Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy már egy...

Kratos95 kérdése:

Miért van az hogy már egy hete nincs kedvem semmihez? Enyhe depresszíót tapasztaltam magamom

Figyelt kérdés

nincsenek nagyon barátaim,frontint szedtem pár hónapja szerelmi problémák miatt de megmaradt kb a fele és a napokban elkezdtem szedni de ugy hogy reggel ugy kezdem a napot hogy beveszek 2,5 mg-t.tudom nem egészséges de napi szinten eszembe jut az exem és kiborulok pedig már tavaj májusba mentünk szét.nemtalálom a helyem.van hogy az éjszaka közepén felébredek és nembirok elaludni ezért kimegyek az utcára sétálni reggelig.egy elfoglaltságom van és az a láncfűrészem.(nemvagyok pszihopata ) csak megfogott a gép üvöltése és ereje.imádok fát vágni ezen kívül nincs semmi elfoglaltságom.befogok csavarodni vagy micsoda?elveszettnekérzem magam

!.18F



2015. jan. 17. 19:38
 1/4 megadeth18 ***** válasza:
Annak a szarnak a szedésével állj le, az csak ront a helyzeten. Keress valami melót/sulit. Ha meg szakítasz egy lánnyal, arra nem a gyógyszer a megloldás. Olvass könyveket, a láncfűrészelésen kívül keress más elfoglaltságot/sportot. Szerintem neked valami küzdősport kéne kickbox/judo/tahibox/karate/kempo. Aztán találd ki mivel akarsz foglalkozni. Végezz el egy olyan képzést (tanfolyam/okj/egyetem/fősuli), ami kell az általad kiszemelt melóra. Keress más lányt, valószínűleg ő már elfelejtett tavaly óta. Az enyhe depresszió nem betegség, az csak rajtad múlik, hogy megtalálod-e a tevékenységeidben a boldogságot vagy nem.
2015. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kizárt hogy elfelejtett mivel 5évet voltunk eggyütt.sportolni sportoltam de abbahagytam.a gyogyszert meg nemtudom letenni mert kín szenvedés nélküle a napjaim
2015. jan. 17. 20:56
 3/4 megadeth18 ***** válasza:
Nem akarok nekiállni magyarázkodni a gyógyszer működéséről, de a lényeg, hogy függőséget okoz, ha nem hagyod abba minél előbb, egész életedben szedned kell, mert különben az vált ki depressziós érzést, hogy nem szeded. Keress rá módszert, hogy leszokj róla, tudom, hogy szinte nehezebb dolog, mint a cigarettát letenni, de keress hozzá motivációt. Ha túl leszel a gyógyszerfüggőségen, és már nem szeded, a szerotoninszint az agyban helyreáll, ami egy jó érzést kiváltó neurotranszmitter, tehát onnantól kezdve a napi lehangoltság érzése megszűnik. Viszont kapcsolatügyben nem tudom, miért történt a szakítás, de ha az illető tovább lépett, akkor neked is azt kéne. Hallgass zenét, edz (fölösleges energialeadás), keress új célokat. Ha nagyon magányosnak érzed magad, írj privit, és beszélhetünk bővebben erről, ha nagyon nem tudsz kikeveredni ebből az állapotból.
2015. jan. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Relaxálj, ehhez találsz hanganyagot a youtube-on, írd be a keresőbe, hogy "agykontroll, relaxáció".


Minden reggel tűzd ki a nap céljait, mit fogsz csinálni. Ne nagy célokat, hanem kicsi, teljesíthető célokat, és azt csináld végig, a nap végén pedig veregesd meg a vállad, hogy sikerült.


Olvass önsegítő könyveket, hallgasd a neten Pál Ferit, Bagdy Emőkét.


Sportolj, rajzolj, zenélj, kézműveskedj, írj, bármilyen alkotó tevékenység segíthet kimozdulni.


Igyál orbáncfű vagy citromfű teát, vegyél levendulás ülőfürdőt, szedj gyógynövényes szorongásoldót, pl. Nervenflege (DM-ben kapható).


Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon, eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, fülkéből is.

2015. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!