Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki csendes, szeret...

Ha valaki csendes, szeret álmodozni, attól még lehet határozott, magabiztos, erős egyéniség?

Figyelt kérdés
Csendes alatt azt értem, hogy nem szeretek mindenbe belepofázni, nem érzek késztetést arra, hogy pl órán beszéljek, mert vagy elvagyok a gondolataimmal, vagy odafigyelek. Nem szeretek nagy társaságban lenni és felszínes beszélgetéseket folytatni, inkább az olyan embereket keresem, akikkel mély, komoly barátságot lehet kialakítani, de még nem találtam nagyon ilyen embert. Szeretek új embereket megismerni, határozott véleményem van mindenről, szeretem magam, és csak akkor zavar, ha ki kell állnom emberek elé beszélni, ha előtte nem gondolhatom át, hogy mit mondjak. Viszont introvertáltabbnak tartom magam, szeretek otthon egyedül lenni, álmodozni, fantáziálni, könnyen el tudok szakadni attól, ami körülöttem történik. Ennek ellenére határozott céljaim vannak, tudom, hogy mit akarok, és amit akarok, azt el is fogom érni. Tehát nagy társaságban csendes vagyok, ha sok emberrel kell egyszerre beszélgetnem, zavarban vagyok. De ha egy olyan emberrel vagyok, aki közel áll hozzám, akkor vagy sokat beszélek, vagy gondolkozok, álmodozok, csendben vagyok. Szerintetek ezek alapján lehetek egyszerre erős egyéniség attól függetlenül, hogy szeretek csendben lenni és néha zavarba jövök?

2015. jan. 25. 10:05
 1/7 Kiyoko22 ***** válasza:
Szia! Miért is ne? :D Én is hasonló helyzetű vagyok. Nem dumálok órán, különösebben nem is érdekel ha a többiek kibeszélik egymást... Megvagyok a saját kis gondolataimmal és ez engem nem zavar. Ettől függetlenül amit jónak látok azt megteszem és ezért szerintem ha valaki csendes, álmodozik attól még lehet, hogy határozott és céltudatos ember.
2015. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Csak azért, mert rólam mindenki azt hiszi, hogy egy félős, szerény kisnyuszi vagyok, csak mert nem beszélek, pedig ez egyáltalán nem igaz. Az osztálytársaim nem nagyon bírnak. Úgy kezelnek, mintha..nem is tudom, nem érnék annyit mint ők. Mintha jobbak lennének nálam, amiért közvetlenek, én meg zárkózottabb vagyok. Ezért gondolkoztam el azon, hogy aki csendes, az akkor lehet-e erős egyéniség.
2015. jan. 25. 10:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetsz. Nagyobb társaságban én is csendes vagyok, nem érzek késztetést a megszólalásra, ha nem látom értelmét, főleg akkor nem, ha még unszimpatikus is a társaság. Mindezek ellenére határozott, erős, bátor személyiség vagyok, és néha igen nagy a szám. Az osztálytársaiddal ne foglalkozz. Sokan nem látnak az emberek mögé, anélkül bélyegzik meg őket, hogy ismernék. Ne adj a véleményükre, a legfontosabb pedig: ne legyen kisebbségi komplexusod! Érsz annyit, mint ők, hidd csak el. Plusz a tulajdonságaid miatt ne lássák rajtad a könnyen befolyásolhatóság jeleit.

Vannak barátaid? Manapság már nagyon sok különféle közösség van, csatlakozz egyhez, ismerkedj, és talán megtalálod a számodra megfelelő embert. :) Akár interneten is próbálkozhatsz, bár nem tudom, ennek mennyire vagy híve.

2015. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Van 1-2 barátom, de nem érzem úgy, hogy lenne olyan igazi legjobb barátnőm. De szeretnék barátkozni, ismerkedni új emberekkel, csak nem tudom, hol kezdjem. Interneten inkább nem tenném, mert olyan barátokat szeretnék, akik a környezetemben vannak, tudunk találkozni.
2015. jan. 25. 13:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi érdekel? Mit csinálsz szívesen szabadidődben? Az érdeklődési körödből indulj ki, ha nincs más ötleted. Mint említettem, találj valami jó kis csoportot, ahol hozzád hasonló emberek lehetnek. :)

Megértelek. Az internettel úgyis csak a baj van.

2015. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az olvasás, a könyvek és az írás érdekel leginkább. De a városban/suliban nincs olvasókör, vagy valami írással kapcsolatos szakkör sajnos, pedig nagyon örünék, ha lenne. Ha tehetném, biztos, hogy indíttatnék egy ilyen szakkört, de nem hiszem, hogy lenne tanár, aki bevállalná a vezetését, meg időm sem biztos, hogy lenne rá. Pedig nagyon jó lenne.

Érdekelnek a komolyabb témák. Szeretem a véleményemet kifejteni, és vitatkozni egy komolyabb témáról.

Sportolni is járok, de oda csak felnőttek járnak szinte.

Nagyon szeretem az angol nyelvet.

Kissé sorozatfüggő vagyok. :D Ezt úgy kell érteni, hogy kibírok két hetet sorozat nélkül, csak közben elég sokat gondolok rá, és hiányzik. Mást nem nagyon tudok mondani, ami hasznos lehet.

2015. jan. 25. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Könyvtár? :)
2015. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!