Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért egyre mocskabb a civiliz...

Miért egyre mocskabb a civilizáció, nem értem az embereket miért jó így élni hogy egymást rabolják ki, háborúznak és megkeserítik mások életét?

Figyelt kérdés
Lassan a számítástechnika is olyan mint az élet sehol sem lehetünk már biztonságban,én egyre jobban el szörnyedek az emberiségen,hogy hova jutottunk.Esküszöm sokszor hasznos az internet,de ezt a cikket olvasva [link] ,az internet is egy szar kell nekünk ekkora mérvű fejlődés minél modernebvb a technológia annál jobban kifosztható az ember.
2015. jan. 25. 18:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És sajnos soha nem is fog változni,mert túl szép lenne,ha minden a jó úton haladna,csak az a szar a rendesek szívják meg ezt is.
2015. jan. 26. 21:47
 12/16 anonim ***** válasza:
Sajnos az emberiség, az ember nincs felkészülve a saját jólétére. Nem tudja kezelni azt. Csak meg kell nézni az olyan embereket, akik hirtelen lettek gazdagok. A 90%-uk nem tudja feldolgozni. Ugyan ez van, csak nagyban. Amíg az ember nem fogja megbecsülni azt, amije van, és mikor még jobb helyzetben lesz, akkor sem száll el, tudja kontrollálni magát, na, akkor fog eljönni az az időszak, amikor mindenkinek jó lesz. Csak ez az időszak nem fog eljönni. Már túl késő. Túl késő ahhoz, hogy változzunk. Sokan már a génjeikben hordozzák ezt az életképtelenséget. Egy olyan világ fog elérkezni, mikor ezt vissza fogjuk sírni. És el fog jönni.
2015. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát igen,egyre rosszabb az biztos,én is figyelem a gazdagokat és mihelyst sok pénzük lesz senkit semmit nem becsülnek cserélgetik a járműveiket,a vásárolgatnak két kézzel szórák a vagyont fellengzősködnek,elfelejtik,honnan kezdték tisztelet a ritka kivételnek,és tényleg ez az emberi gyarlóság ami folyik nem is akarnak változni.Engem már régóta a pénz dolog idegesít sokszor arra vágytam jó lenne gazdagnak lenni,mert nagyon boldogtalan vagyok,de el gondolkodtam azon is mi változna ,lenne sok pénzem és gazdagon lennék boldogtalan.
2015. jan. 26. 22:48
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, mi rokonok vagyunk gondolkodásban :)


Sajnos tényleg egy mocsok, ami itt folyik. Azt mondják a pszichológusok ez normális, falkajelenség van az iskolákban stb.


Érdekes, Én miért nem törődök a falkajelenséggel, Én nem közösítek ki másokat, nem akarok tartozni sehova, csak normálisan "elleni."


Háborúzni, másokat megkárosítani sem akarok.


Na mindegy, undorító egy dolog az emberi természet, az már biztos :)


PÉNZ?


Ne is mondd, gyere csak fel a gyakorikerdesekre, itt a fél GYIK az ANYJÁT ELADNÁ, ha élete végéig milliárdos lehetne, olyan pénzőrültek az emberek, hogy azért a papírdarabért még 25 évvel korábban is szívesen bekerülnek a koporsóba a hajtás végett, csak "SOK" legyen :D



Ez már a vicc kategória, ami a mai világba folyik.


Én nem szeretek mást bántani, nem is bántottam, de ha háború, nem csodálkoznék, ha hamarosan lenne egy, sőt, talán szükség is van rá.


Én úgy gondolom, nem tettem ehhez hozzá. Becsületesen élek, azt veszem meg ami nagyon kell, nem vagyok nagyra vágyó, másokat nem károsítok meg.


De amikor elmondom, akkor ez mégse jó.


Hát majd meglátjuk, nehogy koppanjon az emberiség, és mehessen a levesbe... Én lennék az utolsó, aki ezt szeretné.


Csak kíváncsi vagyok arra a pszichológusok milyen szakszavakat adnának, ha kiírtanák egymást az emberek, a Földet. Az is normális jelenség lenne? :D


NA hagyjuk, vicc az egész ami jelenleg folyik. ;) Felesleges csépelni a szót, a mai emberek birkák, hiába szólsz hozzájuk, úgysem érdekli őket, csak legyen ájfón 6 meg utazás görögbe

2015. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hát jó látni hogy mások is gondolkoznak hasonlóan mint én,bár sokan általában ,hülyének nézik az embert.

