Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Húgomnál ez hatásos lehet?...

Húgomnál ez hatásos lehet? Eléggé trehány kb azt hiszi szállodában van és majd mindenki utána pakol.

Figyelt kérdés

Amióta barátja van azóta eléggé trehány lett. A srác minden nap itt alszik nálunk!!!(ezt sem preferálom,mert nem nagyon tudok tőlük aludni,ezt meg anyuék szúrták el :/) Sorra halmozzák a koszos poharakat,tányérokat és húgom ezeket nem képes elpakolni kirakja az étkező asztalra és ha vki nem pakolja el napokig ott marad!! Akkor ha kaját,kávét csinál mindent elől hagy.Ha kiömlik vmi nem törli fel. Többször szóltunk neki,anyumék is,de semmit nem használ. Mivel jó részt én takarítok,mert nem melózok.Így elég rossz,hogy folyamatosan utánuk kell pakolnom 20 évesek és ennyire nem képesek vagyis inkább húgom!!Ami a szobájában van az kész fertő mindig büdös van,tele dzsuvás tányér,pohár,üres flakonok,zacskók.


Én arra gondoltam,hogy anyumnak megmondom,hogy beszéljen húgommal.Ha nem képes elpakolni maga után,akkor nem jöhet fel hozzánk a barátja.Ha ezt nem fogadja meg akkor a srác anyjával fog beszélni anyum.


Szerintetek ez hatásos lehet?

Olyan mintha azt hinné,hogy szállodában van és majd mindenki utánuk fog pakolászni,takarítani.


Vmelyik nap kitakarítottam,kiönti a kávét és ott hagyja!!! MOndom most mostam le a pultot rögtön töröld fel.Mondja jó mindjárt..aha ezek sose következnek be!! Megsértődik és be megy a szobájába -.-


Anyum csak annyit mond,hogy hát kirakni nem rakhatja ki őket.Mondom nem,de vmi ki kell találni,mert ez így rohadtul nincs jól.


2015. jan. 26. 11:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még egy megoldás,hogy amit kipakol azt mi bepakoljuk vissza az ágyára vagy a földre
2015. jan. 26. 11:47
 2/14 anonim ***** válasza:
Változtassátok meg az internet jelszavát otthon úgy, hogy ő ne tudjon róla. Természetesen a nem mehet hozzátok a srác is jó megoldás.
2015. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Lényegtelen,telefonról fel tud menni és mobil nete meg elég sok van.


Én úgy gondolom,hogy a sráccal lehetne a legjobban megfogni :D

2015. jan. 26. 11:53
 4/14 anonim ***** válasza:
Legalább a szobájában ne takaríts, csak-csak szégyellni fogja egy szint után, milyen koszba viszi a barátját. Vagy ha nem te vagy utána még a rossz szülők szemében, hagyd meg azt a koszt is, amit ő alkot (és ami rászáradás után nem okoz nagyobb gondot).
2015. jan. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ha ezt nem fogadja meg akkor a srác anyjával fog beszélni anyum."


???

És mit fog mondani neki? Hogy nem tudta a gyerekét rendre nevelni??? A fiú anyjának kellene a húgodat rendre szoktatnia?

2015. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem már nagyon trehány ember aki ilyen.Ha nem veszi észre magát 20 évesem hogy kicsit rendbe kéne dobni a cuccait,meg legalább a zacskót elvinni a kukáig az már sok.Ennyi erővel szemétdombon is lakhatna.Meg hogy más takarítson utána....És egyáltalán a pasija meg eltűri a rendetlen természetét?Akkor már megis van.Ő is hasonló lehet...Szóval:Ugyanolyanok mind a ketten...

Én a te helyedben nem takarítanék a szobályában,vegye észre magát.Mégis próbáljatok beszélni anyukáddal vele.Mert a trehanyság még nagyobbhoz vezet...

2015. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én összegyűjteném a koszos dolgokat, amiket összepiszkolnak, aztán ha otthon van a pasija, az összeset megfognám és egyszerre az ágyra szórnám.

Ha elsőre nem jön be, akkor 1x-2x eljátszanám, később tuti, hogy bejönne.

Párom is így "tanította" meg a bátyját arra, hogy ne hagyja szanaszét a szemetét.

2015. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Van erre egy drasztikus módszer, de azt inkább a szüleitek csinálják.


1. Szólni neki, hogy ami nem lesz frankón (értsd: tisztán, eltakarítva) a helyén a szobájában mondjuk másnapra, az bizony kuka lesz.

2. Ha nem pakol el, MEGTENNI.

3. Ha visszaguberálja a dolgokat, de folytatja a rendetlenséget, akkor legközelebb ugyanez a módszer, de közvetlenül kukaürítés előtt.


A mosogatásért/konyhai rendrakásért meg nyugodtan számolj fel neki munkadíjat. Végülis... ráérsz, a pénz meg jól jön. Ha nem fizet, nem mosogatsz helyette. Ilyen egyszerű.

2015. jan. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szobájában nem takarítok csak a koszos dolgokat kirakja az étkező asztalra,onnan elpakolom.Csináltuk,hogy napokig ott hagytuk és szóltunk,hogy rakja el.Nem.Kénytelenek voltunk mi elpakolni.


Nem a srác anyja beszéljen húgommal.Csak megijesztésnek gondoltam.

2015. jan. 26. 19:16
 10/14 A kérdező kommentje:

Az ő szobája annyira nem zavar minket,éljen koszban ha neki ez jó.Abba fekszenek a pasijával állandóan.Csak az a baj,hogy magában a házban nem tart rendet.Hajat fest ott marad a fürdőben minden napokig!!!! Akkor a hajakat sem takarítja el. Edényeket stb-t meg mondtam.


És az a baj,hogy hetekig én sem akarom elnézni a dzsuvát,meg ha vendégek jönnek,ne a koszba jöjjenek már.


Ő leszarja. Annyira undorító,hogy mondjuk vigye le a kutyáját ő nem ér rá.Majd ha bepisil/kakil feltakarítja ahaa persze azt is nekem kell,mert hirtelen elmegy és ott hagyja.Így már inkább leviszem az ő kutyáját is,szerencsétlent.


Mielőtt nem volt pasija,sokkal rendszeretőbb,igényesebb volt.Most meg.... Nekem lesülne a bőr a pofámról,hogy ilyen koszba hozzam a barátomat,meg hogy a pasimnak végig kell hallgatnia a veszekedést,hogy így-úgy nem takarítók el.Nekem ez tök égő lenne..de neki nem az -.-

2015. jan. 26. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!