Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lesz azokkal az ismerőseimm...

Mi lesz azokkal az ismerőseimmel, akik tele vannak pénzzel (szülők által) és állandóan csak szórakoznak, pazarolnak? Lesz bennük felelősség valaha?

Figyelt kérdés
A hangsúly azon van a kérdésben, hogy nem ők teremtik meg amit elköltenek. Vagy ez tök normális?
2014. márc. 9. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt bizony sosem lehet előre tudni. Mondjuk abból kiindulva, hogy ahol én élek (Svájc) nagyon sok a gazdag család, sok a "veszett" kamaszgyerek, aztán felnőve mégis ember lesz belőlük... Szerintem nem kell aggódni értük. Biztosan nagyobb szabadosságot ad nekik a szülők pénze, de valamikor a legtöbbjükből elő fog törni, hogy vége a kamaszkornak, ideje komolyan venni a dolgokat.
2014. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

El fognak veszni. Amikor majd a Szülei nem lesznek, ketsegbe fognak esni, ugyanis nem lesz semmijuk sem

(:

2014. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem ezen múlik. Az a kérdés, hogy emellett kapnak-e a szülőktől pénzügyi nevelést. Vagy legalább követendő példát.
2014. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is van ismerősöm aki szórja pénzt. Aztán rájöttem hogy hogy csak nekem (csóróknek) tünik pénzszórásnak.


PL.

aki havi 120K keres és 120K elkölt az szórja


aki havi 500K keres és 300K elkölt az nem szórja mégis annak tűnik. (a csóróknak)


Tudom tudom ők nem dolgoznak ez csak egy hasonlat.

Talán az anyagi helyzetükhöz képest viszonyítva lehet hogy nagyon is visszafogottak csak te látod pénzszórásnak.

2014. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Feltételezem tinikről van szó, a kevésbé tehetőseknél is még a szülőnél a felelősség.

Ezer oka lehet a szülők pénzének pazarlásának, gondolj csak bele, figyelemfelkeltés, segítségkérés, szeretetigény, dac, mintakövetés, stb.

2014. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bátyám 2 évvel idősebb tőlem, elkölt havi 30-40.000et a semmire (pl. cigi, de ruhát már nem vesz magának). Én havonta max 5.000et költök, magamnak veszek ruhát, amikor csak tudok, dolgozni megyek, minden pénzemet félreteszem. Pedig ugyanazok a szülők ugyanúgy neveltek minket...

17L

2014. márc. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hetente min. 7000ft-ot kapok, úgyhogy mondhatnám, hogy tehetősek vagyunk. Mégis dolgozok, ha van rá lehetőség.

Nem az anyagi hátteren, hanem a nevelésen, az átadott értékrenden múlik a gyerek jövője.


Minden héten elverem azt a pénzt, amit kapok, de ahol tudok besegítek a családnak, a diákmunkával keresett pénzt közös kasszába adom. Szerintem ez a minimum.

2014. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!