Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi az oka hogy Európában több...

Mi az oka hogy Európában több a lelkibeteg mint pl: Közel-keleten, vagy a cigányok között?

Figyelt kérdés

2014. márc. 7. 12:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
keleten a vallás támasz az embereknek, kevesebb stressz is éri őket, lassabb a tempó,a cigányoknak más a mentalitásuk és az életvitelük.
2014. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Európában az emberek nagy többsége a munkájának él, gürizik, hogy mondjuk a vállalkozásának/cégének menjen a szekér, vagy betegesen meg akar felelni, mert akkor előléptethetik, és ha előléptetik akkor több fizetést kap, vagy esetleg azért, hogy ne rúgják ki... A stressz Európában az emberek mindennapi részévé vált, a magánéletet sokszor kénytelenek alárendelni a munkának, de emiatt könnyen tönkremehetnek a kapcsolataik, ez pedig lelkileg felkavaró. Mellesleg a rohanó hétköznapokban alig van ideje az embernek lazítani, kikapcsolódni, vagy mondjuk a hobbijával foglalkozni, állandóan a hajtás van, ami megöli az ember lelkét.

A cigányok nagy részét ez nem érinti, legalábbis ebből a szempontból nem stresszelik halálra magukat, mert világszerte 95%-uknak büdös a munka. Mély tisztelet a kivételeknek.

A Közel-keleti emberkék munkamorálját nem ismerem, de ha mondjuk Szaúd-Arábiára és a környező olajkitermelő országokra gondolunk, ahová azért rendesen csordogál a tőke, akkor szerintem hasonló lehet a helyzet mint, Európában vagy Amerikában, csak azzal a különbséggel, hogy az ottaniakat nem a munka készíti ki, hanem az olajért vívott politikai-hatalmi feszültségek. Legalábbis én így logikázok.

2014. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

előzőknek igazuk vab

a hit nagyon sokat számít a muszlimoknál, és mindenki másnál is persze... egyszerűen boldogabbak, ez tölti ki az életüket, erős a hitük, ami azt jelenti, hogy a célt látják, és biztosak benne, mindegy miről van szó, van egy biztos támasz, ahogy írta az első, és ez irányítja őket, emiatt olyan erősek pszichésen. Ha valaki lelkibeteg, annál is a legerősebb hatást a mentális gyakorlatokkal lehet elérni. Fejben dől el...

persze vannak kivételek

2014. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Azért ezt, hogy a romák lelkileg egészségesek, nem jelenteném ki ilyen kategorikusan. Értem, hogy egyfajta nyugodt, kiegyensúlyozott lelkületet értesz alatta, ami igaz is, míg nem kezd a gyerekével beszélgetni (tisztelet a kivételnek, mint mindig). Megjegyzem: egy pszichopatánál lazább csávó nem kell, mégse egészséges.
2014. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
A közel-keleten kevesebb a lelkibeteg? Szerinted egészséges lelkű emberek szórakoztatják magukat azzal, hogy szervezetekbe tömörülve épületeket, járműveket robbatngatnak fel, versenyeken, rendezvényeken házilag készített bombákat hoznak működésbe... Ezt komolyan kérdezted, vagy én nem értem az iróniát?
2014. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5-ös:Csak pár ember,de az ritka eset.


Mármint úgy értem a kérdést hogy:kevesebb a pánikbeteg,depressziós,szorongós,szomorú,összetartóbbak,.....hogy harciasak az lehet.

2014. márc. 7. 14:27
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Összetartóbbak? Az arabok? Akik gyereklányokat adnak férjhez pénzért, TÖRVÉNYESEN? Ahol legális halálra verni a saját feleségüket? Ahol a megerőszakolt nőt a tulajdon édesapja gyilkolja meg, mert "szégyent hozott a családra?! Te milyen álomvilágban élsz?
2014. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hogy a nőknek nincsenek ott jogaik az csak egy dolog...de nem az számít.
2014. márc. 7. 14:35
 9/20 anonim ***** válasza:
cigányok mint lelkibetegek, mentálisan sértültek.
2014. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Mi ez a hülyeség, hogy a cigányok között. :S Én is sokszor lelkibetegnek érzem magam, mikor szinte minden nap, szúró szempillantásokat tesznek rám az emberek, belémkötnek, és rengeteg kis apróság ami másnak fel sem tűnik, de nekem nagyon rosszul esik. Vagy például a kiközösítések, nem szólok hozzá mert cigány, lenézem, annak ellére, hogy nem is ismerem. Ja, és képzeld, amit nagyon nem értek, hogy miért, mikor tiszta vagyok, kultúráltan beszélek, egyetemre járok, mellette dolgozom és sokan olyannak ítélnek ami nem is vagyok. Amit pedig a legjobban utálok, hogy te kivétel vagy, :S:S a jelenlévő az mindig kivétel marad. Szóval egy cigány is lehet lelkibeteg, mert úgy érzi bármit is tesz, minél feljebb próbál vagy feljebb jut, akkor is csak lenézik.
2014. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!