Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet a depressziót...

Hogyan lehet a depressziót legyőzni?

Figyelt kérdés

Egyre inkább érzem, ahogy elhatalmasodik rajtam. Érzem, hogy baj van velem. Egyszerűen akármilyen közegbe kerülök be nem tudok kijönni az emberekkel, folyton egyedül vagyok, állandó a magány...iskolában, munkahelyen már lassan 3 éve ez megy. Egyre többet eszem és akárhányszor elmegy mellettem az utcán egy szerelmes pár vagy egy baráti társaság sírhatnékom lesz.

Ezt inkább azoktól kérdezném, akik hasonló helyzetben vannak.



2015. jan. 8. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nem vagy depressziós.

Azt, amit leírtál, többféle dolog is okozhatja. Gyerekkorodban megtanultál közösségi életet élni? Ha nem, felnőtt korban már nehezebb bepótolni. Az ismerkedést ismerkedéssel lehet gyakorolni, a beszélgetést beszélgetéssel. Tanulj, dolgozz és emellet valami olyan hobbit találj magadnak, amit igazi átéléssel csinálsz, hogy boldog legyél tőle. Amikor arra kerül a sor, hogy elmész szórakozni, egy színházba ugyanúgy mint egy kocsmába, tűzz ki magadnak apró célokat, hogy valakivel valamiről beszélni fogsz, stb. Mozdulj ki a komfortzónádból és egy idő után rutinos leszel benne. Embereket fogsz megismerni és talán még párt is találsz.

A msotani rossz érzésed okozói lehetnek még olyan dolgok is, mint vitaminhiány, alváshiány, stressz. Ezek ugyan önmagukban nem eredményeznek ilyen magány-érzetet, de összeadódnak a negatív dolgok, amiktől rosszul érzed magad. Ezért sportolj, táplálkozz egészségesen és pihenj eleget a munka és tanulás mellett.

2015. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Én tök ugyanebben a helyzetben sínylődöm már évek óta. Járok közösségbe, a munkahelyemen csak fiatalok vannak, fél éve dolgozom ott és nem sikerült beilleszkednem. De rájöttem,hogy azért,mert nem az én közegem.

Amit javasolni tudok, hogy ahol nem megy az ismerkedés,azt szerintem ne erőltesd. Keress más társaságot. Vannak olyan közösségek ahova a legnagyobb dumások sem férnek be,mert nem oda illenek. Ezt a közeget még én is keresem,tény,nem könnyű megtalálni:/

Persze emellett belső változásokra is szükség van, tehát mindenen változtatni kell.

2015. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy változtatni kell és köszönöm az eddig válaszaitokat.

Elég rossz érzés, hogy se a munkában sem az egyetemen nem találtam magamnak társaságot...tudom, hogy velem van a baj, de változni meg nem könnyű. Mindenesetre igyekszem.

2015. jan. 9. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!