedni másokkal, vagy csinálj valami olyat, amire felfigyelnek és tiszteletet vagy érdeklődést vált ki irántad az a cselekedet. Ha nem akarsz társadalmi feltűnést kelteni, próbálj meg a tanulmányi eredményeiddel kilógni a sorból és láss csodát, mindenki téged akar majd utánozni, hacsak nem eminensnek titulálnak. Viszont a tanulással csak nyerhetsz és ne érdekeljen hogy ki mit mond rád! Eleve ne adj mások véleményére rólad, Te magad határozt meg, hogy ki vagy - legyél akárhol és élj úgy ahogy jónak látod!

2015. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Osztállyal van nagyobb baj,meg az ottani személyiségemmel,sose tudtam barátot szerezni ott,1 barátom van aki a padtársam vele mindig beszélek de csak 2 esben, de ha ott vannak a többiek is akkor nem nem értem mi történik velem :/
2015. jan. 16. 12:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen eléggé rontja a tanulmányaimat is nem hiába van 4 intőm..
2015. jan. 16. 19:29
 5/6 anonim válasza:

Szia. A második válaszolóval értek egyet.

Nekem is ilyen gondom volt, sőt társult még hozzá egy-két kellemetlenség is. Tűzz ki egy célt magad elé, és végezd el úgy az iskolát, hogy az a cél lebeg a szemed előtt, akkor nem érzed majd annyira a szorítást és talán hasznosnak fogod találni az ottlétet. Ez nem könnyű, de ne rontsd el az életedet. Tarts ki! Ne hagy el magad, még ha senki sincs veled akkor se.

2015. ápr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TheGod17 válasza:

Én is pontosan ilyen vagyok! Szociális fóbia, mutizmus..

https://www.youtube.com/watch?v=avNk1ZO60iA

Irok barátkozhatunk :D

2015. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!