Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért preferálják az fiatalok...

Miért preferálják az fiatalok a virtuális világot a valóságos helyett?

Figyelt kérdés

Elsősorban a számítógépes játékokra gondolok. Az utóbbi időben divat lett a sokféle szimulátor játék, a TESCO polcain is látsz ilyeneket, lassan árufeltöltő szimulátor is lesz és áradoznak róla, hogy olyan a "takarítógép hangja", mint a valóságban, az való életükben meg soha nem mennének ilyen munkára, vagy ha ilyet dolgoznának, nem tekintenék élvezetnek.


A Wii játékkonzolt agyondícsérik, mert mozgásérzékelője segítségével lehet sportolni vele, holott bármikor lemehetsz a lakásból az utcára futni, focizni egyet stb.



Szóval azt látom, hogy van odakint egy igazi világ mindenféle lehetőségekkel, a fiatalok mégis attól vannak elájulva, hogy olajos hordókból építenek bunkert a Garry's moddal vagy traktort szerelnek a Farming Simulatorral, és el vannak ájulva, hogy a virtuális olajos hordó oldalán ki vannak dolgozva az olaj meg rozsdafoltok, a traktor meg úgy berreg mint egy igazi.



2015. jan. 16. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen társaságban mozogsz, nem sok embert láttam tescos szimulátorokkal játszani és én pl nem fogok lemenni a 4 sávosra focizni egyedül, de valószínűleg furán néznék ki, akkor is, amikor teniszezni próbálnék meg az utcán egyedül. A technika fejlődése igenis csodálatos és el is lehet ájulni egy-két játéktól mert olyan játékélményt ad. Egy új korszakot élünk, az emberek másképp gondolkodnak, más a mérce és ha rendelkezésünkre áll a megfelelő technika, elég pénz miért ne éljünk vele. Azt talán megértem, akik az egészséges életmód hiányát hozzák fel érvnek, így tényleg túl sokat ül az ember benn, de pl pesten az utcára se eresztheted ki órákra a gyerekedet hogy menny focizz. Ezek a játékok szórakoztatják az embert, lekötik, miért fáj ez neked?
2015. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Több sikerélményt adnak a játékok, mint a valóság.
2015. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az élményhez a virtuális világban is hozzá lehet jutni. Nem jár kockázattal. A virtuális világban bármi elképzelhető.

De például a fejlesztőmérnökök is előnyben részesítik a számítógéppel szimulált valóságot, ingyen van, nincs anyagi veszteség, gyorsabban meg lehet győződni például egy megálmodott autóbusz teszteredményeiről, stb. Sok egykori tankörtársam tervez és végez szimulációkat számítógép előtt a járműgyártás terén. A prototípust akkor építik meg, amikor a számítógépen és a képzeletben már minden kifogástalan.

Vagy a pilótákat is előnyösebb először szimulátorban kiképezni.

2015. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Hát azért az ilyen Farming simulator és társai eléggé rétegjátékok, meg nem töltesz el vele sok időt. A nagyobb játékok meg folyamatos fejlődést kínálnak, mindig vannak új, elérhető célok, azt a látszatot kelti hogy te fejlődsz valamiben.


Például az új cod, bf, stb, mindig van valami új cucc, amit megszerezhetsz, ehhez meg többet kell játszanod.


Vagy ott vannak a játékok, amiben egy jó történet, érdekes világ szereplője lehetsz, lehetsz maffiózó, versenyző, alapvetően olyan dolgok, amibe minden gyerek, felnőtt beleképzeli magát, csak a virtuális valóság valamilyen szinten vissza is adja ezt.


Míg mondjuk fociban lehet nem vagy tehetséges, vagy a futás tipikusan az a dolog, amit hamar meg lehet unni, ha nincs motiváció. ÉS a való életben sokkal nehezebb sikeresnek lenni, érvényesülni, és az eredmények is csak hosszú idő után jönnek.


Meg azért más a valóság, ott azért dolgozik a többség, mert kell a pénz, és nem poénból. traktort szerelgetni is egyszerű a gép előtt ülve, de semmi érdekes nincs benne, mikor az életben kell vele bajlódni.

2015. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Még annyit hozzátennék, hogy a valóság tele van önző, köcsög, tapló emberekkel, akik csak bántanák a másikat, a játékban meg általában nem. Egyfajta menekülési mód is lehet, de nem a technika miatt, hanem az emberek miatt. Tulajdonképpen amit csak el lehet rontani, azt mind az emberek rontják el. Ja, akár elmehetnék futni a szmogba, esetleg focizni tökegyedül, vagy a helyi menő csávókkal, akik nem jó társaság.