Általában én is szeretek segíteni az embereknek és nem nézem le őket,mondjuk viszonozni már kevesen viszonozzák,de ennek ellenére is segítek.A pszichológus dolog,meg hát nem tudom én jártam párszor időleges javulás volt aztán meg semmi,nem nagyon hiszek már ebben,tudom én kellek a javulásomhoz.Én sem szeretnék sehova sem tartozni,sőt én nem vagyok benne ebben a nagy magyarozásban sem,hogy verjem a mellkasom,hogy én magyar vagyok meg ilyenek.Csak normálisan biztosan el lenni ott ahol vagyok.Pénz az ugye mindig jó lenne mert anélkül már lassan nincs élet,de én sem szeretnék másokat megkárosítani,annyi kéne,hogy anyagilag biztonságba érezzem magam a jövőre előre gondolkodva is.Igen itt a gyakorin van olyan aki mindent meg tenne a pénzért,és van akinek meg sok van aztán teszi a nagyot,de egyébként tényleg felületes lett a világ ma már az a menő ha utazgatnak és akkor mutogatja itt meg ott volt,ok el hiszem,hogy rövid az élet használjuk ki de én annyira nem látom sok értelmét hogy mindig utazgassak ide vagy oda,de ez ugye én vagyok,az meg ,hogy mutogassam,hogy van zsé mert a családdal most ép dubai ban,vagy a kanári szigeteken vergődtünk vagy stb.... az sem bejövős.Sokan még pl azt sem tudják hogy anno vettem egy új kocsit,mert nem mutogatom úton útfélen,hogy nézmá mennyi zsém van.Én sem szeretnék háborút,sőt rettegek is tőle,de ahogy haladunk előre "civilizáltan" nem lesz jó vége az emberiség nem törődik semmivel lepusztítja a környezetét teljesen,ugye fogyasztói társadalom na a cégek meg a profit meg a hatalom,egyre több dolgot adnak ki egyre sűrűbben ez is hülyeség lassan havonta jelennek meg mobiltelefonok vagy számítástechnikai elemek,vagy bármi más már direkt nem gyártanak tartósat,pazarlás van ezerrel,még sorolhatnám de nincs idegzetem hozzá.Egyszerűen el vagyok borzadva azon amit látok és tapasztalok,ok unokatesóm folyton basztat nem tudok semmit a világról míg nem jártam benne,de mondtam neki én nem akarok ide oda utazgatni,mert ő ugye azt szereti.

Nem tudom mi lesz de lehet csúnya világ lesz,az emberiség évezredek alatt sem tudta levetkőzni az erőszakosságát,hiába fejlődtünk az alapok meg maradtak.Pedig csak egy kis akarat erő kéne,hogy jobb legyen minden a pénznek is túl nagy teret engedtünk.Ebből látszik minden ami azért készül,hogy jobb legyen egy idő múlva az ember saját maga ellen fordítja,pl a pénz,vagy az atomenergia ugye ott volt az atom bomba,vagy valami jó fejlesztést ki hoznak aztán később fegyver készül belőle meg ezt is sorolhatnám napestig.

2015. jan. 27. 16:34
 16/16 anonim ***** válasza:

Ugyanez voltam, aztán kb 28 évesen jött egy olyan svung, hogy most olyasmiket is fogok olvasni, amiket nem olvasnék el soha. Először őszintén szólva a kihagyott kötelező olvasmányokra gondoltam, aztán azért észhez tértem, és "legyünk előbb ezen túl" mottóval kicsit az ezoterikus valamik felé indultam. Rövidesen belebotlottam mindenfélékbe mellette, és valahogy sokasodtak a jobboldali blogok is a könyvjelzőim közt, amikor hirtelen úgy éreztem: elég. Ennek így sosincs vége. Pillanatok alatt eljutottam életem első valódi imájáig (ja, és ezzel együtt teljesen váratlanul biztos lettem benne, hogy ott az Isten tényleg, és a javadat akarja, összesen arra vár, hogy te is azt akard vele együtt.). Az ima annyiról szólt, hogy vigyen most már ő ezen az úton, tegyen azzá, akivé ő vágyik alakítani engem. Ennél nagyon sokkal hosszabb se lett, és elég hosszú örömkönnyfolyammal zárult. Mindig ez van, amikor kilátsz az emberlétből, és egy rövid időre pontosan tudod, mi a valóság ezen az egészen túl. Semmi bonyolult, csak egy mozdulatlan, végtelenül boldog csoda, ami magába foglal mindent, és onnan nézve a rossz is jó, mert van funkciója és mert végül az is visszavezet ebbe a mozdulatlan tökéletességbe, aztán azon lehetne elmélkedni, hogy akarjuk-e igazán siettetni ezt.


