Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csalatkoznék szemeim által...

Csalatkoznék szemeim által vagy tényleg jól neveltek a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
Jómagam sajnos rokkant vagyok. Mindegy most hogy mi a fogyatékosságom de az a lényeg hogy ha bemegyek valahova,mindig feltűnést keltek. Fiatalabb koromban sajnos elég sokszor volt kellemetlenségem az emberekkel. Gyerekkoromban csúfoltak,ha mentem az utcán mutogattak rám és nem nagyon törődtek vele ha ezt észrevettem. Ez volt kb. 25 éve. Most viszont nyugodtan elmehetek az iskola előtt amikor nagyszünet van,anélkül hogy feltűnően megbámulnának. Szinte már olyan mintha láthatatlan volnék. :D Na jó van egy két kivétel de korántsem olyan rossz a helyzet mint anno. Már nem érzem annyira magamon az emberek tekintetét mént régen.

2015. jan. 23. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
lehet m már ez általános jelenség sajnos
2015. jan. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
*ma
2015. jan. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg te változtál? Jobban elfogadod magad.
2015. jan. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a fogyatékosok elfogadásában minden korosztállyal egy kicsit fejlődünk. Nem minden dologban van így sajnos, de úgy vettem észre, hogy ebben igen.
2015. jan. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy egyre elfogadottabb. Amikor én voltam gyerek azt a szót, hogy akadálymentesítés még csak nem is hallottuk. Rámpát alig lehetett látni, parkolót felfestve is alig. A legutóbbi munkahelyemen volt rokkantvécé, korábban erre nem nagyon volt példa. A szóhasználat is megváltozott, manapság egyre elterjedtebb a mozgássérült, látás-hallás sérült, nem pedig a vak/süket/stb. A gyerekeink ebben nőnek fel, én is azt vettem észre, hogy az enyémeknek ez elfogadottabb, megszokottabb látvány, mint amikor én voltam gyerek.

Emlékszem amikor egyszer egyszer láttunk kubai vendégmunkást, az emberek bámulták, hogy jéééé nééééger.

2015. jan. 24. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a fiatalabb korosztály sok dologban nyitottabb, elfogadóbb, és tájékozottabb is, mint az idősebbek, többek között a fogyatékosokkal való együttélésben is. Én nemegyszer tanultam már tőlük.
2015. jan. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A híradóban volt egyszer valami óvodás csoport, ahol volt egy mozgássérült gyerek az épek közt. Ott mondták a kiskölykök, hogy nincs vele semmi baj, csak egy kicsit többet kell neki segíteni. Olyan édesek voltak, én meg csak néztem, hogy basszus, azok a tökmagok ki se látszanak a földből, és már bölcsebbek, mint az előítéletes barom felnőttek.
2015. jan. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát legalább ebből a szempontból nem bunkók annyira a mai fiatalok, talán ennyit tanultak a suliban. Nem vagyok fiatal ellenes, én is még az vagyok, de a legtöbbel örülsz, ha két értelmes mondatot tudsz váltani, ahol nincs benne a p**ci, meg a szombati beb**zás.


De amúgy ez sztem helytől is függ, h hol hogy fogadják a mozgássérülteket, meg egyéb hátrányos helyzetűeket, Pesten én pl. vidékiként láttam látássérülteket is, amit korábban sohase, vidéken még mozgássérültet is alig látni. Ott azért hozzá vannak szoktatva jobban ahhoz, h nem mindenki egyforma.

2015. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez ma már nem "látványosság", ami ma elfogadott, arról régebben (20-30-50) éve negyedennyit sem tudtak, nem volt az utca embere tájékozott annyira a világ dolgairól, mint ma.
2015. jan. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!