Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire jó és fontos,...

Tényleg ennyire jó és fontos, ha magabiztos vagy?

Figyelt kérdés
Persze, tudom, nagyon jó érzés, amikor szépnek látjuk magunkat meg hiszünk a sikerünkben, de nem nagyképűség ez? Meg ott van az is, hogy bízom magamban, aztán jön egy negatív kritika, és eltűnik az egész, pofára esem és rosszabbul fogom érezni magamat, mintha nem is lett volna önbizalmam. Akkor meg miért olyan fontos ez?

2015. jan. 23. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Az egészséges önbizalom nem zárja ki, hogy ne legyen önkritikád. Ha nem tudod elfogadni magad, nem tudsz kiállni magadért, akkor eltaposnak, egy-egy rossz szó letaglóz azonnal és jönnek a lelki gondok.


Az nem magabiztos, aki egy negatív kritika után a földre zuhan. Maximum átmenetileg elhitet magával valamit, de nagyon messze van a stabil lelkivilágtól.

2015. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem a magabiztosság a fontos, hanem inkább csak az, hogy ne félj.
2015. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért tisztázzuk, hogy a magabiztosság nem pontosan ugyanaz, mint az önértékelés, bár van átfedés közte.


Az önértékelés az, amikor elfogadod magad, és tudod, hogy bár nem vagy tökéletes (senki nem az), de elég jó vagy, nem kevesebb és nem több másoknál.

Ez az egészséges önértékelés. Tehát ha valaki leszól mondjuk egy apróság miatt, akkor nem kezdesz el gondolkodni rajta, hogy vajon igaza van-e, mert egyszerűen nem foglalkozol azzal, hogy másoknak megfelelsz-e.


Egyébként akik másokat kritizálnak, azoknak egyértelműen önértékelési gondjaik vannak. Azért kritizálnak másokat, mert ha azokat rosszabbnak állítják be, attól jobban érzik saját magukat, mert van aki "rosszabb/gázabb" náluk.


Önértékelés javító könyvek, cikkek, stb. sokasága található a boltokban és a neten, ne félj használni őket.


Az önbizalom inkább a kiállás. Persze önértékelés nagyot dob az önbizalmon, de az önbizalmat meg tudod játszani mások előtt, az önértékelést nem lehet megjátszani, mert az belső dolog, saját magadnak nem tudsz hazudni, legalábbis nem hosszú távon.


Az önbizalom azért fontos, mert azzal tudod "eladni" magad, például állásinterjún, vagy ha valamit el akarsz érni, és szeretnéd, hogy mások figyeljenek rád és komolyan vegyenek.

2015. jan. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Mindenkiben van félelem, csak van, aki ezzel hajlandó szembenézni.


A magabiztosság nem önteltség, egy magabiztos embernek van önkritikája, egy önteltnek nincs.


Fontos, hogy tudd, hol tartasz most, hova szeretnél eljutni, és mit teszel érte, és tegyél is. Én rengeteget változtam az évek során ilyen téren nagyon jó irányba, kb. nulla önbizalomról építkeztem, sokszor rúgtak belém. A hibákból igyekszem tanulni, fejlődni, dolgoztam az önismeretemen is, ez nagyon fontos. Én sokkal jobban érzem magam most, mint régen. Persze kaptam némi biztatást, ami segített, és nekik nagyon hálás vagyok. Sikeresebb lettem a munkában és a magánéletben is egyaránt.

2015. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem nagyképűség ez?"


Csak az önbizalomhiányos emberek szerint akik végletekben gondolkodnak: azt hiszik az ember vagy lenézi saját magát vagy elszáll magától. Lehet hogy újat mondok de van középút.


"bízom magamban, aztán jön egy negatív kritika, és eltűnik az egész, pofára esem és rosszabbul fogom érezni magamat, mintha nem is lett volna önbizalmam"


Azért mert nem is volt. Ha van önbizalmad az nem mások véleményéből fakad. Ha azon csüngsz hogy megfelelsz e másoknak akkor nincs önbizalmad.

2015. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

3. vagyok még.


A negatív kritika az egyértelmű hogy csak leszólni akar, az tipikus alacsony önértékelésű személy, aki abból nyer megerősítést, ha másokat maga alá nyom.


Azt kell megtanulnod objektíven látni, hogy valaki tényleg építő kritikát ad, tehát támogatja a próbálkozásod, de kicsit belesegít, mint külső szemlélő, vagy csak le akar szólni, hogy bántson.

Ezt általában a hangnemből látod, hogy lekezelő vagy éppen kedves, szinte óvatos.

Van amikor persze nem egyértelmű, és ilyenkor jön jól a pozitív önértékelés, hogy megtanulj nem minden kritikát a szívedre venni.

2015. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2015. jan. 23. 23:46
 8/8 anonim válasza:

Nem olvastam el az elozo valaszokat.


Az egeszseges onbizalom, magabiztossag egyaltalan nem nagykepuseg, az kell is, nem hiaba mondjak, hogy fontos, hogy legyen.

A nem egeszseges mar lehet az.


Gondolj bele, hogy az onbizalomhiany mennyi negativ dolgot hordoz magaban, de lehet fejleszteni.


Google-ban is sok mindent irnak arrol mi van, ha hianyzik a magabiztossag.

Ha nem vagy magabiztos, onbizalomhianyos vagy jobban eluralkodhat rajtad a feltekenyseg, kihasznalhatnak, nem tudod megvedeni magad, ha magadba nem bizol mas hiaba fog benned, stb.

2015. jan. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!