Ma már csak játékosan lökdösődő kecskegida a gonosz, mert tudom, hogy téved, és nem hiszek neki. Képes új irányokba ösztönözni, kizökkenteni, és emlékeztetni fontos hiányosságaimra. Emellett eszembe juttatja, hogy már kértem egy másik utat attól, aki sokkal nagyobb minden eviláginál, így teljesen értelmezhetetlen az itteni jóra és rosszra tagoló gondolkodás.


Az Isten mindent jól csinál. Ha részleteiben érthetetlen a kép, akkor valószínűleg nagyobb rendszerbe helyezve nyer értelmet. De nekünk sokkal mesésebb út jutott annál, hogy pusztán értelmeznünk kelljen az eseményeket, amik körülvesznek. Megtehetjük persze, és néha még sikerülhet is... De akkor is azért vagyunk itt, hogy a saját vágyainkat végigdolgozzuk ebben az óriási sandbox világban. Itt fog találkozni a határtalan isteni kegyelem mint erősen igaznak tűnő jelenség, és a lélekvándorlásos, sok-sok ezer életet végigélős megfejtés, egyrészt mint a kegyelem tökéletes földi megnyilvánulása, másrészt mint bőséges terep nekünk arra, hogy a végtelen csodálatosságban mozdulatlan tökéletességtől talán a lehető legtávolabb eleget tehessünk annak a belső indíttatásnak, ami egy kicsit ráunt erre a mozdulatlanságra...


Az életeink mint egyre szerteágazóbb futónövények, szépen ellepik a téridőnek ezt a földi szegletét, néha még virágba is borulnak egy-egy rövid időre. Az élet szikrájának is csak annyi a célja, mint minden más szikrának: rövid úton kiegyenlíteni a feszültséget, ha lehetséges. Aztán ki így, ki úgy próbálkozik majd... Ez történik velünk.


Ne vonódj be a drámába, nem éri meg. Legyél a Szemlélő, aki valójában vagy. Az említett mozdulatlan tökéletességben nem váltunk külön az Istentől igazán. Valójában sose lehet különválni tőle igazán. Minden, amit ismerünk, ilyesvalami, ami nem tér el Istentől. Lehet azon filozofálni, hogy velejéig romlott barátaink már hogy lennének Istenhez tartozók, de ha egyszer azok, és nem tudják, mit tehetnénk? Így kell lennie, különben sose ér célba a "szikra" (vagy esetenként villám). Ez a közeg hivatott arra, hogy elérjük benne az istenihez képest mindenképpen "deviáns" vágyainkat. És számtalan alkalmunk nyílik rá, megszámlálhatatlanul sok szerep lehengerlően sok aspektusában, egymással vagy egymás ellen, csoportban vagy egyedül, szebben vagy csúnyábban, ügyesebben vagy idétlenebbül, és aztán jön a következő döntéshelyzet, a következő alkalom.


Nem hiszem, hogy van olyan forgatókönyv, amiben bedől az egész sandbox. Persze attól még lehet, de inkább a személyes szerepek, az egyes életek külön világa szokott összedőlni. Egy-egy valódi világvége belül. Valójában pont olyan jó és rossz, mint megszületni. Kilátsz abból, ami addig volt, és még ha nem is tudod semmiről, hogy mi is valójában, annyi biztos, hogy csodálatos egy komplex valami, csak a kíváncsiság marad utána nap mint nap. Így növünk fel lassan, ki tudja, meddig.

2016. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!