Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire elveszi a...

Tényleg ennyire elveszi a valós világtól a legtöbb embert a Facebook?

Figyelt kérdés
Én is fent vagyok, de napi szinten ha összeadom, alig töltök fent max fél órát. Viszont a környezetemen tapasztalom, hogy kattog az agyuk ha látnak másnál kitéve valamit, azt is, hogy megosztanak úton útfélen mindent, az a legnagyobb gondjuk hogy megvált valaki a virtuális ismeretségüktől, és még sorolhatnám. Miért élik meg ezt nagyobb kudarcként, mint a mindennapi valós életükben szerzett rossz élményeket? Ez az amit soha nem fogok megérteni, pedig nem vagyok net ellenes. Ti erről hogy vélekedtek?

2014. aug. 13. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Úgy vélekedem, hogy ez szerintem egyre rosszabb lesz. Mikor párommal sétálgatok és látom, hogy néhány fiatal ül a kávézó teraszán és mindegyik kezében ott van a telefon, azzal vannak elfoglalva és nem egymással, ilyenkor egy kis szomorúság fog el. Jó oké, éljünk egy kis netes világot, de mikor már ott a személyes társaság élőben, akkor szerintem annak kéne első helyre kerülni, nem pedig a telefonnak. Volt, hogy majdnem nekem jött egy személy az utcán, aki okos telefonját nyomkodta. :(

Sokan szenvednek önbizalomhiányban, és ha állandóan megosztanak mindent, azt like-olják, akkor már fontosnak érzik magukat, és kapnak egy kis önbizalmat is.

Meg az is lehet, hogy valaki ezzel a virtuális világgal akarja teljesen elfedni a saját, majdhogynem rossz, esetleg unalmasnak gondolt életét.

2014. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Ma már facebookgyűlölőnek lenni legalább ugyanannyira divat, mint facebookozni. Ezek a sablonszövegek, hogy minek kell mindent megosztani, meg hogy ettől majd elveszíti az ember a barátait, meg nincs mellette igazi élete, ezek legalább annyira gázak, mint egész nap csak facebookozni. Ha nem tetszik, amit más csinál a saját facebookján, akkor ne nézegesd, ne foglalkozz vele.
2014. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Nevetséges ahogy egyesek ettől féltik a világot.

Ez nem más, mint önuralom kérdése. Én sem nézem minden órában, max napi 2-szer ránézek, és kész. Aki meg ebben leli az örömét, azzal meg nem értem miért kell foglalkozni. Van valami kihatással a te életedre az, hogy XY kávézóban ül és telefonozik? Gondolom nem. Én ezt a tulajdonságot még mindig jobbnak tartom annál, minthogy valaki arra pazarolja el az idejének egy részét, hogy mások szokásain/dolgain megbotránkozik, pedig ezek az adott személy életére semmilyen hatást/befolyást nem jelentenek.

Ha meg téged ez zavar, akkor ne barátkozz efféle emberekkel. Probléma megoldva.

2014. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én pont úgy vettem észre, hogy aki állandóan facebookozik, naponta új kép stb, sokkal szociálisabb életet él mint aki nem. Ők elmennek a kávézóba és ott nyomják, a többiek meg otthon (csak nem a facebookot). A csekély kivétel pedig mértékkel.
2014. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
Tényleg ennyire elveszi a valós világtól a legtöbb embert a folyamatosan mások életével való foglalkozás?
2014. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még szerencse, hogy nincs hatással az én életemre, mivel én úgy gondolkodom, hogy ha már találkoznék a haverjaimmal, akkor ők fontosabbak, minthogy a telómmal foglalkozzam. Felfogás kérdése. De akkor mi értelme a személyes baráti találkozónak, ha ott is mindenki facebookozik? Azt otthon is lehet és chatelni is egymással.

Csak ha már éppen arra jártam, mert az utam arra vezetett, megpillantottam és alkottam egy véleményt. Remélem azt azért még lehet?? És ez kb pár másodperc volt, míg elsétáltam mellettük.

2014. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tényleg ennyire elveszi a valós világtól a legtöbb embert a folyamatosan mások életével való foglalkozás?"


Tényleg ennyire elveszi a valós világtól a legtöbb embert a folyamatosan mások kérdéseivel való foglalkozás?


stb stb...

2014. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha v ki rá kattan az az egyén dolga, de ha nem az fb-n log akkor is csinálna v mi függő dolgot.


Pl koffein, cigi, okos telefon...

2014. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!