Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez egy elméleti kérdés:...

Ez egy elméleti kérdés: Kombinált vagy integrált teszt elvégzése után mekkora kockázat esetén vállalnád az amniocentézist?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdés a következő 1: X kockázatbecsléssel vállalnád az amniocentézist, ahol x milyen számmal egyenlő?

2014. nov. 19. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem vállalnám. Annak már nem nulla a vetélési aránya, és a beteg babát is megtartanánk, így felesleges kockázat.
2014. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 1:150 hez amikor elküldenek magzatvíz vizsgálatra.


Èn külföldön élek, és itt nem csak a vér és az UH eredményt nézik, itt a kort és a családi elözményt(van-e közvetlen genetikai beteg a családban) is nézik és hozzá veszik az eredményhez.

Nekem elsö lányom 1:10000hez volt, de a másodiknál 1:700-hoz csak. A magzatvíz vétel viszont 1:100-hoz az esély hogy elvetélek.

Èn semmi képpen sem akartam 1:150-hez feletti eredménnyel ilyen vizsgálatot.

2014. nov. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a kockázatbecslés jó volt 1:15000-hez,de rá egy hónappal a dokim talált a magzatnál egy agyi cisztát ami megnövelte a rendellenességet így megcsináltattuk az amniocentézist (amit nem bánok,mert megnyugodtam)
2014. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1:150, 1:200 alatt pozitivra veszik (kórháza válogatja)

Nekünk mivel pozitiv volt, vállaltam.

Egyébként egy marhaság az egész utólag belegondolva ...

2014. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem, ha jól emlékszem, 1:420-hoz volt, nem vállaltam az amnio-t. Ha jól tudom, 1% a vetélés esélye, az 1:420-hoz meg kb. 0,2%. Magas kockázat esetén is inkább a prena tesztet választottam volna.
2014. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 1:170-hez nem vállaltam.


Inkább Nifty teszt, ami ugyan drága, de nincs vetélési kockázata.

2014. nov. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Az amnion/corion vetélési kockázata kb. 2 hétig 0,5% és sokkal több genetikai betegséget is kimutathatnak a kromoszómákból mint a vérből.


Mérlegeld azt is mennyi idős vagy, volt-e bármi a családban, felnevelnél-e egy beteg gyereket, stb.

2014. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdező megkérdezte, mekkora kockázat esetén vállalnám az amniocentézist. Én megmondtam. Mi a túróért pontoztátok le? Nem azt kérdezte, mi helyes és mi nem, hanem hogy ÉN mit tennék. Örülnék, ha a notórius pontozóbírók előbb elolvasnák a kérdést!!!
2014. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy lefelé pontoznak egyesek, ők nem értették a kérdést, itt nincsenek hasznos és nem hasznos válaszok.
2014. nov. 22. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!