Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mars expedíciót vállalnád?

Mars expedíciót vállalnád?

Figyelt kérdés

Részt vennél a Mars expedíción?

Ha egy kb hátizsáknyi személyes holmit vihetnél magaddal abba mi lenne? Szerinted kapnál fizetést?

Elvégre úgy se tudnád az űrben elkölteni.

Ha megérkeznek az majd az emberek a Marsra akkor az milyen nemzetiségű lesz?

Mik lesznek a törvények? Elvégre csak magukra vannak utalva.



2015. jan. 17. 13:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Igen mikor indulunk? Sminkcuccot vihetek?
2015. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Esélyes hogy ő lessz az első ember a marson:

[link]


És már rég tervezik hogy mennek, 2033 körül fognak menni az első telepesek!

Kicsitt zavaró a mars-one project és ahogyan Alyssa megy a marsa, mert 2 külömböző indőpontot olvastam indulásnak!

a Mars-one project egy "TV-show", ami nagyon hülyeség mert az emberek foglyák kizavazni hogy melyik csapat menyen fel elsőnek, és az egész "verseny" szerüség (Legalábbis én igy értettem).

Igy mint a mars-one project, én igy nem mennék!

Viszont ha egy rendes küldetés lenne, nem pedig tv show, akkor igenis mennék!


Akik meg azt irják hogy "Mi értelme?", azoknak ajánlom hogy előbb nézenek körbe az életükbe. Mert biztos hogy nagyobb értelme van az emberiségért elutazni a marsra (egyirányu jeggyel), mint a földön Irodákba vagy akárhol ledolgozni az életünket!


Én már egy ideje gondolkodom ezen, és eldöntöttem ha esélyt kapnék erre, igen is mennék!

2015. jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

12#

már most küldenélek

2015. jan. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

13#


Nem értem a problémádat! Ugy mondod mintha ismernél :)

De azért köszönöm a támogatásod!

2015. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

elég összetett ez a mars one, és elég kidolgozatlan

az, hogy mutatják az életüket, csak egy finanszírozási eszköz, amit miért ne vetnének be, legalább a sokmilliárdokból lenne azonnal visszaforduló aprópénz


én úgy látom ezt, hogy belecsaptak a közepébe, mert nagyon széleskörűen lehetne fejlődni ilyen téren, csak sok idő, és sok ember. így kiböktek egy dátumot, felhájpolták, és máris többen foglalkoznak a témával, felgyorsítják a fejlődést, a cél elérését. az a kitűzött dátum nem számít, csak ösztönző jellegű, a lényeg, hogy megvan minek kell lehetővé válnia.



amúgy én nem mennék el, max ha nagyon biztonságos lenne, és vissza tudnék jönni néhány hét után, és nem tartana az út sem sokáig.

2015. jan. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Két különböző küldetés a Mars One és a Nasa-é. Elvileg a Mars One fog előbb indulni.2025. Biztos hatalmas verseny lesz mint a Holdra lépésnél. Nem kizárt, hogy az Oroszok (+Kína) is terveznek valamit csak nem verik nagy dobra. Ki tudja.


Amikor megkérdezitek, hogy mi értelme van oda utazni. Tulajdon képpen Amerikát is így fedezték fel. Gondolom akkor is mondták, hogy minek annyit hajózni aztán milyen virágzó ország lett a helyén. Rengeteg kérdésre adhat választ köztük a Föld keletkezésére. Meg maga a Mars is hogyan keletkezett. Illetve fontos az emberiség kolóniájának megerősítése is. (Bár kicsit úgy tűnik nekem mintha felemésztenénk ezt a bolygót aztán megyünk a következőre.)


A legveszélyesebb dolog nem is a bezártság bár szerintem nagyon kevesen bírják, hogy évekig egy busz nagyságú helyen legyenek. Elvégre hamar kifogy a téma.

Hanem inkább a sugárzás. Az úrhajót jelenleg nem tudják rendesen leszigetelni mert az többlet súly. Helyette megpróbálják felgyorsítani az utazást de így is akkora a sugárzás mintha kb 2 naponta mennémk röntgenre és a Marsnak nincs mágneses zónája ami eltérítené a káros sugarakat.


Eleinte tuti nem lenne kérdés, hogy milyen nemzetiségű a Mars de az emberi birtok vágy miatt tuti előbb utóbb valahogy elkezdenék felosztani.Szerintem.(Évtizedek múlva)


Minden esetre én is tuti mennék.

2015. jan. 19. 15:59
 17/25 anonim ***** válasza:

Amugy igazad van!

Mi is csak a föld lékköre miatt vagyunk életbe, az első napkitörésnél már mind meghalnánk, csak a mágneses mező, lékkör eltériti, és kivédi a surgárzás nagy részét!

Ha ez a marson nincs, akkor ott meddig lehetne tulélni? :O

2015. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ezt már tuti valami radiológus tudná megmondani de előzetes kísérleteknél azt láttam, hogy az ott lévő alapanyagokat (köveket) használnák fel, hogy építsenek óvóhelyeket. Gondolom ha ez elég vastag akkor az elnyeli a sugarakat. Nekik pedig lenne idejük építkezni. De a vizet is lehet ha jól tudom sugárzás ellen használni és néhol a talajban fagyott vizet találtak.
2015. jan. 19. 16:55
 19/25 anonim ***** válasza:

"lékkör" :D

a NASA-s mars dologban ember nem is száll le (vagy változott?)

olyat hallottam tv-ben, hogy pl mélyen a föld alatt jó lenne sugárzásügyileg.

a legnagyobb gond, hogy hiába oldják meg a lakódobozukat, mivel nincs légkör (van nem akkora? nem értek hozzá), az apró meteoritok ellen nem tudnak tenni.

2015. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Mindjárt megkérdezem Alyssa Carson-t! Ha valaki ő tudja! :)

Csak össze kell raknom egy épkézlább angol mondatot :D

2015. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!