Másrészről a technika egy érdekes dolog, sok embert le tud kötni, én is ilyen vagyok és voltam mindigis. Jobban érdekelt valami gépezet, mint az, hogy a sok hülyegyerek épp mit ármánykodik meg balfékeskedik. Na meg azért a többség olyanokat játszik, amiket nagyon nem lehetne csinálni a valóságban (pl. Portal, Skyrim, FM, CoD, Age of Empires, stb).



Sőt: [link]

2015. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Én nem látom ezt, mint fiatal sem, legalábbis ennyire komoly szinten. Amúgy azt is alig tudom, mik ezek a játékok, amikről írsz. Persze szórakoztatóak a grafika, meg az effektek, de amíg valakinek van élete az ilyen játékok mellett, addig szerintem nincs gond. Más meg filmet nézni szeret, vagy olvasni, vagy edzeni.

De a fiatalok igen is dolgoznak, tanulnak és szórakoznak a való életben. Biztos van pár elvetemült, aki ilyen hülyeségeken függ, de majd rájönnek egyszer, hogy ez nem életforma.

2015. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Látom nem értettétek meg a kérdésemet.


Ha valami szar űrhajós sodródnánk egy másik csillag felé, akkor megértem, hogy az emberek szimulációkban próbálnák visszahozni, megtapasztalni a földi élet örömeit, amik az űrhajó szerény körülményei között nincsenek megadva nekik.


De miért jobb egy virtuális mezőn rohangálva rúgni a virtuális labdát, amikor ezek csak hitvány utánzatai a valóságosnak, és odakint ezeket a dolgokat a valóságban is meg lehet tapasztalni?


A játékbeli labdát nem tudod a kezedben fogni, nem tudod mondjuk szétszedni és elégetni vagy csinálni valami mást belőle, mert a szimuláció nem atomról-atomra szimulálja az anyagot, egy virtuális tárggyal kevesebb dolgot csinálhatsz, mint egy valódival.


A virtuális mezőn nem érzed a szél fúvását, természeti jelenségek helyett véletlenszám-generátorok határozzák meg, hogy mikor kezd el esni az eső vagy mikor hallatszik egy madárfütty.

2015. jan. 16. 17:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a való életben soha nem fogsz földterülethez jutni, meg 50 millás traktorhoz. Ha netán mégis hozzájutnál a lelked eladásával, akkor az ország szed szét az adóival.


Virtuális valóság


Csinálsz valamit-> kapsz tapasztalati pontot -> fejlődsz, van előrelépés sikerélmény mindezekbe elég beletolni pár 100 órát, van ahol 6-8 óra is elég



Valóság


Tanulsz, 4 szakmád van, mégse tudsz elhelyezkedni a szakmáiddal. Ha netán valami csoda folytán mégis, akkor sz@t se fizetnek érte, kivéve ha mérnöknek tanultál vagy orvosnak. De az ország nem állhat 10 millió mérnökből! mindezekbe beletoltál az életedből 30 ÉVET!!!! és mégsem vagy sehol, ugyanúgy a fejedhezbsszák, hogy el lehet menni máshova, ha nem tetszik valami!

2015. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A valóság nem olyan érdekes, mint a kitaláció. Ezért és ma is inkább könyvet olvastak, filmet néztek, és főleg mostanában, játszanak.
2015. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

"A játékbeli labdát nem tudod a kezedben fogni, nem tudod mondjuk szétszedni és elégetni vagy csinálni valami mást belőle, mert a szimuláció nem atomról-atomra szimulálja az anyagot, egy virtuális tárggyal kevesebb dolgot csinálhatsz, mint egy valódival."


Pont hogy egy valódi labdát fogsz felgyújtani normális esetben, meg nem vágod szét, vagy nem nézed meg hogy hogy fekszik el a Marika néni, miközben fejberúgod. Viszont mindezt megteheted a virtuális valóságban, bárminemű következmény nélkül.


Meg persze, lehet beszélni arról, hogy miért nem kint vágod a füvet, és miért csak virtuálisan, de az emberek többség azért nem egy fűvágó szimulátorral fog játszani. De mondjuk egy kamiont már nem vezethet el boldog, boldogtalan, ráadásul míg a játékban te mondhatod hogy na meguntam, az életben ilyen nincs, ott muszáj csinálnod mert ez a munkád.


Meg tényleg ott van sokszor, hogy a játék az jutalmaz, és nem csal...Az életben sokkal nehezebb mondjuk eljutni egy diplomáig, főleg mikor az egész oktatási rendszer eléd áll és arról szól, hogy minél tovább fizess nekik.

2015. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!